» »

PC noce zagnat, power dela (C466), black screen

PC noce zagnat, power dela (C466), black screen

Firebat ::

Noce se mi prizgat Pc: cel 466, 128Mb ram, voodo 3, 20Gb disk. ko ga przges se pokaze sam power on lucka, pa ventilatorji od procesorja in napajalca delajo, pa disk tud sprva mal premelje, drgac pa sploh ni signala na monitorju, niti tipk in se na usb opticni miski ni lucke. Kaj bi lahko blo prosim pomagajte.

mtosev ::

Ha ha ha.

Lahko je RAM, CPU ali plošča.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Firebat ::

Pa danes zjutraj je se delal, res da sem ga malce prenasal naokoli toda kaj bi se lahko na tak nacin pokvarilo? Plata ja abit va6 in bios sem probal resetirat tako da sem vzel za kratek cas gumbno baterijo iz plosce, ram sem premaknil tudi na drug slot, procesorja se pa nisem pipal. Ali bi moral biti procesor vroc ce se racunalnik sploh ne zazene? Ide enote sem odklopil prav tako graficno in mrezno ter pocasi postopoma dajal not, vendar vedno ista zgodba, noce in noce se zagnat. Lahko se kdo drug napise svoje mnenje, ali pa pove kaksno podobno situacijo in kaj naj napravim.

mtosev ::

Ali bi moral biti procesor vroc ce se racunalnik sploh ne zazene?

Ja je tudi vroč.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Mogoče si CPU okrušo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Firebat ::

Bol malo verjetno, saj sm rekel da se procesorja nisem dotaknil, sploh pa je to SLOT 1 ki ima fixen hladilnik. Res cudno. Se kaksna ideja?

mtosev ::

Da je crknilo nekaj, ker je tak staro je tudi mogoče. :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Firebat ::

Na to idejo sm tud ze pomislu, sam zakwa mi podoben comp iz leta 98 se danes lepo sluzi pri sestricni, pa abit plate so ble ze takrat najbol cenjene. Poudarjam da pri tem nisem nikoli navijal karkoli. Ventilatorji so se vedno gibcni in pregrevanja ne bi smelo biti. Kaj pa starost 5 let lahko sploh povzroci napak na celotnem racunalniku? Za opticne enote vem da se nabere prah za kaj drugega pa nasploh se slisal nisem. Rja, kondenz, pa ja ni moglo pri prenasanju racunalnika zacet delovat. ;(

mtosev ::

Tak je to prej ali slej nekaj crkne.

Lahko da je osnovna šla pa pa. >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Firebat ::

mtosev thx za odgovore, toda samo z tvojim mnenjem se se ne bom predal. Tako pozivam ostale forumase ce imajo kaj dodati, ker se vedno nimam tocne pojasnitve kaj je slo po gobe. I need help!

Daedalus ::

mtosev - nehaj zajebat človeka, če ne znaš pomagati, OK?

Možno je več tega. Kaj računalnik mogoče kaj zapiska ob vklopu, al je popolna tišina? Če so kaki piski, napiši. Pri Slot 1 platah je dostikrat zgodi, da CPU zleze malo vem iz reže in pol računalo ne dela. Pritisni ga nazaj not, pa probaj. Preveri, če so vse kartice in RAM lepo posedene v reže in probaj še enkrat.
Če ne bo boljš - poberi ven vse, razen grafične, odklopi diske, ipd... Vzemi ven tud ram in probaj - bi mogo piskat računalnik, kar je normalno ob okvari/odsotnosti rama. Če tud to ni - pol je šla matična/cpu.
Probaj zgoraj napisano in poročaj. Če se mašina vmes zažene, priklapljaj naprave nazaj. najprej diske, pol kartice, vsakič poskusiš, če lavfa - če si seveda prej vse pobral ven. Če je napaka na kaki komponenti, bo itak crkno takoj, ko bo tista not.
Preglej matično - da se ni kje kak mosfet skuril (taka mali črni element, kvadratne oblike z dvema nogicama) al pa kondenzator napihnil (okrogli, valjasti elementi, tud bolj mali, kot ne).
Pol pa poročaj...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

zlobcek ::

To je skor zihr procesor mal iz rež zlezu. Prtisn ga nazaj not/mal poruki. Bi mogl začet delat.

LP zlobček

Firebat ::

Bom probal ko bom boljse volje. Do zdaj sem se ze posteno nasvical po internetu, ter porezal po plocevini in morm na en cool beer s kolegi. Pri racunalniku zeaenkrat nic ne piska, se lucka za disk samo 3x utripne, ostalo pa vse po starem. Bom porocal.

nodes ::

verjetno je šla osnovna plošča

za vsak slučaj jo probaj dobro očistiti

ni pa Abit bog ve kaj. to vedno bolj opažam na starih platah..ko LuckyStar še kar naprej delajo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214712 (4463) acookook
»

Težave z osnovno ploščo Gigabyte 965P-DS3

Oddelek: Pomoč in nasveti
8980 (719) LeftyD
»

A sem skuril grafično

Oddelek: Strojna oprema
101306 (1111) Azrael
»

Pri zagonu PCja le črn zaslon

Oddelek: Pomoč in nasveti
141331 (1088) pilatus9
»

sem ga uničil?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161487 (1183) alien-w

Več podobnih tem