» »

Prblemi z kartušami

Prblemi z kartušami

raab himself ::

Kupil sem tiskalnik epson stylus photo rx425. Poleg njega sem seveda dobil tudi kartuše. V programu ki prikazuje nivo barve je začelo zelo hitro zmankovat barve ni to se je poznalo že po 3 kopijah (tekst). Po kakšnik 10 kopijah (7tekst+3 slike)pa je nakako nivo padel na nič in printer ni več delal. Iz tiskalnika sem vzel kartuše in jih narahlo pretresel in ugotovil, da bi moralo biti še dovolj barve.

Kaj bi bilo lahko narobe? Ali je možno da je nakako zatajil čip ki je na kartuši?

Sedaj imam nove kartuše in videl bom kako bo s temi.

Odnesel sem jih v trgovino kjer sem jih kupil, kjer pa mi nekako niso hoteli ali pa znali pomagat.


Lp in hvala za odhovor
  • polepsalo: bastadu ()

Scorpia ::

Pri nakaterih printerjih, ki jih dobiš zraven zapakirane, dobiš manj barve da je printer lahko cenejši. Vsaj pred leti je bilo tako, ko sem kupil lexmark in je bil dokaj pocen, kartuši pa sta se hiter spraznili, obe nove pa sta stale kot printer, če ne celo več. Zdej mam canon, ki na kartušah nima čipa in so ful poceni (ne rabiš imet original) in še dost hiter je.

raab himself ::

Ko pretresem kartuše se sliši da je norti še barva in tudi videt je ker ima kartuša na dnu prozoren del da je notri še kar nekaj barve.


Ko sem kupil printer so bile kartuše v original škatlah takih ko jih kupiš posebej in so bile napolnjene z 8ml barve.

Scorpia ::

Drgač imaš nastavitve od printerja, pa lahko tudi resetiraš al pa očistiš. nekaj od teh možnosti imaš v nastavitvah da bi spet normalno delal

OZZY ::

Ko vas bo izučilo, da pogledate pred nakupom, kok kartuše zmorejo od določenega tiskalnika in da so kartuše ob nakupu nekje 50% napolnjene potem bo ok in boste na to pripravljeni. teba je tud gleat na to, kok dejansko je kartuša sposobna potiskat. Pa še tisti poatki so za 5% pokritost. POnavadi pa je ena stran texa več kot to..
Go with the flow.

Brane2 ::

Snemi z neta utility za resetiranje kartuš in jih refilaj, če so zares prazne.
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik -> pogoj: najcenejše kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7429907 (19177) bobby
»

Nova anketa: s čim hranite vaš tiskalnik?

Oddelek: Novice / Ankete
385260 (4160) KoKi
»

Kartuše...količina črnila...kje kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
394383 (3741) Brane2
»

HPjevi inkjeti so crap...

Oddelek: Strojna oprema
392682 (2065) Brane2
»

Koliko barve porabi tiskalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162740 (2458) |GrEgOr|

Več podobnih tem