» »

Zunanji diski (usb 2.0)

Zunanji diski (usb 2.0)

kurnik ::

Zanima me kakšna je hitrost prenosa (kbs) preko usb 2.0 in firewire pri 7200 rpm.Hvala.

neoto ::

Iz prakse ti lahko povem (disk 'normalen' - delno fragmentiran)
USB 2.0 ~ 20-25 mb/s
firewire ~ < 30 mb/s

kurnik ::

Hvala lepa, sm mislil uporabljati zunanji disc za več namebnosti , pa vidim da ne bo šlo.
Očitno se uporablja za samo prenos podatkov.

BigFoot ::

Sam ze skoraj dve leti uporabljam zunanji disk preko USB2 za en kup stvari (vkljucno z eMule) in dela cisto cool. Ozko grlo je itak disk, in ne USB2. Je pa res da ce uporabljas USB2 je procesor bolj obremenjen kot pa ce bi uporabljal Firewire.

jest10 ::

BigFoot:
Ozko grlo je USB2 in ne disk.
Povprečni prenos današnjih diskou je 50 in še malo čez MB/s
USB2 pa dosega 30-35MB/s
Kdo torej zavira koga?>:D

neoto ::

jest10: je ta tvoja trditev bazirana na tvojih izkušnjah?? Namreč diski, ki jih imam jaz, po kakem letu normalne uporabe niso več sposobni brati s hitrostmi večjimi od 30 mb/s, kljub temu, da disk redno defragmentiram. V mojem primeru je ozko grlo disk!!

jest10 ::

Ja na mojih.
Zanimivo da nobenemu mojemu disku z leti ne pada prenos.
Imaš potem ti res neke neverjetno čudne diske>:D

neoto ::

Ne vem no,... :D diski so v vsakodnevni uporabi
Eden je IBM-ov in je na začetku imel prenosa do 60 mb/s za velike datoteke, zdaj pa že kake 2 leti ni bil low level formatiran, na njem pa se nahajajo datoteke od 0 kb do 1+ gb. Zato bi te prosil, da mi poveš kako vzdržuješ ti tvoj disk, saj bi jaz tudi imel kaj takega... >:D
Glede na to, da imam zun. disk priklopljen na prenosnika, kjer se ploščki vrtijo tam do 4200 obratov, je hitrost zun. diska 30 mb/s zame čisto zadovoljiva...:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3.0 USB

Oddelek: Pomoč in nasveti
223215 (2784) kixs
»

chiligreen 2.5'' 1TB eksterni disk v hofer-ju

Oddelek: Kaj kupiti
356010 (5115) il
»

Priklop zunanjega diska

Oddelek: Strojna oprema
493725 (2978) Stoyc
»

Tevion 500GB USB disk v Hoferju

Oddelek: Kaj kupiti
4111562 (9619) OCCULT
»

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Oddelek: Kaj kupiti
303038 (2367) fizolcek

Več podobnih tem