» »

Formatiranje plz plz nej en pomaga nujno

Formatiranje plz plz nej en pomaga nujno

NaPsTeR991 ::

no tkole je ljudje sm skoz na compu sam ne znam formatirat racunalnika pa te sistemske zadeve no in zdej bi se rd se to naucu
a ma kdo link do ksne strani kuko formatirat pa to (mislm use od biosa do zagonskih disket)
res de neki ze vem sam kuko to skp spravt u formatirane pa nimam pojma tko de bi biu res hvalezn ce bi mi kdo te navodila poslou al pa sam link povedou
plz plz plz plz!
Im just trying to be a nice guy.

strictom ::

lepo daj cd od winsev not pejt v bios nastavi da ti prvo bere s cdja in potem lepo sledi navodilom.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

overlord_tm ::

prvič
ker os imaš?

kaj več pa drugič ...

čie skos igrce igraš na kompu, logično da ne znaš česa druzga delat. :P

tale je za vse ose pomoje:
1. počekiraš ker disk imaš
2. greš na proizvajalčevo stran po low level format progy
3. prebereš readme
4. ga uporabiš
5. se spomniš da si pozabu backup nardit v v jok in na drevo :P

Myth ::

overlord, ce ne mislis pomagat rajs bodi tiho....

V biosu imaš nekje napisano boot devices first, second in to... verjetno mas novejsi komp, tak da morš stisnit enter, pa si nastavi first device cd-rom, second disketnik, third c disk oz. tvoj disk, a ne.

Pol vtaknes CD od Winsov not pa tam ko ti pise da ce hoces zagnat CD mors baje enter stisnit. Nalozi se Win CD (to se posebej velja za XP-je) , nakar izberes kaj bi rad pocel. Upam,da znas anglesko, ker zdaj res ne vem napamet vseh opcij.

V Windowsih pa če imaš več particij oz. "diskov" (ki si jih ustvariš ravno z tistim špilanjem preden namestiš Windowse), C:\ particije oz. "diska" ne morš formatirat, ker imaš na njem Windowse, za ostale pogone klikni z desnim klikom, čist spodaj maš formatiraj. Izbereš pa klikneš kakšno formatiranje bi rad. Ne priporočam da daš hitro formatiranje. BTW, za WIN XP naj bodo particije formatirane v NTFS formatu. Medtem ko starejši Windoesi imajo FAT32.

Diskete lahko tudi tak formatiraš z desnim klikom. Sicer pa stari Windowsi že pred začetkom nalaganja ponudijo, da si narediš sistemsko disketo, če si to mislil. Windows XP tega več nima.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

NaPsTeR991 ::

lej overload
prvic:ne igram skoz igrce i bistvu jh zlo mal
drugic:jest sm cist lepo uprasou ce bi mu edn pomagou a ves zato sm tud prcakvou normaln odgovor in vidm de res tud ti nimas prou velik pojma o temu(ta nej bl bi pomagou ce bi biu tih ok?)
tretjic:pa ne mislm de sm skoz na racunalniku ampak tud "notr" zato k jih tud velik rastavlam
Mr|ce:hvala saj end k zna normal pomagat
pa anglesk znam res dobr (ce sm po cele dneve na racunalnik)
pa ce prou razumem si mi ti povedou kuko naloziv windovse ce mas prazn komp ane?
jest pa ma win ze nalozene a je to kej drugac slisou sm neki zarad DOS ukazi sej te ze neki znam sm najdu link
pa se to jest mam en fejst fejst str komp(64mhz 32 RAM) ampak sam tolk de se mal naucim de nam ta bolsga ********.
pa a ce mam win 989 ksna razlika? kr na tastarmu mam win 98
pa za windovse XP tud pomoje de uhka nardis zagonske diskete kr u sistemu notr
tko de Mr|ce ce bi lah se to pomagou k vidm de s res tak tip cloveka za pomagat(ane overload?)
Im just trying to be a nice guy.

overlord_tm ::

jest sem ti samo povedu način ki ti formatera komp neglede na to kaj maš gor :D

če maš win98 že gor, pote daš samo restart in ms-dos mode in potem ko si notri, samo utipkaš format [črka pogona; ponavadi c:], recimo utipkaš format c: in računalo te vpraša če res želiš formaterat, rečeš mu da in začne formatirat.

razlika ti je med win98 in xpji. ker pri win98 rabš zagonsko disketo in potem lepo formatiraš, pa vtipkaš na koncu še setup ali setupcor in se ti začne nalagat. pri xpjih pa vse narediš s tistega cdja (nič dosa)

da se nardit zagonsko iz windowsa xp. tm neki daš ko formatiraš disketo naj nanjo skopira sistemske datoteke pa še neki bluziš pa je. lažja variant je če greš na http://www.bootdisk.com/ in si zdownloadaš zagonsko disketo.

če maš prazen komp (pa da je disk formateran):
xp: samo priklikaš v setupu do tistekga partition mamagerje pa creataš particije in inštaleraš
w98: samo utipkaš setup
če so winsi gor:
xp: klikaš v setupu do parition managerja pa deletaš particije in nardš nove
w98: sformatiraš z format c: in potem namestiš s setup

BTW: overlord sem ne overload :D

NaPsTeR991 ::

ok thx overlord
*gre formatirat comp*
Im just trying to be a nice guy.

ql000 ::

@NaPsTeR991: glej sej ljudje na tem forumu ne govorijo ravno knjižne slovenščine, samo ti si pa glede tega res ena katastrofa! Dej se vsaj malo potrudi, tiste pogovorne *.au *.ou-je (prou razumem si mi ti povedou) vsaj zmanjšaj, če ne drugo!

hunter01 ::

ql000: kaj ma to zdej veze s tem? če ne razumeš kaj piše ne beri!

NaPsTeR991: Meni osebno se zdi najlažje da se kaj takega naučim, če povabim kakega kolega k to zna, in mi vse do potankosti razloži direktno ko se dela! če imaš kakšnega takega prijatelja ti bo najhitrejše in najlažje da ti pokaže.
Še to... sej če narediš varnostne kopije na kak cd, ali drug disk, potem nimaš kaj pokvariti in lahko lepo probaš instalirat windows xp-je na kakem novejsem racunalniku (ce ga imas), ker je že sama instalacija najbolj User Friendly od vseh windowsov do sedaj.

PS: Če se ti kaj zalomi ti pa še vedno ostane Slo-Tech :D :D :D :D


Lp Jerry

ql000 ::

glej hunter gre samo za to, da se ljudje tudi na forumih vsaj malo potrudijo in pišejo v razumljivem maternem jeziku, mislim, da ni spet vseeno kako govorimo, ali pač?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brisanje Filov

Oddelek: Programska oprema
11931 (825) karafeka
»

Težave z nalaganjem OS Win XP.....po končanem nalaganju OS noče BOOTat s HDD-ja...in

Oddelek: Pomoč in nasveti
9935 (839) manne
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
202114 (1688) SavoS
»

Windowa XP------Windows ME for........

Oddelek: Operacijski sistemi
201186 (980) yerow
»

zagonska disketa

Oddelek: Operacijski sistemi
73655 (3562) tuncek

Več podobnih tem