» »

Univerzalni daljinec

Univerzalni daljinec

vojkoz ::

Pozdrav!
Zanima me kje lahko izvem kodo televizije, da si lahko nastavim TV ba univerzalni daljinec.? (upirabljam TV gorenje)

L.p.

nodrim ::

zraven daljinca običajno dobiš ogromno tabelo kod skoraj vseh proizvajalcev in potem poskušaš, dokler ne najdeš prave ...

vojkoz ::

Aja. Jaz pa nisem dobil nič zraven.
A se to še da kje drugje dobit, kje na internetu. Iščem po googlu pa še nič najdel?

L.p.

nodrim ::

lahko probaš s kodami iz te tabele sioltv.pdf

v tabeli sta kodi za Gorenje TV samo dve: 098 in 106 ... kako pa se uporablja tvoj daljinec in vnaša koda pa bolje da več ;)

vojkoz ::

Uporabljam pa tega daljinca: http://fairsold.de/item.php?id=347908

nodrim ::

hm .. v reklami ti piše tole: Automatische Kode-Suche für die verschiedenen Geräte ... tako da zgleda, bi ti mogu sam iskat kode .. preberi si manual :P

bmen ::

Največktrat moraš najprej daljinca nastaviti v načina iskanja kod. Ko to narediš spet največkrat s kako tipko (npr. za off/on) toliko časa, da ti tv ugasne. Daljinec si to najdeno kodo zapomni in če imaš srečo delajo vse tipke (ali vsaj večina) tako kot je napisano na njih.
... B ...

Vikking ::

pošlješ e-mail tej trgovini ki to prodaja oskar-shop.de pa povprašaj za navodila. Oz po konkretni stvari ki te zanima.

Dr.S ::

vojkoz smem vprašat kje si kupil (trgovina), koliko si plačal in kako se ti odnese?

Tudi sam imam probleme z dalinci (TV+DVD-divx+VHS+satelit+ozvočenje+,...)

nodrim ::

jst sm kupil enga čist na simpl v BIG BANGU za 2 jurja in dela čist v redu za TV ... drugače so tam nekje od 2 do 5 jurjev se mi zdi ... nimaš sicer vseh možnih funkcij, ki bi jih imel na original daljincu .. vendar je že veliko, da lahko prižgeš in ugasneš TV, nastavljaš glasnost in šaltaš programe ...

je pa tudi res, da sem se ustavil pri prvi kodi, ki je omogočala zgoraj našteto :D mogoče bi katera naslednja celo več, samo jih je ful veliko pri vsakem proizvajalcu in se mi ne da ...

Vikking ::

vojkoz: jaz imam tud univerzalnega daljinca in v navodilih imam dve kodi za Gorenje TV: 12431, 12432

Če ti bo kej pomagalo.:)

vojkoz ::

Dr.S: jaz sem kupil rabljenega preko bolha.com!
Vikking: ta koda je predolga, za tega daljinca mora biti 3mestna številka. Drugač pa tnx.
Sicer dobim zdaj upam to listno kodo.

L.p.

Frenky ::

Si kar sposojam eno starejšo temo...

Imam komplet Logitech zvočnikov 5.1, pa mi je šel daljinec k vragu. Razlitje baterije...
Zdaj me pa zanima najcenejša varianta za nadomestilo. Je kaj cenejšega od Logitech Harmony?
Ker ne rabim ravno nekaj dragega pa za vse naprave.

OldSkul ::

cenejšga je marsikaj, samo harmony je najboljši ;)

Frenky ::

Vem, imam enega Harmonya že doma. Samo ti zvočniki so v drugi sobi in v bistvu ne rabim daljinca za kaj več naprav, kot zgolj za ta komplet zvočnikov. Mi je škoda denarja za Harmony, ker ga ne bi 5% izkoristil.

Slash#1 ::

Pozdravljeni!
Da ne odpiram nove teme, sem videl da je nekdo že odprl to temo.
Imam težavo, imam univerzalni daljinec Avia pl-0799. Imam TV Samsung. Najprej sem poskusir ročno unašat kode pa to. Orginal daljinec se je pokvaril in sem kupil univerzalnega (ker imam Siol Trio rabim daljinec samo za prižgat ugasit in zvok za stišat ali bolj na glas) in jst utipkam kodo in vse naredim kako piše v navodilih TV1 itd. ugasne se in prižge sam ko pa hočem bolj naglas dat zvok pa se prikaže tista ikona mute, pa še če bi vsaj delala ne pa se prižge mute potem ko spustim gumb se ugasne ikona :|, zelo čudno, potem sem pa dal na avtomatsko ker kdo bo to se zdej ukvarju s tem, pa šele zdej sm ga prekinu dal sm pa da išče nekje ob 18:00. Ah nč še enkrat bom probu vse kode, potem pa bom videl, če pa kdo ima slučajno tak daljinec in ve kako to gre, se mu zahvaljuejm za odgovore in pomoč.

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programiranje daljinca za TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
163796 (3125) dvihtelic
»

Xbox One bo dobil daljinca

Oddelek: Novice / Konzole
3815081 (9803) antonija
»

Išče se koda za univerzalnega daljinca

Oddelek: Zvok in slika
1311766 (8605) zani
»

Onkyo TX-SR508 standby

Oddelek: Zvok in slika
254302 (3830) jerry2000
»

Frekvenca daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122265 (2021) Matek

Več podobnih tem