» »

Katera pumpa?

Katera pumpa?

HT33L ::

Alphacool AP1500 12V centrifugalna vodna črpalka - 1500L/h - 21k

Hydor Seltz L35, centrifugalna črpalka, Retail - 1700L/h - 10k

Rabu bom za hlajenje CPU, GPU, radiator bo na vrhu ohisja...

Kaj priporočate?

Primoz78 ::

...poglej mogoce se kako NewJet. Ce pa hoces kaj zmogljivejsega poglej v tujini...ti pa odsvetujem Alphacool pumpo, ker ni vredna svojega denarja...L35 pa zna bit glasna, ker precej vibrira. Ni vse v pretoku ampak igra veliko vlogo pritisk, ki ga je pumpa sposobna ustvarit! Za 23K SIT dobis Laing D5 pumpo, ki je veliiiiko boljsa od L35 in Alphacool...

Poglej si tole temo na XS-u...je pa vecina pump iz tega seznama dobavljivih samo v tujini... tukaj ali tukaj. Jaz sem jo narocu v stacuni iz prvega linka...je pa dobim enkrat do konec tedna.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

HT33L ::

Tnx kaj pa radiator? jst sm razmislju o:

Alpha-cool NexXxoS Xtreme III

Ker radiator mas ti Primoz78 oz. ker radiator priporočas : )

Primoz78 ::

Odvisno katere vente bos mel gor...oz kolk mocne. Tega nexxxos-a ti ne priporocam ce mas svoh vente...to mislim pod nekje (recimo!) 80 CFM...kar dvomim, ker ce mas dva taka je kot bi mel helikopter v sobi :D ...dej si raje tega pogledat, cena je tam tam z Nexxxos-i...so pa manj restriktivni in boljse se obnesejo kot Nexxxos-i. Jaz mam Cooltek extreme dual in so temperature v primerjavi z nexxxos-om cca. 2-3°C nizje! Najboljsi naj bi bili Thermochill radiatorji...sam so pa tudi cene ubitacne in se ne splaca...zato gledano na razmerje cena/kvaliteta so Cooltek kar dobri...po testih sodec celo boljsi od BIP radiatorjev...ki so sicer samo ene 2K SIT drazji.

Ce mas se kaka vprasanja...kar vprasi ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

HT33L ::

CPU blok a je bolsi od Eddija al od Morphlinga? Kerga mas ti?

GPU blok bom itg od Eddija fullcover blok uzeu (6800GT), al je se ksn bolsi blok za 6800GT?

Kaj pa ce bi meu te 3 mocne ventilatorje na nexxxosu : )

# zmogljivost - količina : max. 142 m3/h
# st. vrtljajev: od 1000 - 2400 vtr./min
# glasnost: od 16 - 37 dBa

Sj glasnost me niti ne moti tok, glede na to da sm vec k en let prezivu ob 40mm Delti, sam pac k sm sou spat sm jo znizu na najmn obratov kukr je slo :D


PS: pa to k si iz anglije narocu a to je placilo po prevzemu al kako? :x (sm ze vidu da mors s kreditno, bah)

pa ce bi ze narocu iz tega taprvega linka k si ga dau bi uzeu se: Thermochill PA120.3 k baje da so Thermochilli najbolsi radiatorji...


LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HT33L ()

5pellfire ::

CoolTek ...tega ma tudi Primož (prešaltal iz Nexxxosa - razlika 2-3 C).

Dobiš tule. Nexxxos Extreme je za ventilatorje z veiko CFM...in veliko
hrupa....če bi rad tiho mašino raje vzami Coolteka.

Sicer je različica za dva 120mm ventilatorja trenutno nedobavljiva....bo pa v kratek....tudi jaz čakam : )
Za pumpo pa jaz gledam prvo s tega linka ...mam doma sicer že NewJet NJ1200 ampak gledam za nečim močnejšim in da bi laufalo z Molexa

Primoz78 ::

CPU blok a je bolsi od Eddija al od Morphlinga? Kerga mas ti?


jaz mam Eddy-jevega in sem zadovoljen!...glede Morphlinga nevem, ker ga nisem nikol imel tega bloka...kar sem bral pa so jih tudi hvalili!

GPU blok bom itg od Eddija fullcover blok uzeu (6800GT), al je se ksn bolsi blok za 6800GT?


Jaz bi raje vzel navaden GPU blok...ne FC...odlocitev je pa tvoja ;)

Kaj pa ce bi meu te 3 mocne ventilatorje na nexxxosu : )

# zmogljivost - količina : max. 142 m3/h
# st. vrtljajev: od 1000 - 2400 vtr./min
# glasnost: od 16 - 37 dBa

Sj glasnost me niti ne moti tok, glede na to da sm vec k en let prezivu ob 40mm Delti, sam pac k sm sou spat sm jo znizu na najmn obratov kukr je slo :D


Cooltek je boljsi...ce dobim test, bom prilimal link ok...

PS: pa to k si iz anglije narocu a to je placilo po prevzemu al kako? :x


Ne...z Mastercard kartico sem placal....

pa ce bi ze narocu iz tega taprvega linka k si ga dau bi uzeu se: Thermochill PA120.3 k baje da so Thermochilli najbolsi radiatorji...


Predragi!...krepko cez 20K SIT...in za 2-3°C razlike (to je max!) se ne splaca dat enkrat vec kot za cooltek-a. Pa se pazi na to...dve seriji sta...HE in PA...ena je primerna oz. so boljsi rezultati z mocnejsimi venti, druga pa z venti pod 100CFM...nevem pa katera je kera...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

HT33L ::

Zakaj je bolsi navaden kukr FC? zaradi pretoka?

tnx za use odgovore :D

LP

5pellfire ::

Sem malo prepozno odgovoril...oziroma me je Primož prehitel.

Za Thermochill radiatorje pa

PA serija je za manj močne (in tihe) vente - pod 100 cfm
HE pa za močne (in ful glasne) vente - nad 100 cfm

Cene pa so približno enake se mi zdi za obe seriji.
Vendar pazi....če boš jemal Thermochille se lahko zgodi da ne bo nobene razlike proti npr. Coolteku,
sploh če maš manj vroč sistem .....bolj je vroče večje razlike se lahko pričakujejo med boljšimi in
slabšimi radiatorji ....kje pa je meja da so temperature pri obeh še enake pa ne vem.....če maš
samo eno grafo je pomoje bolje vzet Coolteka ...pa še dost ceneje te pride.

LP
Sašo

Primoz78 ::

...zato ker, je kompatibilen tudi z drugimi fraficnimi karticami, FC je pa samo z 6800...to govorim za primer ce bos menjal grafo cez cas...pa se skoraj pol cenejsi je!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

HT33L ::

Ja sj sam fullcover hladi tut rame, sicr pa grafe ne mislm menat dokler ne bo ksnih dost uredu DX10 graf zuni : )

Drgac pa glede na use informacije sm se nekak odlocu za:

Cooltek Mainstream III
EK Wave
EK FC78


glede pumpe jo bl tezko narocim, razn ce se da placat s kartico prvega racuna NLB :!

drgac bi pa uzeu tole najbrz... "AquaXtreme 50Z-DC12-T"

kero si ti narocu primoz?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HT33L ()

Primoz78 ::

Rami na grafi so dovolj dobro hlajeni z Revoltec BGA freezerji...in si prisparal 5K SIT na vsem skupaj ;) ...jaz sem narocu D5.

Lp Primoz

p.s. Glej ZS!
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

HT33L ::

True true

(( Predlog adminom: Msgbox "Prejeli ste novo zasebno sporocilo" ne bi bla tok slaba "funkcija" za ZS, al pa da bi ti na vrh foruma pisal, ne pa sam pr novicah oz. na uvodni strani :x ))

Primoz78 ::

Evo pumpo...danes prispela iz UK :D





Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51208 (1134) Eddy
»

Vodno hlajenje in vaši nasveti!!!???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382877 (2111) Eddy
»

Radiator 1x120 ali 2x120

Oddelek: Kaj kupiti
91061 (927) d3k0
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353009 (2420) MasterMiG
»

Nasveti glede vodnega hlajenja...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61412 (1343) Jaffa

Več podobnih tem