» »

Vtičnica za TV, RADIO in SAT-priključitev?

Vtičnica za TV, RADIO in SAT-priključitev?

KTr1sk ::

Prenavljam si sobo in kable bom imel v steni zato sem si nabavil vtičnico ki ima TV, RADIO in SAT priključke, zdaj je pa problem ker ne vem kako je treba zvezat, ker je prostor samo za dva kabla ne vem pa kam naj ta 3jega vtaknem?
Še slika mojga priključka:


Zdaj pa radio priključek a je to isti navaden koaksialen kabl isto kot Tv antena? Nanj bo prikljulčen Yamaha reciever a bo vredu?
In pa obstaja kakšna vtičnica, da bi lahko zvočniške kable vtaknil v zid, no v bigbangu sem najdel samo je cena 1 komada okoli 10.000 sit.
thx
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x
  • spremenil: KTr1sk ()

MadMax ::

1. R in TV signal pride do vtičnice po enem kablu, v vtičnici pa je kretnica, ki loči na TV in R priključke.
Za R in TV torej nimaš 2 kabla, ampak samo enega.

2. Kabel za R je isto navaden koax kot za TV, le priključki so zamenjani (m/ž obrnjeno, da uporabiš v vsakem primeru podaljšek. Oglej si vtičnico ter priključke na TV in receiverju, bo takoj posvetlo:D )

3. Kvaliteta se plača. Lahko pa se pozabavaš s priključno dozo za fiksen priklop (za npr. štedilnik, termoakumulacijsko, bojler, itd...). Povprašaj v trgovinah z elektromaterialom.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

KTr1sk ::

Dobr da vem, hvala, zdaj me pa še samo zanima v katero naj dam koax kabl na eni strani je puščica noter obrnjenja druga je pa obratno navzven obrnjena (kam se naj vklopi Satelitska antena, kam pa Tv/ra?
thx
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

bastadu ::

Mislim da si tisti dve puščici kao znak, da ko daješ notri kabel, ono ploščico (na kateri so puščice) obrneš za 90° in nato nazaj... A nisi dobil nobenih navodil zraven te doze?

KTr1sk ::

Ja navodila nisem dobil, ker ko sem prodajalca vprašal za ta vtikač je rekel da nimajo, samo potem sem ga jaz našel brez škatle in zato nima navodil.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

kaj nobeden ne ve !?!
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

gumby ::

en kabel imas za vse. v vticnici je kretnica, ki ti loci TV, RA in SAT signal...
tiste puscice pa kazejo smer signala, ce imas vec vticnic povezanih v linijo.

KTr1sk ::

hmm ne vem, no jz bom probal v eno vtaknit TV anteno v ano pa SAt anteno pa bom videl če dela, upam da ne bom kj narobe nardil k mam nov tv
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

gumby ::

direktno ne bo slo... rabil bos se eno skatlo, ki ti zdruzi TV in SAT signal. tega potem peljes naprej do vticnic.

lahko pa povleces locen kabel za SAT...

mstrax ::

Da malo obudim temo, ker rabim par informacij.
Trenutno imamo satelitsko (LNB z 4 izhodi). Vsak digitalec ima svoj kabel. Zdaj bomo nabavili kabeljsko in bi rad koristil oboje. Tudi kable imam duplirane po nekod.

Moje vprašanje je ali je možno na en vtikač priklopit oboje?
Vtikač ima dva priključka, en služi zaporedni vezavi (do drugega vtikača)
 vtikač

vtikač



Če je res možno...kako pa je z elektriko, ker iz SAT reciverja gre tudi elektrika proti LNBju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mstrax ()

lebang1 ::

mislim da si malo čudno opisal tvoj problem....
Po enem kablu bi rad prenašal satelitsko in kabelsko?
To se da s temle.
Pa zakaj bi rabil imeti elektriko do LNB-ja?
Tile vtikači so pa tudi že malo stvar preteklosti....

Alexius Heristalski ::

lebang1 je izjavil:

mislim da si malo čudno opisal tvoj problem....
Po enem kablu bi rad prenašal satelitsko in kabelsko?
To se da s temle.
Pa zakaj bi rabil imeti elektriko do LNB-ja?
Tile vtikači so pa tudi že malo stvar preteklosti....

Za napajanje LNB (13/18V). Torej združilnik mora imeti power pass.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mstrax ::

Dva kabla bota prišla v vtičnico. Na zgornji sliki je razvidno(sredina-spodaj), da se lahko priklopita dva kabla. In en bi bil za CAT-TV in en za SAT-TV.

Slika kako bi uporabil vtikač:
 VTIKAČ

VTIKAČ



Shema kako bi to izgledalo
 SHEMA

SHEMA



Da še enkrat ponovim vprašanje: Ali lahko mogoče napajanje za SAT moti kabelski signal. Oz ali lahko celo poškoduje DVB-C sprejemnik, ker na njega pride elektrika?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava žarnice direkt v vtičnico

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223353 (2441) val46
»

Kako vezati vtičnico na 4 žice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7812523 (9851) perci
»

TV antene - postavitev

Oddelek: Zvok in slika
96080 (5930) nx6325
»

Total TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5113610 (11708) fulgur
»

napajalniki

Oddelek: Strojna oprema
91225 (1011) KTr1sk

Več podobnih tem