» »

Windows problem (prostor na disku)

Windows problem (prostor na disku)

1309976 ::

Zdravo!

Že od nekdaj opažam konstanten problem, ki sem ga sicer do zdaj reševal s formatiranjem, ker pa je to preveč zamudno upam, da ve kdo za boljšo rešitev.
Gre za to: KO odinštaliram kak program ali igro se mi pogosto zgodi, da disk oziroma windowsi (XP z vsemi dodatki in popravki) ne zaznajo pravilne velikosti prostega prostora na disku oziroma particiji. Tako sem pred kratkim odinštaliral dva špila in bi moralo biti cca 7 GB prosto vendar je le 860 MB. Kako pripraviti windowse da bodo zaznali pravo vrednost oziroma kako dokončno zbrisati file, ki so skriti nekje na particiji čeprav jih v bistvu tam več nebi smelo biti?:\

LP

Sims ::

hm ...

-pobriši koš
-pobriši temp mape C:\Documents and Settings\tvoj user name\Local Settings
probaj najprej tole ...

Maš kak Norton System works?
System restore? ...

LP,

Sims

1309976 ::

Mape so vse pobrisane (koš prazen), system restore je izklopljen..imam pa Norton systemworks gor...kaj je z tem ?

mkonci ::

V raziskovalcu se postavi na C: pa kliken desni gumb, pa klikni počisti disk, označi vse in to bi mogel bit!:D

Daedalus ::

Norton systemworks majo eno zaščito koša... Pri navadnem praznjenju koša se odstranijo datotek, če se ne motim. Tak da poglej malo v protected recycle bin, pa od tam pobriši vse ven. Pa disk cleanup zaženi, ker se ščasoma nabere ogromno enih temporary fajlov. V kolikor uporabljaš IE, mu nastavi omejitev za temporary files na kakih 10Mb, drugače zna zadeva požret kr precej prostora...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Matev ::

kot prvo izbriši nortona


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam gre 1gb diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
311911 (1472) alum
»

Problem s prostorom na HD po brisanju datotek

Oddelek: Pomoč in nasveti
7982 (933) Matty
»

varnost,hitrost in urejenost računalinka

Oddelek: Pomoč in nasveti
362026 (1483) flipflop
»

Kam izginja plac na c:-ju ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221785 (1459) CaqKa
»

WinXP-Prazna mapa "Temp. internet files" velika 517Mb

Oddelek: Operacijski sistemi
91625 (1479) TESKAn

Več podobnih tem