» »

Sony VAIO kvaliteta??

Sony VAIO kvaliteta??

NURS ::

kako so kaj kvalitetni prenosniki Sony VAIO ima kdo kakšne izkušnje z njimi?

NURS ::

še to: kateri sony vaio prenosnik je trenutno najbolj zmogljiv?

OwcA ::

Tam nekje ob IBM-ju, recimo malo manj (da me lastniki IMB-jev ne raztrgajo pri živem telesu ;)), pri obeh velja, da se kvaliteta med različnimi serijami malo razlikuje.

Najzmoglivejši je novi VGN-A690 (ameriška oznaka), če hočeš "zavaljeno prasico", drugače pa VGN-S380.

P.S. pri IBM-ju se zanjo stvari v kratkem sprmeniti, ker so prodali svoj oddelak za izdelavo prenosnikov
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

mtosev ::

P.S. pri IBM-ju se zanjo stvari v kratkem sprmeniti, ker so prodali svoj oddelak za izdelavo prenosnikov

Zdaj njim bo ime C-IBM (China IBM >:D ). :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OwcA ::

Morda še to. Sony ima povečini zanič tehnično podporo in na računalnike prednaloži toliko navlake, da je formatiranje skoro nuja, če hočeš iztisniti vse iz sistema.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

murmur ::

Kar se tice izdelave so pri vrhu, tako da glede tega ne bos imel problemov. Ok, IBM je pac razred zase.

TribesMan ::

Sony ima nekaj res super modelov... predvsem so mi vsec njihovi ultra prenosni racunalniki... Tud kvaliteta izdelava je na nivoju... samo je cena temu primerna... tako kot povsod drugje.

Recimo jest bi takoj vzel tega. Zal pa je cena primerna kvaliteti in zmogljivosti...

Drgac pa IBM seka... zaenkrat, vprasanje je kaj se bo zgodilo ko bo Lenovo zacel dizajnirati nove modele... ker to kar se zaenkrat prodaja je se vse delo IBMovih inzenerjev...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

NURS ::

IBM mi je grd ko pes, so pa res kvalitetni. očitno bom le vzel IBM T42p.

Žal mi je samo da se ne dajo pri nas dobiti samsung prenosniki! kaj v ekdo kje bi jih lahko dobil v sloveniji mogoče ali pa kje blizu, kjer bi lahko tudi garancijo uveljavljal, če bi bilo potrebno?

NURS ::

sem pa prebiral poste in so prenosniki prestigio dokaj pohvaljeni, tako je v ožjem izboru tudi prestigio 159W pa bi notter dal največ kar se da od 2.0Ghz, pa 1024MB rama če se da bi dal 2048MB in podobno kaj vi menite?

OwcA ::

S tem, ko v tej temi omenjas Prestigio, žališ vse ostale. ;)

Resno, IBM in Sony sta na enem koncu lestivce, Prestigio pa na drugem.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

NURS ::

to je moj sanjski prenosnik, ki ga pa v sloveniji ni za dobiti. priše celo da ti ga pridejo na dom ponj ko oveljavljaš garancijo samo ne vem kako je s tem če ga kušiš v nemčiji ti verjetno ne pridejo ponj v SLO ipd.

Ve kdo kje bi se tega splačalo nabaviti. se ga splača nabaviti preko neta (glede garancije, tipk ipd.??)

še link do sanjskega notebooka: http://www.notebooksbilliger.de/product...

P.S.: kako se naredi aktiven link tukaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NURS ()

mtosev ::

128 MB ATI Mobility Radeon X600 ni nič posebnega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OwcA ::

Sam sem svojega VAIO-ta kupil ravno pri http://www.notebooksbilliger.de. Tipkovnica in operacijski sistem sta seveda nemška. Prvo je bolj estetski problem kot kaj drugega (število in razporeditev tipk je tako enako), operacijski sistem pa naložiš svoj, tako se hkrati znebiš tudi vse prednaložene navlake.

Za garancijo ne vem natanko kako je. Sony svoje stvaritve vsaj znotraj ene države pride iskati, oziroma ti pošlje kurirsko službo.

Povezavo narediš s [ st.link pot opis] (brez presledka med [ in s).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TribesMan ::

X600 res ni nic posebnega, sam kaj velik boljsga pa tezko dobis v notesniku takih dimenzij... zadeva tehta 2.4kg... kar je izjemno malo za 15.4 wide screen laptop...
Sam zadeva zgleda tako plasticno da je joj... Sam vsega octino ne mores met...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

krho ::

Meni je bolj všeč Tole
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

NURS ::

torej kateri bi sedaj bil nekje top ponudba, ki ga je možno dobiti pri nas oz vsaj v avstriji??

če pogledamo kvaliteta/zmogljivost (razen IBMT42p (2.0Ghz))??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobre slušalke za mp3 player

Oddelek: Kaj kupiti
72242 (2149) Fury
»

Majhen in tanek mp3 player

Oddelek: Kaj kupiti
202157 (1799) lotar
»

Najlažji prenosni računalnik - Sony Vaio, IBM, HP

Oddelek: Kaj kupiti
91586 (1411) Shatzy
»

Kateri prenosnik do teže 1.6 kg

Oddelek: Kaj kupiti
141354 (1099) GUFY
»

Obstajajo prostorske slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
251536 (1295) moj_nick

Več podobnih tem