» »

zagonska disketa

zagonska disketa

tuncek ::

A kdo ma zagonsko disketo za win 98.

Nujno rabim.
A se kje iz interneta da snet ta zagonka disketa za win 98.



Nardit si je ne morem ker mam zdej na vseh računalnikih win xp na najstarejška ba bi rad dal 98
tuncek

AndrejS ::

tuncek ::

HVALA
tuncek

tuncek ::

Kaj pa pol ko inštaliram.
Napiše mi naj vstavim zagonsko disketo v a, potem pa ponovno zažene računalnik. Ko grem spet v namestitev in mi začne formatirat, pa napiše naj ustavim disketo ali cd rom z oznako zagonska disketa za win 98 v d.
Problem pa je da je pr men d drugi disk(v računalniku sta dva diska) in ko dam da sem to kao naredu čeprov ne vem kuko mi to napiše ponovno.


Kaj naj naredim potem)


L/p tuncek
tuncek

Azrael ::

Točno napiši kaj delaš, katere ukaze tipkaš in kaj se izpiše, potem bomo lahko pomagali.

Če pa si že uredil disk z ukazi fdisk in format, sem nadaljni postopek opisal tukaj.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

tuncek ::

ko pač dam not cd in dam da se zažene iz cd-roma. Pol v naslednjem koraku izberem namestitev in potem me vpraša če želim podporo za velike diske. Tam sem pač že probov dat oboje, vendar je vedno isto. Ko pol to potrdim mi napiše, da naj v A ustavim zagonsko disketo in pritisnem naprej. Ko se računalnim še enkrat zažene, spet dam cd rom, saj če dam hard disk mi pol napiše da je nekaj narobe za operaciskim sistemo. No če dam cd -rom pol se začne formatirat in mi takoj napišeda naj v d vstavim sd-rom ali disketo z imenov zagonska disketa windows 98.
Ampak pr men je d drug disk!!!!!!!!


To je vse.

Naprej ne gre


Tuncek

P/s xp znam namestit čist lepo
tuncek

Azrael ::

> in potem me vpraša če želim podporo za velike diske.

Zatakne se ti na začetku, ukaz fdisk, z njim pripraviš particije (razdelke) na diskih. Če nimaš posebnih potreb uporabi cel disk disk, drugače lahko disk razdeliš na več manjših. Uporabi podporo za velike diske (FAT32).

Najprej izbrišeš vse obstoječe particije in potem ustvariš novo primarno in morebitne sekundarne. Pozorno beri možnosti in bo šlo.

Na dolgo povedano gre tako:

Najprej izberi možnost 4, da vidiš katere particije so sploh na disku. Esc

V meniju 3, Brisanje particij izbrišeš vse obstoječe, če hočeš particijo izbrisati moraš točno napisati njeno oznako (velike/male črke), če je oznake ni, pusti prazno.

V meniju 1 ustvariš novo primarno particijo, uporabi cel disk

Izhod z Esc in ponoven zagon računalnika

Sedaj sledi format c:

Ali
Plan B: ugotoviš proizvajalca diska in z njegove strani snameš floppy creator, ki ustvari posebno disketo s katero disk razdeliš na particije in formatiraš. Hitro in običajno brez težav.

Ko bo disk sformatiran, nadaljuješ kot sem napisal v zgornjem linku.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

tuncek ::

b način je uspel!!!!!!!


Hvala
tuncek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brisanje Filov

Oddelek: Programska oprema
11930 (824) karafeka
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
202114 (1688) SavoS
»

Windowa XP------Windows ME for........

Oddelek: Operacijski sistemi
201186 (980) yerow
»

Formatiranje plz plz nej en pomaga nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
91026 (853) ql000
»

Kako do MSdosa brez disketnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151371 (1122) T(he) Boss

Več podobnih tem