» »

Branje podatkov iz M35i s PIC-em

Branje podatkov iz M35i s PIC-em

neoto ::

Ker se mi doma valja stari Siemens M35i, sem se odločil, da ga priklopim na moje PIC-e :D
Komunikacija je serijska pri 19200 baud, uporabljam pa CCS C compiler za PIC-e.
Če uporabljam hardware-sko implementiran UART, dobivam same smeti pri tej hitrosti, če pa uporabim software-ski UART, lahko podatke preberem. Problem je, ker pri le-te nimam procesorskega časa niti za to, da preverim, če je ukaz popoln (PIC-a sem celo malo navil na 24MHz). Ne smem pa niti uporabljati interruptov!!
Bi imel kdo kakšno idejo kaj narediti??

Brane2 ::

Si ti ZIHEER, da si pavilno nastavil baud rate, (a)sinhronosti itd na tem portu ?

Malo težko verjamem da kar tako ne bi delalo. A lahko stvar prikopiš z obema portoma na PCjev comport in nastaviš da stvar na drugem portu odda, kar je na enem prejela ?

Tako bi dobil čeap način vpogleda v to, kako zadeva "vidi" podatke na portu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

neoto ::

Test z računalnikom ni problem. Podatke z računalnika pošljem na 19200 baud rate, PIC jih prejme ter iste odda (testirano). Če pa k isti konfiguraciji dodam mobitel, tako da pic pošilja na računalnik podatke, ki jih prejme iz mobitela. Pri tem pa stvar ne deluje. Če pa dam da pri istih nastavitvah berem podatke iz mobitela, stvar deluje.
Nekaj sem bral na internetu, da se je več ljudi matralo s podobnimi težavami, ter da so obupali ter šli na nokie... ;((

Tugo ::

mogoče brc v temo, ampak upam, da ne.
serijska komunikacija dela na +-10V, PIC na 5v, GSM pa na 3.3V? si dal povsod konverterje? zdej predvidevam, da max232 si uporabil, ampak 5 na 3.3?

lp, T.

neoto ::

niti ni to tak brc v temo. Bi mi lahko svetoval kakšne 3.3 < > 5 V konverterje? Max-a nisem uporabil ker imam vse skupaj zvezano na računalnik preko usb navideznega com porta (tukaj vse dela!)

Tugo ::

glede konverterja nimam pojma, ker ga sam nisem nikoli rabil. če ga ne dobiš si ga po možnosti lahko narediš sam in sicer vzameš op. ojač., ki mu določiš prag pri katerem naj potegne izhodno linijo na 5V. to je vse v skrajni sili.
moj nasvet je, da pokličeš v trgovino kjer imajo elemente (HTE, IC, Delko,...) in vprašaš za nasvet, če imajo to v trgovini.

lp, T.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siemens m35 - rs232 - AT commands

Oddelek: Mobilne tehnologije
232935 (2121) JanezovJanez
»

arduino in brezžična komunikacija (XBee,BT)

Oddelek: Strojna oprema
113074 (2571) systx666
»

programiranje procesorja (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
50534857 (24258) icek
»

rs-232

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121872 (1491) VolkD
»

notebook in smsi

Oddelek: Programska oprema
72048 (1967) SodVina

Več podobnih tem