» »

Dušan Rutar: Matrica (knjiga)

Dušan Rutar: Matrica (knjiga)

neres ::

Sem prebral to knjigo, kar v redu moram rečt. Itak so tudi predavanja od Dušana zelo v redu, zelo zanimiva.


Me pa zanima ene par stvari, ki jih nisem razumel. Recimo nekje reče, da je Matrica v težavah, ko npr. nekdo je meso in potem mu mora posredovat "pravilne" dražljaje al neki... neki v zvezi s tem starim filozofskim vprašanjem o zaznavi, npr. kako vem, da to kar jaz doživljam dejansko je tako...

(ko se bom bolje spomnil bom bolje napisal, sori8-))

V glavnem ne vem, zakaj je matrica v težavah, ne vidim problema. Sej ne vem, a je to mišljeno samo za okuse hrane...? ker meni se zdi da bi to lahko razširil na vse čutne zaznave.
Pa neko korespondenčno teorijo se mi zdi da omeni tukaj.


Potem pa je še ene par res hudih stvari, nekaj v zvezi z Lacanom, pa Baudrillardom... naslednjič.
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

STASI ::

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

snow ::

Ma kaj problem zaznave?

Okušanje je čist lep biokemični proces, ki vodi do vzburjenja nevronov, ki gredo potem do možgan... v nevem ker center, ki je povezan...

A da roboti ne znajo okušat? Ja kemijo pa nevrologijo pa najbrž znajo, če delajo interface z človekom, kjer moraš ful ful stvari pazit.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

neres ::

Evo citat iz knjige:

...
Cypher reče, ko je meso: "Vem, da mi vsakič, ko ga nesem v usta, Matrica pove kako sočen in slasten je".
Natanko o tem se sprašuje Mouse: "Kako Matrica ve, kaj mora sporočiti možganom?"
Matrica je v težavah, kajti z variiranjem spremenljivk sicer lahko omogoči, da vsak človek razvije svoj okus, toda to še ne pomeni, da okuse lahko tudi nadzoruje. Zakaj?
Ker bi človek lahko razvil svoj okus in ga potem razvijal oz. spreminjal še naprej, popolnoma neodvisno od Matrice. Ta na noben način ne more nadzorovati niti enih samih možganov, kajti le-ti imajo neskončno stopenj svobode, oz. so odprti in nedoločljivi. Prej ali slej bi zato prišlo do kratkega stika med Matrico in duhom, v kateraga so potopljeni človekovi možgani. Matrica zato potrebuje natanko varuhe vrat (gatekeepers), ki blokirajo stopnjo svobode.
...

OwcA ::

Tole je eno hudo zapletanje v slabo zastavljen sistem (cikam na zgodbo). Matrica skuša biti hudo filozofska, ampak vse skupaj preveč poenostavi in zmeša, poleg tega jim ni čisto jasno kam naj vtaknejo vso tisto silno tehnologijo. Precej več ima človek od branja oziroma uvarjanja s klasičnim solipsizmom.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Matrix (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8714405 (8217) oo7

S.T.R.A.H

Oddelek: Igre
121750 (1358) Tilen
»

Miselni procesi na namizju

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
273887 (3266) Nejc Pintar
»

The Matrix: Revolutions (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16611717 (8362) DoloresJane
»

The Matrix: Reloaded

Oddelek: Sedem umetnosti
362309 (1408) CaqKa

Več podobnih tem