» »

Pipin odprti termin: IPCOP

Pipin odprti termin: IPCOP

Slo-Tech - V torek 12. aprila ob 19.00 na Pipinem odprtem terminu Gašper Žejn (Kiberpipin krotilec storitvenih strežnikov) predava o namenski distribuciji Linuxa za domače usmerjevalnike.

IPCOP je namenska linux distribucija za usmerjevalnike. Ogledali si bomo zakaj je to distribucija, ki je kot nalašč za vašo domačo mrežo in kako lahko vaš (precej) stari računalnik spet pretvori v zelo koristno zverino. Podpira tudi IPSEC šifriranje, kar pomeni, da lahko z nekaj truda do domačega omrežja dostopate tudi z notebookom, ko boste na letovanju na Bahamih.

Vabljeni!

22 komentarjev

metalc ::

Razvijalci so očitno tako zatopljeni v delo, da ne utegnejo vzdrževati domene. ;), še dobro, da je ima Google cache...

ToniT ::

@metalc O čem ti to??? Meni vse dela....
A bo tudi kaj govora od addon serverjih, VPN itd...?

metalc ::

Na lnku pod besedo "domene" naj bi po Googlu sodeč bila domača stran IPCOPa, vendar klik meni in v tem trenutku na lepo oblikovani strani vrne The Requested URL was not found on this server.

minmax ::

metalc: wierd. men dela bp... mogoče je kaj narobe z dns serverji kje ali pa morda kak spyware preusmerja kam drugam.

Trubadur ::

Bi se dalo to kakorkoli posnet?
Bo mel kdo kamero s sabo?
Berite Thomasa!

OwcA ::

Dejansko bi se vam (Pipi) splačalo kupiti eno kamero.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Poldi112 ::

Ja, da se bodo potem vsi ki se jim ne da priti pritozevali ne samo, da je dalec, ampak se da je posnetek zanic :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

minmax ::

owca: imamo kamero in to ne katerokoli, temveč XL1s.

kot vedno pravim, išče se junak, ki bo pripravljen snemat, obdelat posnetek in ga dati na internet. na živce nam grejo nergači, ki vedno nekaj zahtevajo, niso pa pripravljeni s prstom mignit, da bi bilo kaj drugače (ne govorim o tebi...).

OwcA ::

Dajte kar neobdelano (no, skompresirano mogoče le ;)). Boljše kot nič je, morda se bo pa potem kdo našel, ki bo stvari obdela. Če te res zanima se boš že potrudil.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

minmax ::

dragi moj owca.

tudi za neobdelan video material je veliko dela. za eno uro materiala dve do stiri ure dela.

ne solit pameti, prosim. :)

OwcA ::

Ni bilo mišljeno kot soljenje pameti, le kot izvsega srca dobronamerna vzpodbuda. Včasih se človek težko odreče neki "idealni" rešitvi, ki si jo je vbil v glavo. Pri tem takšno drezanje velikokrat pomaga.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

minmax ::

ne gre za nobeno idealno rešitev. gre za dve do štiri ure dela, ki se jim nikakor ne uide.

Tisto kar gre na jetra je, da je vedno dovolj ljudi, ki govorijo, da znajo stvari naredit 'bolje', ko pa iščeš nekoga, da bi to dejansko naredil, se vsi skrijejo v svoje luknje.

Imamo opremo, imamo podporo, imamo software, imamo celoten linearni workflow izdelan, ki omogoča z najmanj truda dobit stvar na splet. Išče se le človek, ki bo vestno, vsak torek to počel.

Ziga Dolhar ::

Kaj mu ponujate?
https://dolhar.si/

minmax ::

zigga: tocno to kar vsakemu v kiberpipi in sem ze nastel v prejšnjem sporočilu.

Ziga Dolhar ::

Hmm? Kje?
https://dolhar.si/

minmax ::

Imamo opremo, imamo podporo, imamo software, imamo celoten linearni workflow izdelan, ki omogoča z najmanj truda dobit stvar na splet.

Ziga Dolhar ::

Zanima me, kaj ponujaš v povračilo za opravljeno storitev.

Razen če mi želiš povedat, da po opravljenem delu lahko to opremo vzame s seboj :).
https://dolhar.si/

Poldi112 ::

Vecno slavo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

minmax ::

ziggga: kompenzacija je natančno enaka kot za jureta, ki organizira tedenska predavanja, gašperja, ki tokrat predava (in sicer za vsakega drugega predavatelja v pipi), martina, igorja, ano in druge, ki poskrbijo, da je prostor za predavanje pripravljen tako kot se šika, mene in dašo, ki poskrbiva, da je zadeva spromovirana in, da informacija o predavanju pride do zainteresiranih. in natančno enaka ceni, ki jo mora vsak udeleženec, pa naj si bo fizično prisoten ali pa kasneje preko interneta, plačati, da si ogleda predavanje in pridobi znanje.

Microsoft ::

Heh, jst sm mel pa cas dons vidit minmax-a (vsaj mislim, da je on) v zivo, in to na ulici, ko telefonira!8-O

LOL
Sori, sam mal mi trga, pa nevem, kaj je to. Mogoce je pinki hamburger za to kriv.:D


by Miha

p.s.:Sej bi te ogovoril kaj, samo si telefoniru, pol ko sm sel pa drugic mim (zunaj pred vhodom kiberpipe), pa te ni blo vec.
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

tec ::

Torej video bo..al ne ?

Poldi112 ::

Ce bos snemal bo, ce ne pa ne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov prenosnik in Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
858719 (7541) Pithlit
»

Firewall v podjetjih

Oddelek: Omrežja in internet
81411 (1103) Invictus
»

TV: m0n0wall

Oddelek: Novice / Ostalo
417081 (5026) levaky
»

Izbira routerja za majhno podjetje

Oddelek: Omrežja in internet
393143 (2170) bastadu
»

POT: Domači router in firewall

Oddelek: Novice / Kiberpipa
285370 (3351) pirpy

Več podobnih tem