» »

linux - brezžična kartica s podporo 802.11a/b/g

linux - brezžična kartica s podporo 802.11a/b/g

mainman ::

Torej iščem brezžično kartico, ki je polno podprta v linux-u in podpira 802.11a/b/g standarde. Delati mora tudi v AP načinu.
Pogoj je tudi, da ima RP-SMA konektor.

Rabim jo za postavitev domače dostopne točke. Če računalnik opravlja routanje, fw, ... naj dela še to.

Sistem je Centos 5.

Kateri chipset je najbolje podprt v linux-u? Nekaj sem bral, da je dobro podprt atheros.

borchi ::

ja, atheros. madwifi (driverji) ima seznam podprtih kartic. stvar v povezavi z hostapd deluje prav lepo.
l'jga

'FireSTORM' ::

RaLink čipovje deluje odlično. Preverjeno ;)
Those penguins.... They sure aint normal....

shock ::

A si prepričan da dela v master mode? In katere driverji to podpirajo?

mainman ::

Mi lahko kdo predlaga kako kartico, ki se dobi v Sloveniji. Sem pregledal kar nekaj strani pa nisem našel nič pametnega. Rabil bi stvar, ki preverjeno deluje.

poweroff ::

Jaz sem pred časom gledal tole: Minitar USB key 54G and RSMA omni 5dBi.

Zadeva izgleda totalno seksi, lahko dodaš zunanjo anteno pa piše, da je podprt Linux. Ne vem, če boš preiskusil/nabavil, sporoči.
sudo poweroff

mainman ::

Problem je, da je usb. Rabim pci izvedbo.

shock ::

Že v prvem postu ti je nekdo odgovoril. Grem kolikor češ stavit, da nisi se niti malo potrudil kaj pobrskat preko googla kot npr: "madwifi+hardware"

mainman ::

Lahko se staviva kar hočeš. Preden sem sploh napisal post sem kar nekaj časa goglal in tudi na madwifi sem bil. Zanimalo me je samo če mi lahko kdo priporoča kako kartico, ki se jo da dobiti v Sloveniji in ki dela brez problemov. V glavnem brezveze sem že nabavil eno kartico in jo ravnokar usposabljam. Sicer ne dela kot bi morala ampak je bila edina možnost.

Ne delaj se tako pametnega če kdo išče kakšen nasvet.

'FireSTORM' ::

RT2500
In ja, deluje brezhibno.
Kartica je pa MiniPCI za laptop in je bila že vgrajena v MSI M630 laptop. Točnega tipa pa zdaj res ne vem.
Those penguins.... They sure aint normal....

mainman ::

Hvala na odgovor. Sem včeraj nabavil kartico, ki bazira na RT2500.

borchi ::

@'FireStorm': človek sprašuje za kartico, ki jo bo uporabljal kot AP, torej mora podpirat master mode. kakšno je trenutno stanje ne vem, vem pa da še ne tako daleč nazaj driver za RT2500 ni podpiral master mode-a.

@mainman: jaz sem že enkrat na slo-techu postal točna naziva dveh kartic, ki preverjeno delata kot AP. žal iskanje na slo-tech-u ne dela, pomagej si z google-om (site:www.slo-tech.com)... sever pa sem jaz dve kartici kupil tako, da sem uporabil madwifi in sem potem v trgovinah pri tistih karticah, kjer je bila verjetnost, da ima atheros čip, vzel kartico iz škatle in pogledal na čip (žal pa je pri nekaterih karticah čip prekrit).
l'jga

#000000 ::

@mainman In kero si nabavil ?? Jest sem se tud zajebal sem naročil CN-WF511 dobil pa CN-WF511 turbo ki seveda ne dela pa da se jebeš.

shock ::

mainman: Zanimivo da si našel kartico ki bazira na RT2500 čipovju, ampak na atheros pa nikakor ne.

amigo_no1 ::

Razlike med "CN-WF511" in "CN-WF511 turbo" ni (razen v imenu).

http://www.canyon-tech.com/products/con...

linux driverji
http://www.ralinktech.com/ralink/Home/S...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

#000000 ::

@jeje997 Ti čist verjamem, ampak ne Clarkconnect, ne m0n0wall, z ostalimi nisem probal, je ne spoznata, tko da razlika očitno je ??

borchi ::

tisti, ki mu tako veselo predlagate ralink chipset ste seveda preverili, če driver že podpira master mode? :\

edit: poleg tega more ta driver podpirati tudi hostapd, sicer človek lahko kar pozabi na kak varnejši AP...
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

'FireSTORM' ::

Those penguins.... They sure aint normal....

Spajky ::

jeje997: Razlika JE med turbo in navadno staro! Čip NI isti (je pa iz iste družine), zato pa so problemi z drajverji za Turbo verzijo - bo treba še mal počakat ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

#000000 ::

Ker driver pa je za ne turbo različico ??

shock ::

'FireSTORM':

Razen WEP enkripcije obstaja kak druga možnost (v načinu master mode - AP)? A podpora za WPA, WPA2, vsi možni EAP, 802.1x pa ni ne duha ne sluha. Sploh nevem zakaj človeku priporočaš nevarno življenje. Če pa obstaja kje kak modul, ki podpira s to kartico (v master modu) vse gor našteto bi bil zelo vesel če navedeš kje se da dobit tak modul.

'FireSTORM' ::

Še enkrat, knock your self out
Posebaj preberi točko 8.2
Those penguins.... They sure aint normal....

shock ::

uradna stran hostapd:

hostapd: IEEE 802.11 AP, IEEE 802.1X/WPA/WPA2/EAP/RADIUS Authenticator

hostapd is a user space daemon for access point and authentication servers. It implements IEEE 802.11 access point management, IEEE 802.1X/WPA/WPA2/EAP Authenticators, RADIUS client, EAP server, and RADIUS authentication server. The current version supports Linux (Host AP, madwifi, Prism54 drivers) and FreeBSD (net80211).

Spajky ::

@ #000000 : drajver za ne-turbo različico je za navadni/prvotni Rt2500 čip, ponavadi na driver CD-ju od še ne-turbo kartice npr. za Canyon CN-WF511 ali Edimax WL-7128g (starejše); za slednjega je gor tudi za Linux sigurno vsaj za klient način. Problem za RaLink chipe je, da na njihovem sajtu ne držijo linkov za arhiv starih drajverjev, nego samo za najnovejše, pa jih za starejše moraš "po svetu" iskat kje drugje, grr ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z mrežno kartico (PCI wireless)

Oddelek: Strojna oprema
71174 (1069) Spajky
»

Kako narediti wireless router it PC-ja

Oddelek: Omrežja in internet
213849 (2589) All
»

kaj menite o -router levelone WBR-5400 mimo tehnologija

Oddelek: Omrežja in internet
81695 (1589) Liker
»

Wireless prekinja

Oddelek: Omrežja in internet
122445 (2235) alesek86
»

wireless net na linuxu

Oddelek: Omrežja in internet
81400 (1243) St@jler

Več podobnih tem