» »

Težave z nalaganjem OS Win XP.....po končanem nalaganju OS noče BOOTat s HDD-ja...in javi nek failure

Težave z nalaganjem OS Win XP.....po končanem nalaganju OS noče BOOTat s HDD-ja...in javi nek failure

manne ::

Pozdravljeni,
upam, da je kdo imel že podoben problem ali pa vsaj znal pomagat.....
ko sem iz računalnika odstranil en disk (da ga dam v drug PC) in zamenjal jumper tako da je zdaj ta master, tud če je sam eden, in pri nalaganju Windows XP se mi po ustvarjanju particij in formatiranju uspešno naložijo vse komponente,...nakar reče da se bo sistem ponovno zagnal (reboot) kot običajno, če se ne motim bi se moral po rebootu že pojavit win xp logo in bla bla bla.......... zdaj pa problem:|
...in ko bi rad da zbuta z diska ne več s CD-ja javi :˝PRIMARY DISC FAILURE˝ ali nekaj podobnega v glavnem nek failure z diskom...kaj zdaj?:\
ko probam ponovno zagnati s CD-ja z Winsi me ta opozori da je že en OS na tisti particiji torej je uspešno naložen :\ :( zakaj mi potem noče zagnati z diska??? 8-O
Posumil sem na možnost da sem kaj slabo povezal ampak ne, ;(
glede na to da bo v tem PC-ju sam en CDROM in HDD bi mogoče bilo bolje da jih dam oba na isti IDE kabel ali lahko pustim vsakega na svojem in seveda HDD je na IDE1?

Hvala vsem ki se boste javili za pomoč oz mi povedali kje sem ga polomu! :)

snus ::

ali je particija aktivna?
snus, :-))

manne ::

kako naj to ugotovim?

postar_si ::

Bootaj z zagonske diskete, zaženi program fdisk. Tam maš inf. o particijah. Na tisti, kjer imaš instalirane winse mora biti aktivna. Če ni jo narediš aktivno.

manne ::

kje pa najdem zagonsko disketo:\ jo moram narediti v win98 če se ne motim? povej mi prosim kako jo naredim...

postar_si ::

Odsrfaj na http://www.bootdisk.com/ , kjer jo najdeš za win98...

Silvo ::

Malo poglej nastavitve v biosu,verjetno nisi dobro pogledal vsega.

lp
Silvo

manne ::

cool thanks, in kaj v primeru da je particija že aktivna?

`ripper` ::

se 1x pejd v BIOS pa pod boot device preveri ce mas nastavlen kjerkoli HDD-0. Ce si zadevo ze instaliral, ti je sam setup od XPjev particijo naredil aktivno (razn ce si tm pustu opcijo leave settings intact al neki tazga - ce si particijo formatiral, preden si gor dal XPje, particija potem JE aktivna). Uglavnem, verjetn mas tezavo z boot devicom v BIOSu.
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

manne ::

Kakor koli probam zbootat, bodisi da boota samo s HDD-0 in nič druzga (vse drugo disabled) ali naj boota še z drugih device-ov je isti problem....
Mislim da mi ne ostane druzga kot še enkrat formatirat disk in ponovno se igrat s particijami in inštalacijo winsow....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nalaganje OS na drugi trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
183258 (2882) daBunks23
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784631 (3613) Dejk0
»

Windows XP boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151203 (1048) m@nt@
»

Problem pri inštalaciji Windowsov xp na novo!

Oddelek: Programska oprema
311881 (1595) Al-Ni
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452287 (1658) BlackHole

Več podobnih tem