» »

Kako spravit računalnik na minimalno porabo?

Kako spravit računalnik na minimalno porabo?

računalnik ::

Dober dan!
Jaz sem zdaj kupil nov računalnik (končno):)), pa mi kar nekaj elektrike porabi. Pa downloadam kakšno stvar pa mi računalnik laufa tut po 16h ali pa 25h skupi, ker imam počasen internet(100Kb/s) ali pa malo več. No, pa bi me zanimal kako spravit njegovo porabo elektrike na minimum, da bi malo prihranil na elektriki :D. Aja pa moje specifikacije, če koga zanima:

X4 965BE 3.40 GHz
GTX560 1GB
8GB 1600 rama
Asus M5A87L-M/USB3
Napajalnik 650W ATX

Hvala!

Bolf3nk ::

hehe... če bi res rad prihranil na elektriki in imaš doma roterja? nabavi si zunanji trdi disk na katerega lahko direkt dl kakšno stvar, brez da je računalnik prižgan... ampak pol spet nisi prihranil, če moreš kupit disk, kateri trenutno niso ravno poceni

hojnikb ::

Nabav si kak NAS ko lahko dol vleče torrente..
#brezpodpisa

računalnik ::

Joj, pa k sm že ravno odprl temo bi pa še vprašu za ene driverje ...
Imam Ralink RT2560F, ki pa je očitno zelo redek pojav. Ta wireless kartica je stara že kar nekaj časa, driverjev pa nikjer. Na win xp mi je nekak ratal zrihtat, da je delala na Win7 64bit pa nikakor ne ... Torej?

Kakšna ideja?

Spajky ::

moraš odjadrat na www.ralink.com :) oz. poglej tudi tu - http://www.lostmydrivers.com/network-dr... ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

zagi123 ::

Zamenjaj procesor, lol. Pa napajalnik imaš tud najbrž neka jajca z 70% izkoristka :D

TOP ::

Kupil si nov tačunalnik in požrešen proc in zastarel,se je bilo treba prej posvetovat,ker bilo kateri intel 1155 bi manj porabil in bolj zmogljiv.

RejZoR ::

Sploh ne vem zakaj se obremenjuješ imo. Ko boš kupoval nov sistem gledaš na to, zdej pa je povsem nesmiselno.

Edina opcija je da vse skupaj downclockaš in downvoltaš ampak prihranek ne bo tako velik kot boš imel dela in možnih težav...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Aston_11 ::

A sedaj boste že pri računalnikih s porabo... koliko pa sedaj porabi, da je tak problem, če laufa cel dan praktično v idle? SI sploh izmeril? Po moje nisi.

Ciklamen ::

Imaš tudi opcijo Power Saver če te že tako skrbi poraba (seveda če uporabljaš Windows 7) :)
- End of the Post ->

računalnik ::

Jap, sj to uporabljam kadar downloadam ampak koliko se pa to kaj dejansko pozna?

blackbfm ::

Računalnik že sam od sebe zniža porabo ob nezahtevnih opravilih. Karkoli boš nakdnadno kupoval s tem namenom da nižaš, boš bolj v minusu kot če pustiš tako kot je.

računalnik ::

Samo res ej a nihče ne ve kje bi se dalo dobit driverje za CN-WF511 brezžično kartico ... Pa ne mi dajat linka od uradne strani, ker pač ne delajo zame ... (http://www1.canyon-tech.com/files/Canyo... :D (ne dela) D:

Torej nimam pojma. Mam 2 računalnika enega z win7 32bit in enega z win 64 bit pa na nobenem ne dela...

Hvala?

amigo_no1 ::

Link iz canyon-tech strani dela (26.3 MB), zaklepaj odstrani.

Še drug link:
http://www.ralinktech.com/en/04_support...

PCI/mPCI/CB (RT256x/RT266x) 08/24/2010

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Spajky ::

RT2500 je chipset v oni kartici ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI kartica za WLAN ne dela, ko sem naložil WIN 7 32-bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
5639 (587) fulgur
»

Težava z mrežno kartico (PCI wireless)

Oddelek: Strojna oprema
71258 (1153) Spajky
»

linux - brezžična kartica s podporo 802.11a/b/g

Oddelek: Omrežja in internet
231710 (1400) Spajky
»

Wireless prekinja

Oddelek: Omrežja in internet
122492 (2282) alesek86
»

wireless net na linuxu

Oddelek: Omrežja in internet
81471 (1314) St@jler

Več podobnih tem