» »

Levičar se trudi biti desničar?

Levičar se trudi biti desničar?

Poldy ::

Sem levičar... na žalost.

Zanima pa me, če se začnem učiti neko novo spretnost kot desničar - reimo igranje kitare, ali bo učenje težje in počasnejše, kot če bi se jo začel učiti kot levičar?

DimmniBurek ::

Kupiš kitaro za levičarje-zato pa tudi obstajajo, če ne jih nebi blo, probaj pa boš vidu, mislm jest ku sm se tko neki martru s kitaro z levo nism mogu...
There Is No Stronger Drug Than Reality

moj_nick ::

Vse je odvisno od zahtevnosti opravila - koliko spretnosti potrebuješ zanj. Zato je pisanje z drugo roko zahtevno, medtem ko je met žoge dokaj enostaven.

Pri obeh navedenih opravilih je raven natančnosti manjša kot pri opravljanju s "pravo" roko. Da bi izboljšal spretnost, seveda potrebuješ več vaje. Od tod bi lahko sklepal, da se boš kitaro težje naučil narobe kot prav. Lahko pa da si z obema rokama dovolj spreten in ti igranje kitare ne bo povzročalo preglavic.

Na tvojem mestu bi jaz zamenjal strune in igral tako, kot mi paše ;)
110111001001010001010000

Thomas ::

Česar se boš naučil z manj spretno roko, bo spretnejša znala zelo hitro. Temu pojavu so včasih kirurgi ki so zadevo prvi opazili, rekli "transfer". (Prosto po spominu.)

Thomas ::

So pa tipčki bidekstralni tudi. Praktično enako spretni z obema rokama.

Microsoft ::

Heh, jst sm pa mislu, da se gre o politiki.:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Doman ::

Jaz pa nevem kaj sem:\
Pišem z levo, jem z levo, režem z desno, nogomet igram z desno, na koš mečem z levo....
ubistvu lahko delam z obema vse =)

njok ::

Ambidexterity! :))

Kar se tice rok sem desnicar, levo in desno nogo pa hitro pomesam.

Tilen ::

A če si levičar si pol tut z levo nogo bol spreten kot z desno? Načeloma... pustimo zj izjeme. Kako je s tem?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Poldy ::

Kakor sem že rekel sem levičar, pa z desno nogo bolje brcnem.

Kitara se mi zdi lep primer, ker težko rečem, kaj je težje - prijemati akorde ali trzati strune... recimo nekaj let že igram klasično kitaro kot desničar pa nimam nobenih problemov, ko pa hočem igrati s trzalico sem pa prav bogi.

Tear_DR0P ::

Moja mama je levičar. In ker se je veliko ukvarjala z nami (mojim bratom, sestro in menoj), smo bili kot otroci vsi levičarji. Skozi čas pa smo postopoma prešaltal na desno roko. Kolkr se spomnem, sem jst še v OŠ uporabljal enako dobro tako levo kot desno roko - moja sestra ki je 13 let mlajša to počne še sedaj.
S tem da se jst nikol nisem naučil pravilno držat vilic in noža in jih vedno izmenjujem - tudi med enim obrokom doživljajo koristno uporabo v obeh rokah in pa za bobni sem sposoben igrati kot levičar ali kot desničar (ampak zdej že 5 let premal igram da bi sploh kej konkretnega špilu:8) ).
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

Sem levičar... na žalost.
V SDS se vpiši. Tam že znajo s takimi... :D :D :D :D :D
sudo poweroff

borchi ::

js mam podoben problem kot Pi®aT. pišem, jem, tenis, ... - desna; fuzbal, odbojka, košaka, ... - leva.

ne vem pa po kakem ključu se mi razporeja med levo in desno.

p.s. js sem tut mal razočaran bil. naslov teme je več obetal:D kje je fajt??!!
l'jga

]Fusion[ ::

Sem levičar... na žalost.


Zakaj na žalost? Tudi hudič je levičar... vsaj po krščansko :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Ziga Dolhar ::

> p.s. js sem tut mal razočaran bil. naslov teme je več obetal kje je fajt??!!

Ni fajta. Majo prevelko večino.
https://dolhar.si/

Dzuro10 ::

Hja levičarje se da v športu ful dobr izkoristt! like rokomet,vaterpolo mogoče se kej. Kle jih najbl išejo. Tko da najbol da začneš trenirat, da se ne boš sam seb smilu>:D

BigWhale ::

Tukaj se je vredno spomniti na good old Day of The Tentacle in 'left handed hammer'

;)

iskra ::

Pišem z levo, jem kot desničar in že precej let sem v košarki in vedno mečem z desno. Vseeno pa lahko dokaj solidno pišem z desno (na ravni 4. razreda OŠ :)) in zadanem koš z levo v pol-horoku. Prav tako mečem žogo na dolge razdalje z levo ... Na miško na desni sem se privadil že pri prvih stikih z računalnikom.

Se pa velikokrat zalotim, da zamenjam pribor med kosilom :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

ripmork ::

levičar....rišem,pišem,jem z levo.me sploh ne moti,o žogah pa sploh ne bi,jih ne maram prav tako kot one mene ne.Miško mam na levi,bunkobrca pa igram samo z levo nogo,z desno sploh ne znam brcnit...skratka life on the left side.;)

roli ::

Jst sm tud levičar.
Jem z desno,pišem z levo,žoge mečem z desno........

Se pa velikokrat zalotim, da zamenjam pribor med kosilom :)
Enako!

Na miško na desni sem se privadil že pri prvih stikih z računalnikom.
Enako
http://www.r00li.com

Azrael ::

Ko sem ob delu delal še tehnično šolo, smo nekoč imeli 2 tedna od ponedeljka do petka matematiko od 16. do 22. ure (profesorica je imela neke neodložljive opravke in je bilo treba "malo" pohiteti). Seveda sem bil temu primerno zbit, ker je bilo treba biti še v službi od 6. do 14. (nisem dobil študijskega dopusta) in sem večkrat pisal levo in sploh nisem opazil, dokler me ni kdo vprašal zakaj pišem z levo roko.

Se je komu zgodilo kaj takega?

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Ziga Dolhar ::

Ne. Se mi je pa že zgodilo, da sem razmišljal v nemščini (ki sem jo imel v šoli cvek).
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako postati levičar

Oddelek: Loža
364798 (3005) SeMiNeSanja
»

Umor ali samomor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
548602 (5878) Furbo
»

Levičarji in miške

Oddelek: Loža
241846 (1285) s51as
»

Levičar(ne politično)

Oddelek: Loža
232210 (1521) JanK
»

Desnicar prisiljen v uporabo miske za leve

Oddelek: Kaj kupiti
161599 (1159) ;-)

Več podobnih tem