» »

Problemi z ISDN Diva USB fax modemom - HELP!

Problemi z ISDN Diva USB fax modemom - HELP!

Ikar ::

Upam da sm dal tole temo pod pravi del foruma...

Skratka, imam eno staro kišto na katerih so naloženi XPji z SP2.

Ravnokar sm dobil tudi Diva ISDN USB modem katerega bi rad uporabljal samo za pošiljanje/sprejemanje faksov. Za povezavo z internetom imam ADSL.

Nekako mi je uspelo skofigurirati vse skupaj tako da lahko pošiljam in sprejemam faxe.
Problem pa se pojavi, ko hočem, da se mi modem javi SAMO na eno telefonsko MSN številko (pri ISDNju imamo 2 telefonski številki).

Skratka, na njihovi uradni strani sm vidu da so to že ugotovili da na XPjih ne dela konfiguriranje MSN številk, ampak da se da vseeno naštimati preko nekega virtualnega modema.
Šel sm po njihovih navodili, pa mi ne uspe!!! Uspe mi samo to, da se modem ne oglaša na nobeno številko, ali pa na vse. Nikakor ne morem nastaviti da se mi javi samo na eno številko.

Primer, imamo dve cifri: xxxx x30 in xxxx x31
Poskušal sm nastaviti na vse možne načine (komplet številko ali pa samo zadnjo cifro...), pa še vedno ne uspe.

Na njihovi strani TUKAJ omenjajo nekaj da driverji od WAN miniporta ne delujejo pri temu, sam meni laiku to čisto nič jasno ni kaj hočejo povedati.

Kakršnakoli pomoč???


Ta modem imam na posoji, ampak ga mislim kupiti, ker rabim nekaj s katerim bi lahko sprejemal faxe. A mi priporočate kakšen drugi modem? Po možnosti ne predrag!
  • spremenil: Ikar ()

IgorGrozni ::

Jaz imam isti modem, na xp pro z vsemi poravki, dela na eni številki, no problem ! Ne obupaj !:D . Je pa res, da uporabljam priložene driverje k modemu ... in ne iz winupdate strani ..

Nastavitev na eno številko, pa če se ne motim sem izvedel pri instalaciji :\ !?

LP. IgorGrozni

e-marko ::

Hoj!

A mogoče uporablja kdo tale modem na Visti? Deluje ali ne? Ker iščem nekaj za pošiljanje in sprejemaje faxov preko isdn pa je še nekako najcenejša verzija... Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

e-marko ::

Nabavil sem tale modem za pošiljanje in sprejemanje fax-ov in imam enako težavo kot Spirit zgoraj. Prosim za pomoč, ker sem že skoraj obupal. Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

e-marko ::

Nabavil sem program RVS-COM Pro 4.1 in zadeva deluje izvrstno! Slučajno, če bo kdo imel podobno težavo...

LP
...somebody, somewhere...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fax in Siol IP telefonija na eni številki

Oddelek: Pomoč in nasveti
103242 (3184) primavera
»

program - FAX

Oddelek: Programska oprema
153032 (2795) Tomay
»

Fax preko ISDN

Oddelek: Pomoč in nasveti
161353 (1211) romario
»

USB ali com port

Oddelek: Pomoč in nasveti
271842 (1628) cekr
»

Fax program kateri?

Oddelek: Programska oprema
171228 (1062) cikopajo

Več podobnih tem