» »

Blokada portov, preprečitev p2p na portih,...?

Blokada portov, preprečitev p2p na portih,...?

imott3791 ::

Imam Linksys 54g, 1.0 ruter in alchemy software 6.0, kabelski internet 512K download in 128 upload. Imam na ruterju vsega 5 uporabnikov. Če srfamo normalno je kul, če pa mi vklopjo p2p, downloade tucows in ostalih hitrih strežnikov in velkih fajlov pa ga zmanjka in smo ostali kot polži na netu.


1. Zanima me kako in ali s kerim softwerom lahko blokiram posamezne porte fiksne in wlan na določen pretok podatkov download in upload?

2. Kako preprečit ali zmanjšat p2p na posameznih portih da mi ne zabašejo celega neta?

Matri[X] ::

Za omejitev hitrosti prometa moras na racunalnike namestiti kaksen program za omejevanje, kot je naprimer "bandwidthcontroller". Drugace pa pri tem routerju lahko blokiras posamezne servise. Poglej pod "Access Restrictions" v spletnem vmesniku routerja.

sinko999 ::

Daj gor kakšen naprednejši firmware pa jim odpri samo TA glavne porte pa bo dosti manj prometa potem sem zasledil da ima tudi en FW za blokirati različne P2P aplikacije (pozabil kateri je že :(( ). Tak da obilo veselja pri iskanju in nastavljanju routerja.

LP
Ni? ni ve?no !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

router ne forwardira nastavljenih portov

Oddelek: Pomoč in nasveti
9631 (481) PINki
»

SiOL pripira porte??

Oddelek: Omrežja in internet
161909 (1085) boogie
»

kateri firewall v sožitju z P2P??

Oddelek: Programska oprema
292076 (1544) Jst
»

ARNES blokira porte?

Oddelek: Omrežja in internet
282177 (1624) G2
»

vpliv eMule na bandwidth ostalih uporabnikov routerja

Oddelek: Omrežja in internet
131599 (1397) 2nemesis

Več podobnih tem