» »

GF 6200... ventialtor...

GF 6200... ventialtor...

TribesMan ::

Torej posodobil sem sistem; plato, proc in grafo. Vse OK in prav. Sam moti me ta usrani ventilator na grafi. Sploh ker sem navajen zelo tihega računalnika. Zadevo sem uspesno modal na GF6600, zdaj pa razmišljam da bi se flashal BIOS in "pridobil" prikaz temperature GPUja... Zanima pa me ali z tem dobim tudi moznost nadzora (po moznosti samodejenega) hitrosti ventilatorja? Tko kot imajo to malce dražje kartice...

Ker drugače bo treba investirat v tišje hlajenje... kar pa mi ni preveč všeč...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

da dobiš...probaj expertool....meni je na LEADTEK 6200@6600 prav lepo delal.

TribesMan ::

Experttool? Kaj je to? A kaksna zadeva od leadteka? Ker jest mam Gigabyteovo karto... in ta ma en svoj "utility" ki pa ga nikakor ne morem instalirat, ker uporabljam Win 2003 Server...

A tista modifikacij BIOSa, ki si jo napisal v eni drugi temi velja za vse kartice, ali samo za Leadtke?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

za vse.....expertool to je gainwardov tool za navijanje in spreminjanje hitrosti venta ampak dela povsod....google :)

TribesMan ::

Hmmm sem instaliral... sam nekako ni nic v zvezi z spreminjanjem hitrosti ventilatorja... Moram prej se zmodificirati BIOS?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

ja mislim da.

TribesMan ::

Probal zmodificirat bios, vendar tista navodila ki si jih ti napisal drzijo samo za Leadtekovo karto... BIOS sem uspesno potegnil z kartice, sam potem pa ne najdem tistega dela BIOSa ki bi se moral spremeniti...

Mas slucajno kje navodila za Gigabyteovo karto?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

mora biti isto sranje

kaj pa pipice si odprl dodatne 4 ?

TribesMan ::

UPDATE:

Mod za temperaturo deluje, sam navodila je treba prebrati (nisem vklopil iskanja v HEX). Zdaj lahko vidim temperaturo čipa, še vedno pa nevem kje bi lahko nastavil hitrost ventilatorja. V Expertoolu ni nic pametnega... al pa jaz neznam priti do tja.

Cevovode pa sem odklenil z RivaTunerjem... dela k sus. Tudi navija se k keks. 540/680MHz z stock hlajenjem. A se da odklenit zadevo z pomocjo BIOS flasha? Ker mi je mal mucno gledat tisto ikono od RivaTunerja. Ne maram prevec programov zagnanih na masini...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

Smeško, ko enkrat odkleneš v Rivatunerju maš mir za skoz.....Kje si jo pa kupil ali je AGP ?

Namreč jaz grem ( naj bi šel nazaj na NF2 AGP ) pa tuhtam med 9500PRO / 6200 / 6600....

JIM22 ::

Tribes: jaz tud uporablam tale expertool. In ima pod performance kvadratkom tud not fan speed control. Tam ti tud kaže tem. grafične. Samo štos je v tem, da ko sem imel starejše expertool ni blo tega fan.... Potegn si tazadno verzijo dol (3.29). Upam da bo pomagalo.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

TribesMan ::

LOL @ me :)

Nisem vedu da rivatuner odklene kartico za skoz... No hvala za opozorilo ;)

Kupil sem jo v PC-DOMu... cena je bla "ugodna" ;) Je pa PCI express varianta. Sej glih zato sem menjal grafo, ker Nforce 4 nima AGPja... Ce bi bil AGP na plati sploh ne bi menjal grafe, ampak bi uporabljal kar R8500...

@JIM22 Saj imam zadnjo verzijo dol... pa ni tega notri. Pod performance imam sam GPU in RAM frekvenco za stelat... pojma nimam kje je problem. Mogoče pa ta expertool ne podpira Gigabyteove kartice...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

tiborrr ::

Rivatuner je ne odklene za vedno imho. Samo dokler stoji sistem. Ce karto neses v drugo racunalo, bo spet zaklenjena.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica do 25k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
834713 (3817) himera
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
422000 (1351) mi_c_ho
»

RivaTuner 2.0 RC15.1 - 6800 softmodanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
683950 (2771) WhiteWolf
»

Leadtek WinFast Geforce 6800 in nadležni piski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1156610 (3970) cpu
»

Radeon 9100 OC

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9942 (792) TribesMan

Več podobnih tem