» »

Kako priključit DVD....

Kako priključit DVD....

yoker66 ::

;(Imel sem pokvarjani DVD Raite Raite.... (tisti iz Jokerjeve akcije) in sem ga zamenjal za novega. V mašino sem dal novi DVD na isto mesto, kjer je stal Raite Raite. Priključim vse tisto, kar je blo priključeno v Raite Raite, toda se mi že pri prvem zagonu ustavi mašina (ustavi se takrat, ko ti prikaže, kolko RAM-a imaš in kaj imaš vse priključeno). Če pa ta novi DVD izklopim iz napajanja in podobno, mi pa stvar dela. Frend mi je tud reku, da bi ti moglo DVD, če ga imaš seveda priklopljenga, samodejno zaznati. Pa mi ga ni!!!
Vprašanje sledi: kaj storiti??

Hvala
;((

Sodom ::

Daj si vse IDE naprave na AUTO
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

OldSkul ::

A si sploh kabel IDE prov vtaknu v DVD!

Justy ::

A si pogledu da mas jumperje prav nastavlene

TESKAn ::

Problem je zagotovo v jumperjih na zadnji strani - najbrž maš na tem kanalu še kako napravo...kakorkoli že, poglej, koko so jumperji odzadi nastavljeni - če so na master, prestavi na slave in obratno. Bi mogl delovat.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

yoker66 ::

Jst sem debil, kaj je jumper in kje jih nastavljaš??

PLZ, povejte mi...:D

||_^_|| ::

100% je problem v jumperjih.
jumper je ena taka mejčkena ponavad črna stvarca cca. 5x3x2mm
povezuje pinčke na zadnji strani DVD roma cd roma Hddja,....
in gor so črke ponavad tkole: master (ma), slave (sl), cable select (cs), pa učas še single.
Torej, če maš 2 enote (npr cd rom in dvd rom) na enmu IDE kanalu more bit en master en pa slave. Poglej kaj je una tadruga stvar in če je slave naštimi na master če ne pa obratno. če bo pa DVD sam na enmu kablu pol ga dej pa kot master al pa single al pa cable select. neki bo 100% delal

yoker66 ::

Stvar je sledeča. Pekača imam na enem, DVD in HDD pa na drugem IDE cablu.

yoker66 ::

Hvala vsem, ki ste mi kakorkoli pomagali. Še posebej pa hvala http://www.slo-tech.com/script/IDInfo/g..., saj mi je edini enostavno pokazal, kaj sem moral naredit in zdaj vse normalno deluje. Hvala!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dvd-rom ne peče, drugače je OK

Oddelek: Pomoč in nasveti
111005 (891) potepuh
»

CD-ROM problem

Oddelek: Strojna oprema
141016 (952) DeeCoy
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453257 (2281) Blind
»

Win XP boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81361 (1241) junior
»

Problem s prepoznavanjem diska v BIOS-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
8990 (902) schurda

Več podobnih tem