» »

Rad bi kupil solidno dober Računalnik in imam kup vprasanj za tiste, ki se razumejo!!!

Rad bi kupil solidno dober Računalnik in imam kup vprasanj za tiste, ki se razumejo!!!

Ajnstajn` ::

Stvar je taka. Kupil bi en racunalnik in sicer

Procesor

najraje bi imel P4 procesor s775. Procesor naj bi bil malo slabsi (ovira je denar). Ali naj se odlocim za kakega AMD 64 bitnega? Ali dela bolje kak 64biten AMD, ki ima isto ceno, kot pa kak pentium 4? Ali delajo vsi programi (vecina jih je tak 32) 32 bitni na teh 64 bitnih procesorjih vredu??

Graficna kartica

Graficno kartico bi vzel eno izmed geoforce 6600GT serij, vendar katero?? (Leadtek, XFX, Asus,...) Zanima me ali se mi bolj splaca AGP ali PCIe? Glede na to, da rac. kupujem za dlje casa, ali naj ciljam na SLI?

Rami

Rame bi vzel ene, Dual Channel 2x512MB apacherjeve PC4000 s Samsungovimi TCCD cipi ali Twinmoss speed premium. Če bo denar, bom mogoce vzel ta drazje (v mislih imam OCZ ta boljse)

Osnovna plosca

Tu imam najvec vprasanj. Za AMD, ali PENTUIM, AGP ali PCIe, ali se spuscati v vode SLI ?. Osnocna plosca naj bo res dobra. Ne mislim imeti vodnega hlajenja, mislim pa racunalnik navit.Glasnost komponent me ne moti. Racunalnik bi imel za daljse obdobje, ne mislim ga imeti za 3 mesece, pa konec, vec nobena igrca ne gre. Osnovna plosca naj bo tako dobra, da bom npr. cez pol leta zamenjal rame in graficno in bo spet en cajt delal ok.

Nimam nobenih vprasanj glede diskov, monitorja, zvocne kartice, zunanjih naprav(miska, tipkovnica...itd.) in CDromov, DVD romov itd.
Napajalnik bom verjetno vzel 550W pa eno normalno ohišje za ta comp.
To je zaenkrat vse.

Pa se to:
Prosim lepo, ce ne nakladate nekaterih brezveznih odgovorov eni zacetniki. Prosil bi za mnenja teh malo boljsih "stručnjakov", ki vidim, da mate zelo lepe sisteme.
Prosim, da ne postavljate vprašanj "mene pa zanima to, to in ono...", potem rajsi odprite drugo temo. Če pa vas zanima še kakšen podatek glede mojega compa, vam pa rade volje povem.
Prosim da se tudi drzite teme in ne razpravljate en o drugem, kako drugi nima pojma...

Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore, vem da mi boste pomagali.
Lp.
//

Han ::

Sami ::

Ali naj se odlocim za kakega AMD 64 bitnega? Ali dela bolje kak 64biten AMD, ki ima isto ceno, kot pa kak pentium 4?

Seveda se odloči za Athlona 64, tako boš dobil več za svoj denar. Na 64-bitnih procesorjih delujejo vse 32-bitne aplikacije in celo hitreje. Vzami pa kakšnega Athlona64 na Socket 939.


Graficno kartico bi vzel eno izmed geoforce 6600GT serij, vendar katero??

Priporočal bi ti Leadtekovo 6600GT, ki je zelo tiha in se super navija. Vzami jo na PCIe.


Rame bi vzel ene, Dual Channel 2x512MB apacherjeve PC4000 s Samsungovimi TCCD cipi ali Twinmoss speed premium

Raje vzami Twinmoss speed premium, ki imajo BH-5 čipe in se navijajo v višave.


Tu imam najvec vprasanj. Za AMD, ali PENTUIM, AGP ali PCIe, ali se spuscati v vode SLI ?.

Priporčam ti kakšno Epox nForce 4 Ultra SLI plato. Trenutno se v SLI splača dati le GF 6800GT, kar pa je predrago. Zato boš tole lahko rabil kasneje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Ajnstajn` ::

Hmm. Vedno sem imel Intelove procesorje in sem vedno bil zadoboljen z njimi, zato se bom bolj tezko odlocil za AMDja. Ampak cenovno gledano se res bolj splaca.
Pri graficnih karticah mi tudi najbolj disi tale leadtekova, to bom verjetno tudi vzel. Glede ostalih komponent pa se nisem preprican.
//

bond007 ::

Mogoče tole ne spada sm, vendar se mi zdi zelo ugodna ponudba: računalnik 3000+, 512 rama, 200GB disk,... pa ostale komponente 69900 sit pri dinodj. Mogoče ne najnovejši računalnik, vendar vseeno vredn svojga dnarja. Dokupiš še 512 rama za 10 jurjev, pa bolšo grafično po želji, pa si zmagu.

Sami ::

Hmm. Vedno sem imel Intelove procesorje in sem vedno bil zadoboljen z njimi, zato se bom bolj tezko odlocil za AMDja.

Tudi sam sem imel pred prvim AMD-jev 3 Intelove proce, ampak videl sem da je AMD res hitrejši in v nekaterih primerih tudi bolj stabilen. Intelovi proci pa se vendo bolj grejejo, ker imajo pri isti tehnologiji večji takt. Athloni64 pa so bolj hladni in veliko hitrejši.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Ajnstajn` ::

Glede graficne kartice bi vzel kar Leadtek WinFast PX6600GT Extreme GeForce 6600GT 128 MB DDR 1,6nS ,PCI-E, TV out, DVI. verjetno je tudi najboljsa med temi 6600GT serijami.

bond007, hvala, ampak bi rajsi kupil cel nov racunalnik.
Verjetno bom vseeno vzel potem enega AMDja s939. Zdej se moram odlocit najprej za plosco. Plosca mora biti vredu, vendar nevem kera. Epoxove nebi jemal.
//

Ajnstajn` ::

aha, pa se to, ali majo samo za AMDjeve plosce nforce-ov cipset???
//

Sami ::

aha, pa se to, ali majo samo za AMDjeve plosce nforce-ov cipset???

Naredili so tudi nFroce4 SLI za Intelove proce.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sami ::

Glede graficne kartice bi vzel kar Leadtek WinFast PX6600GT Extreme

Za tale denar je tole super, pa tudi navija se super, sigurno bo šlo vsaj do 1250Mhz na ramu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

klemen22 ::

S tem pomoje ne moreš zgrešit:
- AMD Athlon64 npr. 3000+, ki preporsto za ta denar ponuja precej več ko enako vrednoteni Intel
- 1GB rama je zelo priporočljivo, če ne misliš navijat raje vzemi kake cenejše
- Grafična kartica pomoje kaka 6600gt
- Diski so tako ali tako precej poceni
- pazi malo na napajalnik saj je pri meni v sistemu najglasnejša zadeva, rezultat: menjava s tagan napajalnikom
- s to konfiguracijo ti bojo jokce delalo solidno hitro verjetno tudi še cez eno leto
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zheegec ::

Vsekakor Athlon64 socket939
nForce4 Ultra plata (ne SLI - ne SLI - ne SLI)
GF 6600GT se najbolj splača
2x512MB PC3200 (ali hitrejši walda za navijat) RAM
Trdi disk z NCQ podporo (novi Seagate), mogoče RAID 1 če imaš $$$
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ajnstajn` ::

Trdega diska ne rabim. Tudi RAMe bom navijal, zato bom vzel malo boljše.
Vsekakor se moram najprej odlocit za plato in potem komaj se lahko orientiram dalje...
Torej bom kar vzel eno za Athlon64 s939 procesorje. Vprasanje je, torej ce SLI ali ne?
Vsekakor pa mora biti na PCIe, vodilu.

Glede graficne bom pa verjetno vzel tole
Ali se splaca, ali naj vzamem kero drugo?
//

Zheegec ::

Grafa čisto kul, na SLI pa pozabi, razen če imaš željo DANES nabaviti dve GF 6800Ultra ali 6800GT.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sami ::

Jaz pa bi SLI vzel, ker bo morda v prihodnosti prišlo prav. In pa GF 6800GT se bodo če leto ali dve dobile dosti ceneje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Ajnstajn` ::

Glede procesorja sem se odlocil med naslednjima : tem Intelovim in tem AMDjevim
Kaj predlagate? Iz katerega se da vec iztisnit??
//

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Jaz pa bi SLI vzel, ker bo morda v prihodnosti prišlo prav. In pa GF 6800GT se bodo če leto ali dve dobile dosti ceneje.

Ja, ampak za plato boš dal več $$$, pa čez leto ali dve bo neka grafa za 50K boljša kot sedaj GF6800Ultra, torej zakaj ne danes 6600GT, pa čez leto še eno grafo za podoben denar, pa GF6600GT prodaš, pa si ceneje pršu čez kot SLI, pa še hitrejšo grafo maš ko prej.

Ajnstajn`- kot že rečeno, A64 in nForce4 Ultra plata.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

|KoRn| ::

Imam oba sistema AMD 64 3000+ in Intela 3.4GHz na LGA 775 podnožju.. prvi je na matični ASUS A8N SLI Deluxe, drugi pa neki noname 915 plati. Na obeh enaka grafična MSI 6600GT, na AMD-ju je hitrejši ram.

In kaj je žalostno... po vsem testiranju, A64 malce navit nese po vseh benchmarkih dosti dražjega Intela. Pol pa ironija --> ko igraš igre, le te pri enakih nastavitvah brez zatikanj (beri krajših nalaganj z diska) delujejo na Intelu, pri AMD-ju pa zna biti to tako moteče, še posebaj sedaj, ko sem opazil kakšna je razlika.

Tako da ... A64 gre od hiše :D
Freak on a leash!

Zheegec ::

ko igraš igre, le te pri enakih nastavitvah brez zatikanj (beri krajših nalaganj z diska) delujejo na Intelu, pri AMD-ju pa zna biti to tako moteče, še posebaj sedaj, ko sem opazil kakšna je razlika.

LOL, na vseh testih je AMD boljši v igrah. Pač očitno nimaš sistema dobro zrihtanega (recimo paging file ni fiksno nastavljena velikost, disk ni defragmiran, mogoče DMA ne pali za disk, ali pa seveda virusi/spyware) ali pa problem pri driverjih.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

|KoRn| ::

Vse od naštetega je porihtano, sem že sam iskal vzroke kaj bi lahko bilo... čeprav v kratkih demotih v špilih je AMD pred Intelom, vendar med samim igranjem so opazne razlike
Freak on a leash!

Sami ::

Glede procesorja sem se odlocil med naslednjima : tem Intelovim in tem AMDjevim
Kaj predlagate? Iz katerega se da vec iztisnit??

Seveda iz Athlona64, ki že pri default frekvencah pusti P4 daleč za sabo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jaffa ::

|KoRn|, ti si pa res pravi humorist.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

SebaR ::

SLI vsekakor ne vzet ker se niti cenovno niti po kakršnih koli drugih vzrokih ne splača.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

|KoRn| ::

@Jaffa Morda pa le... probaj obe mašini testirat pa boš morda videl razliko, jaz sem bil dolgoletni privrženec AMD-ja, dokler nisem dobil P4 v roke... sedaj ni več tako.
Freak on a leash!

Jaffa ::

Ah ja...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Sami ::

jaz sem bil dolgoletni privrženec AMD-ja, dokler nisem dobil P4 v roke

Hm...tudi jaz prvič slišim kaj takega...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

agp, pci

Oddelek: Kaj kupiti
161882 (1565) Utwig
»

Windovs XP-Athlon???

Oddelek: Operacijski sistemi
301555 (1212) Pyr0Beast
»

nov sistem - se splača najnovejše zadeve? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
584040 (2514) RC14
»

Nakup novega racunalnika.

Oddelek: Kaj kupiti
401894 (1196) gunserman
»

Nakup novega računalnika - predračuni, lepo prosim za pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1627478 (5569) CaqKa

Več podobnih tem