» »

wireless net na linuxu

wireless net na linuxu

Trubar ::

Imam problem, da ne obstajajo originalni gonilniki za linux (Fedora core 3) od moje mrezne Canyon PCMCIA. Nasel sem sicer neke gonilnike za Ralink RT2500 (podoben opis je tudi v windowsih v Device managers) toda ne delujejo ali pa (kar je tudi bolj verjetno) jih ne znam usposobiti. Prosil bi za pomoc oziroma za napotke, kako usposobiti zadevo. Hvala
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

St@jler ::

tudi jaz se mel canyon mrežno kartico za wireless ampak sem jo prodau ker ni podpore za linux. Niti na official, pa tudi mad-wifi gonilniki je ne podpirajo...pač :'(

Ales ::

Kateri chipset imaš dejansko na kartici, ali je Ralink RT2500? Canyon CN-WF511 naj bi ga imel.

Potem imaš dve možnosti, Ralink ima svoj gonilnik za linux, obstaja pa tudi open source projekt za ta chipset. Če še nisi, poglej tule, med linki boš našel ti dve strani in še kaj:

ralink.rapla.net

hruske ::

Rad imam tole državico. <3

Airskull ::

no da ne bom nove teme odpiral:

Mam smc-jevo 802.11g karto in zadeva normalno deluje v winsih.

Suse 9.3 mi zadevo zazna in tud nastavim vse ampak zadeva ne dela. Čudno mi je to da zadeva ne daje nobenih znakov delovanja(obe lučki sta ugasnjeni tudi ob network scanu). Kakšna ideja?
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

Pithlit ::

SMC 2802W v.2 v Linux-u NE dela. Čeprav naj bi imela prismGT čip (zato jo verjetno suse najde). Žal.
Life is as complicated as we make it...

Airskull ::

kja pa dela v linuxu(recimo SUse)?
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Airskull ()

Pithlit ::

Linux je linux (al je suse al gentoo al lindows nima veze). Dela pa marsikaj. V eni od prejšnjih tem je bil objavljen tale link. Iskanje tud dela :P . Pa srečno roko pri izbiri (lahko koga prosiš če bi bil pripravljen zamenjat).
Life is as complicated as we make it...

St@jler ::

jah jst sm uno mojo od canyona prodau k je sploh ni spoznou v suse-u. zdej bom pa kupu kr intel pro wireles, sam da dnarčke spet naberem...:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako spravit računalnik na minimalno porabo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141041 (579) Spajky
»

pcmcia wlan kartica in kismet

Oddelek: Strojna oprema
61316 (1167) iro
»

linux - brezžična kartica s podporo 802.11a/b/g

Oddelek: Omrežja in internet
231708 (1398) Spajky
»

Nakup WLAN kartice

Oddelek: Kaj kupiti
473583 (2308) pujsek_
»

802.11g PCI Wireless Network adapter

Oddelek: Strojna oprema
81096 (1017) PrimozR

Več podobnih tem