» »

Problem s prostorom na HD po brisanju datotek

Problem s prostorom na HD po brisanju datotek

Matty ::

Zivjo!

Imam en meni neobicajen problem. Na disku sem imel posnet en direktorij, s 4 datotekami po 1Gb. No, in sem z misko v Explorerju pobrisal cel direktorij. (desni gumb, delete). In kaj se mi je zgodilo? Direktorij je sicer zginil, prostor na disku pa se ni sprostil.

V recycle binu ni nic, nikjer na disku ne najdem kaj bi lahko pobrisal. Ko kliknem na properties diska mi napise, da imam porabljenega prostora 58,6Gb. Ce pa grem v direktorij, oznacim vse datoteke pa 54,3Gb. (slednje ob ne-odkljukani opciji, da mi skrije tudi sistemske datoteke in z opcijo da pokaze skrivne direktorije in datoteke).

Mogoce kdo ve, kako bi lahko nazaj dobil manjkajoce 4Gb? Nasvet?

Imam XP, disk je v NTFS nacinu.

Hvala!

LP,
M.

Zheegec ::

Scandisk (z desnim klikom na particijo pa properties) ponavadi "najde" ta prostor. Probaj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Wox ::

Da nimaš kakšen Norton System Works gor ali pa kaj podobnega mogoče?
Commodore 64

Matty ::

Norton Systemworks ni, ker ga nimam instaliranga. Mam Antivirus 2002 (ne morem pa garantirat da Systemworksa nikdar ni bilo instaliranga, imam pa gor dva operacijska sistema Win XP - ta drug je na drugem disku - tistega uporablja fotr, in tam mislim da je tudi System works)... Sistem je bil namrec postavljen pred enim letom in razen tega se vedno deluje OK.

Kako pa pridem do scan diska? Ker ko kliknem na desni gumb (na disk), dam properties, nikjer ni opcije scan disk... pod general je disk cleanup (ki najde za cirka 2Mb datotek), pod tools pa defregmantantion, error checking in backup. Potem so se opcije hardware, sharing in quota kjer pa te funkicje tudi ni.

Matty ::

Urejeno!

Sem se logiral na druge WinXPje, pognal tam Norton System works - ki ni nasel nic. ;((

No, ko pa sem pogledal in dal, da mi pokaze tudi sistemske datoteke in direktorije, mi je pokazalo tudi folder nprotect, kjer je bilo na tistem disku celih 9Gb podatkov... heh... torej sem ze prej izgubil na ta nacin 5Gb >:D

Cudno je pa to, ker sem pogledal v nastavitve Nortona Systemworks, pa ni nic instalirano, razen Antivirusa in Windows check. Tudi protected recycle bin ni instalirano... in vseeno ucinkuje na dogajanje pod drugim OS, na drugem disku kot je instalirano... no, sej ni vazno...

Hvala obema za nasvete!

neoto ::

Drugič poglej meni, če desno klikneš na koš :D

Lith ::

ti pejt na 'Recycle bin' Properties pa pod Norton onemogoči
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Matty ::

Pa res... sele sedaj vidim, da je ta opcija :8)

Eh, " kako je lepo biti glup" >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prostor na disku!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101377 (1211) Alexius Heristalski
»

WIN XP ni prostora na disku

Oddelek: Operacijski sistemi
61164 (1100) Sami
»

Windows problem (prostor na disku)

Oddelek: Pomoč in nasveti
5955 (906) Matev
»

varnost,hitrost in urejenost računalinka

Oddelek: Pomoč in nasveti
362057 (1514) flipflop
»

WinXP-Prazna mapa "Temp. internet files" velika 517Mb

Oddelek: Operacijski sistemi
91657 (1511) TESKAn

Več podobnih tem