» »

!!!!MOBItelomanija !!!! (sux)

!!!!MOBItelomanija !!!! (sux)

whatson ::

Emmm.. ljudje... meni se zdi da je svet obseden z mobiteli... Vceraj sem srecal mamo prvosolcka, ki je frocu za bozic kupila mobitel (HALO - Nokia 3310)...

Kam vse to gre? Ljudje postajamo roboti... ;(



whatson.xmix.net
  • spremenil: whatson ()

PaJo ::

Nix novega;(

Folk je cisto ponorel z temi GSM-i. No saj jaz tudi moram priznat da bi ibl brez njega ze kar fajn zgubljen:8)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Dax ::

Pač svet se vrti dalje. Jst tud priznam, da ma mobilna telefonija več plusov kot minusov, čeprav mi gre pa nenehno zvonenje kjerkoli že prav na živce.

Elemen_T ::

...Watson: why not...froc bo verjetno zelo vesel.
Sicer pa...kaj je narobe če je toliko telefonov...pridejo zelo prav in če jih nebi bilo...bi sicer ziveli naprej a ne tako kvalitetno.

Lp

G[e]c ::

Pazi to moj necak je star 4 leta pa zna komi govort pa je ze vn spravu da bi mel rad telefon tak s pokrovckom :))
Da dol pades 8-O8-O

Thomas ::

Moj - pa ne nečak - s 4 pokliče koga kdaj. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

*TV* ::

Ma dejte no. Ta mobilna telefonija cisti nesmisel. Pred 2-3 letoma s(m)o vsi lahko bli brez njega, dandanes pa ga ze majo froci, ki komaj govorijo in hodijo. popoln absurd. Na vsakem eku zvoni preklet telefon, za zmenit pa se v vecini itaq nimajo nc pametnega.... no to je moje skromno mnenje. Res pa je da ko ga pa nujno rabis, pa je fajn ce ga mas pri roki!

Dax ::

Sj sto let nazaj tud avta nisi rabu... Isto...

whatson ::

TV se strinjam...
najbolj primitivno je ko nekdo v javnosti razkazuje svoje Mobitelno "promozenje" ... grr...
Vem da je GSM za 10% ljudi nenadomestljiva, nujno potrebna zadva...
ampak za ostalih 90% .. ahhh...
;((

whatson.xmix.net

OrlyTM ::

hja ... mobitel je zlo potrebna in koristna zadeva za vsakega ki ga ima in se ga navadi ... nič ni lepšega kot to, da si vedno dosegljiv ali da so dosegljivi tisti ki jih poznaš .... če pa ne maraš da zvoni, ga pa izklopiš... majo prav vsi modeli en tak lušt gumb, ki ga izklopi .... in ti noben več ne teži, dokler ti tega nočeš !?!

I say, mobitel je ena najboljših stvari, kar so se jih zmislni :))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

luni ::

Ja, moram reci, da so mobiteli res uporabna zadevca. Bi ze kar malo tesko blo brez njih. Meni osebno ne grejo niti malo na jetra. Mi pa grejo na jetra kreteni, ki jih majo za neki statustni simbol in jih pol kupijo samo zato, da se duvajo z njimi okol. Pol pa vsaka dva mesca kupijo drugi mobitel, ker ima pac oni novi eno melodijo vec al pa kake bol lustne ikonice. Debilizem! GSM je namenjen temu, da se z njim telefonira ne pa pickarjenju naokoli!
Artificial Intelligentia

trillian ::

telefoni so cisto fajn in zabavni.
ce ne zaradi drugega pa zaradi igric, ki jih lahko gor igrate.
sicer pa... kaj je tako nenavadnega, da imajo majhni otroci mobitel. vsi imamo svoje najljubse igracke iz otrostva. ja, ja.. seveda telefoni znajo biti jako uporabni. vendar priznajte.. so tudi zabavni.
in, ce ga zna uporabljati 4 leten otrok. a ni to fajn. otroci prihodnosti. mogoce ne pase... ampak kot otrok sem pri dveh letih znala vklopit tv in preklapljat kanale... sprogramirat tv sem se naucila malce kasneje.. medtem, ko ima moja babica s tem se vedno tezave. ampak vseeno. otroci so pac v koraku s casom.
saj veste kaj pise s prijaznimi crkami na stoparskem vodniku po galaksiji... samo brez panike.

love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

eomer ::

Usula mobiteli so zlo in so nevarni za osebno sreco posameznika sej moras biti dostopen kjer koli in kadar koli to just is not the life i want to live!!!1

eoemr:||O

andrej ::

eomer saj ga lahko ugasnes tudi... drugace pa vsaka nova tehnologija prihasa dobre in slabe stvari... just get used to it...

Thomas ::

Ko bom jest začel govoriti, da je mobitel nevaren za osebno srečo človeka - bom vsaj toliko načelen, da ga ne bom imel.

Jamrunga, kakšno zlo da povzročajo in hkratno posedovanje taistega - je cinizem tistih, kine stojijo za svojimi besedami.

Ja - imenitno je pri mobitelih tudi to, da otroci, ki jih majo - teže začnejo kaditi, saj jim mobitel pomeni vstopnico za odraslost, kot je včasih pomenila cigareta.

Po raziskavi objavljeni tukile.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Hja, mobiteli niso pogruntavščina, ki bi jo morali kategorično zavračata.. Vsekakor so zelo uporabni, ker ti prihranijo karsikakšen opravek..
Drugo pa je, kdo vse ga uporablja.. Mislim, da tam do 16 let nimajo uporabniki pretirane koristi..

Tomi
metrodusa.blogspot.com

frudi ::

hehe, thomas, kolko odraslo misliš da se počutijo 15-letniki iz tiste raziskave sedaj, ko že 10 in manj letniki letajo okoli z mobiteli? :)

ok, moje mnenje - proti mobitelom načeloma nimam nič proti; kot večina tehničnih novosti v preteklosti, se bo pač potrebno navaditi nanje in zlo kmalu bodo (so že?) nekaj čisto samoumevnega.
ampak, sem pa prepričan, da so v tem trenutku mobiteli nepogrešljivi kvečjemu 20% njihovim uporabnikom. ostalih 80% mobilnega folka se itak sam preserava z njimi. in glede na to, da jih večina ne premora najmanjše trohice olike pri ravnanju z mobiteli (če verjamete ali ne, nekaterim dejansko res gre na živce zvonjenje na vsakih 10 metrov, da niti ne omenjam zvonjenja na totalno neprimernih krajih) se mi zdi njihovo ravnanje skrajno neodgovorno.

za zaključek pa za razmislek: Dax je omenil, da pred 100 leti tudi avta niso nujno rabili, enako naj bi blo z mobiteli dans. no, dans so očitno avti tolko nepogrešljivi, da so se učitelji in učiteljice iz moje osnovne šole (uf, ki je že to 8-)) vozili v šolo z njimi, kljub temu, da so stanovali 100m stran. mislim, HALO????
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Rott-von-weiler ::

mobiteli so ze fajn samo kaj ko to gre tak hitro naprej enega kupis počakas dva mesca pa je že tu novi model ki ga morem kupit staro za novo pa nena zgubis dosti8-)

trillian ::

seveda... najvecji problem so ljudje. in njihovo neolikano vedenje z mobiteli.. ni problem v mobitelih samih.
ker ti znajo biti cisto uporabni in fajn.


love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Thomas ::

frudi!

Ja tisti 15-16 letniki se počutijo ob mobilnih destletnikih tako, kot so se nekateri 15-16 letniki počutili ob puhajočih 10 letnikih - I guess.

Ampak obrnimo nekoliko tole zadevo: Kdo pa sem jest, da si pridržujem pravico bentiti, ko mojemu bližnjemu zvoni mobitel? Od kod takšna nestrpnost? :\:(
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

Thomas mogoce od tega, da ti na vsakem vogalu nekaj brenci v glavo?
Artificial Intelligentia

Thomas ::

Hrup tistega brenčanja morda odtehta en avto manj na dan, ki pelje mimo, ker se je nekdo po mobitelu zmenil, in se ni peljal tja? :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

shadow ::

naceloma tut jast ne razumem ljudi ki si kupujejo telefone vsaka 2 mesca sam zato ker majo 2 funkciji vec oz. wap (ane Gec ?) ... kaj sele da bi se potrudu razmet tiste ki igrajo na telefonu igrice .. mislm to se mi zdi clovk ki ima tumor na mozganih ... verjetno od pretirane rabe telefona .. anyways .. strinjam se da je ene 10% tistih, ki ga uporabljajo in 90% tistih ki ga imajo zato da "ga imajo" ... tud misel da si vedno in povsod "dosegljiv" se mi zdi neumna ... so sue me !

Thomas ::

Shadow ... a ti maš mobi?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

KamikazA ::

Dejte pluvat po po GSM-jih, ker se vas tukile polovica niti za pijačo no zmožna zment, brez da bi desetkrat svoje malo tehnično čudo v roke prijel.8-O8-O8-O

Drugač bo pa treba sam mal mobilne kulture pa bo. Upamo da se bo to zgodilo preden bo mobitel že povsot prepovedan!!!

frudi ::

thomas - dobra primerjava :)
sam čez eno leto bo bistveno več mobilnih desetletnikov kot jih je kdajkoli bilo pohajočih. in čez še eno leto še več itd...
hmm... ideja... ker bo sčasoma vedno več frocov z mobiteli, se bo najstnikom mogoče začelo dozdevat, da lastništvo mobitela ne daje vtis odraslosti, ampak, nasprotno, otročjosti. pol se bojo pa počasi znebili mobitelov :D:D
ja, sure. in pol svizec zavije čokolado...

ampak hej, upam lahko :P
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

whatson ::

ta primerjava GSM - Cigaret je kar dobra..
:D

KamikazA ::

Zamislite se da bi bili sedaj stari deset let. A si nebi želeli mobitela!? Jaz vem da bi si ga. Sej res da se nebi mel po njim kej za zmenit, sam vseno. Tudi karkulatrja v 4. razredu nisem rabil pa sem si ga vseeno želel. In isto je bilo s CB postajo. Tko da se ne sekirajt zaradi tega. Mogoče jo to problem samo v vaših glavah. Mobilni telefon že dolgo ni več samo telefon!!!
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

eomer ::

Sej se strinajm ampak je to brezveze metanje denarja v zrak, in se ne potrebujejo ga vsi. A si sploh pomislil koliko ljudi res rabi mobitel???

;((

Tolip ::

Mobilci se uporabljajo tud za nadzirat ljudi,zato jih pa nekateri starši kupujejo otrokom.Hudič je pa,ko nekdo začne nadzirat tebe.:(:(:(

Thomas ::

Kdo ga rabi in kdo ga ne - naj presodi vsak lepo sam! Ne pa da nekateri, ki ga imajo, "določajo", da drugi ga pa ne rabijo.

V plašč nevemkakšne osveščenosti preoblečeno dušebrižništvo. Slabo skrito prizadevanje enih osebkov (po)stati bolj eliten od drugih. Prizadevanje za družbo, v kateri ima samo manjšina, "ki res rabi" vse goodies - večina naj pa pač hodi bolj peš ali se vozi z vlakom, pogovarja naj se po navadnem telefonu - je kar odkrito.

"Kaj pa rabi tale froc mobitel?" - rečejo tisti, ki (mu) ga ne privoščijo. Sebi pač.

"Ni se treba vozit toliko z avti!"

Da bo več prostora na cestah za "gospodo"?

Je treba biti kar odkrit. Za tole "osveščenostjo" se velikokrat skriva - nekaj manj lepega.

Nehajte se voziti z avtomobili, odvrzite mobitele - potem pa pridigajte.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

frudi ::

nimam mobitela, ker ga ne rabim. vidim pa, na faksu, zunaj, v študentu... kako in čemu folk uporablja mobitele in brez slabe vesti lahko rečem, da ga večina ne potrebuje nič bolj kot jaz.
nimam avtomobila, pravzaprav še izpita nimam. vidim pa, kako se folk z avtom sili iz enga konca ljubljane na drugega, parkira čimbližje svoji "destinaciji", ker jim je pač težko it par metrov peš, in na koncu se še bunijo proti uporabi lisic za avte...
naša družba je bolana...:|
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Thomas ::

Eden od licemercev, ti frudi, NISI.

Popagiraš svoj življenski (tehno-konzervativni) slog.

Dej potem še malo argumentov napiši, sej je zanimivo.

Ampak ... tisti pa, ki imate mobitele in avtomobile - drugim jih pa odrekate ... tisti se me pa pazite! :D:'(:(:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

Thomas tu ne gre za neko propagiranje svojega stila zivljenja ali odrekanje najbolj temeljne pravice po kruhu, ampak enostavno za bentenje nad pomanjkanjem splosnega bontona, ki se izraza v tem, da te v povprecnem sprehodu po mestu najmanj dvakrat zadene kaki idiot, ki se pogovarja po telefonu IN hodi (pravi Napolen, ha?) in ne gleda okol sebe.
TIsto, kar hoce vecina tukaj povedat je po moje to, da naj se lastniki mobitelov, ce jih ze morejo met zarad frajerisanja okol, vsaj naucijo osnovnih pravil ne lepega, ampak normalnega vedenja!
Artificial Intelligentia

Thomas ::

No ja, če je pa tako, potem pa že, no ...

Ampak če slišim še enga mobitelarja govorit kako "en pouprečn človk mobitela ne rap" .... ali pa še kakšnga funkcionarja zelenih bratovščin kako divja 200 po avtocesti - bo hudo!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatson ::

Luni wrote: "...pomanjkanjem splosnega bontona, ki se izraza v tem, da te v povprecnem sprehodu po mestu najmanj dvakrat zadene kaki idiot, ki se pogovarja po telefonu IN hodi (pravi Napolen, ha?) in ne gleda okol sebe. "



Z lunijem se popolnoma strinjam... takovrstna uporaba mobilnih aparatov kaže na debilnost (pardon na izrazu) človeka...



Ni le mobitel obsedel ljudi... obsedla jih je tudi cena (kvaliteta) mobitela... Nekateri pravijo da je mobitel nujno potrebna stvar (v nekaterih primerih priznam da je nujna stvar, ampak v vecini pa.... ) potem, a ni isti kur*c ce mas mobitel vreden 15 jurjev ali pa mobitel vreden 190 jurjev? (Vem, da ima vsak glede tega svoje mnenje... )



Na koncu bomo ugotovili, da je GSM le "šminka", lepotni dodatek, ki je včasih tudi uporaben...



Dejstvo je, da je mobitel za nekatere ljudi nujno potreben. Tudi drugi naj ga imajo... ampak naj se ga vsaj naucijo uporabljati (mislim glede bontona)... pa naj ga imajo zase.. ne za druge... ;((



SIcer pa... kakor komu paše... 8-)





whatson.xmix.net

PeTe13 ::

Zakaj "morajo" vsi imeti telefon?
Zato ker je tu velik denar!!
Velike firme z reklamami in akcijami privabljajo folk sam da bi več prodal in več zasluzili!
Tu je velik denar
;((
Capitalism stole my virginity!

Thomas ::

In kaj je slabega v tem, da hočejo firme zaslužit? A bi bilo bolje, če ne bi hotele? Da ne bi imeli niti zaposleni plač potem? Naj grejo tam zaposleni raje "pobirat krompir na zadružne njive" - delničarji pa naj "se poberejo na gnili Zahod" ?

A mogoče misliš, da "tisti denar bi bilo bolje nameniti za kaj drugega"?

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jinxy ::

Meni je zelo zal, ampak mi gre na smeh ko tole berem. Zdej pa imejte jajca pa (po pravici) povejte, kdo od vas na tem forumu, ki tolk bentite cez GSM telefone, nima tacga telefona?

Jest ga imam ze 2 leti in sem z njim zelo zadovoljen. Ne bom rekel, da ga nujno rabim, bi lahko prezivel tudi brez njega, ampak mi pa VELIKOKRAT res prav pride, tko da ce imam moznost, da ga imam...zakaj pa ne? Nimam pa gor ne igric, ne wap-a, uporabljam ga samo za telefoniranje in nic vec.

LuiIII ::

Žio!

Ja jaz ga recimo nimam. Doma imamo sicer dva GSM, če pač kdo odhaja kam kjer ga bi eventuelno lahko rabil (hribi, pričakuje klic,...), ampak ga po pravici povedano še nikoli nisem vzel sabo. Tam kjer delam ga ne rabim saj imam tajnico (eno delovno mesto več). Če me ni doma ali na inštitutu pa sem nedosegljiv, kar je tudi namen. Razlog je tudi v tem, da želim imeti kontrolo nad tem, kaj počnem čez dan.Nočem da se mi dogaja, da me nekdo pokliče in hoče nekaj na hitro imeti, dobiti,... pa se mi podere dnevni načrt. Naj se najavi pa bom dal v Palma! Enostavno nočem biti povsod dosegljiv. Eto to so razlogi zakaj nimam GSM-a.
Je pa po drugi strani res, da sem GSM ene dvakrat pa resnično rabil. No ja ostal sem tudi brez njega živ. Če pa bom kdaj delal na terenu, ga bom pa brez obotavlanja nabavil.

Lui

ahac ::

Verjetno bi tudi vsi preživeli brez super hitrih računalnikov ampak jih imamo, čeprav jih sploh ne rabimo. Isto je z mobilnimi telefoni.
Sem hotel kupiti Nokio 3310, čeprav imam 5110 šele nekaj mesecev, ampak ste me prepričali da je ne rabim.8-)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Justy ::

Vsakdo lahko dela z mobitelom kar ce, samo da pri tem ne uvira drugih, da jih recimo ne uporabla med predavanji in podobno....
Zakaj ne bi smel igrat igrc na telofonu!?
Ko nekateri pravite, da imajo drugi fone samo da igrci z njimi igrajo ---> a ste jim fauš ?
Telefon je narejen tudi za krajsanje casa, pa naj mi samo en rece da je folku cist useen kaki telefon kupi. Proizvjalci telefonov morajo naredit telofon ki je cim bolj uporaben in zanimiv za kupca. Ce bos ti za isti denar dobil telefon z vec funkcijami kot neki drugi, normalno da bos kupil onega z vec funkcijami. Ne mores pa pol ti govort: lej unga kretena k sam igrce nabija na mobiju. Pol on glih tako lahko rece: glej unga kretena k sploh ne igra igrc na fonu...
Jst si lahk kupim BMW-ja (ce bi mel recimo tuk dnara) in lahko z njim pol delam kar cem (ker je moj), ne more pa mi en ocitat to....to je sama nevoscljivost, ker ce nimam jast tak dober telofon koker oni, ga pol tudi oni ne smejo met....

Dajte si rajsi prebrat Pajo-v podpis, pa upam da ne boste vec tok zadrgnjeni (nekateri):D>:D

Uporabnik ::

jado, kaj vas je ferma mobitel zjebala v glavo... vsi mate mobitele namest prenosnih telefonov ...:(

McHregec ::

hehe:)

ahac ::

Menda je beseda mobitel obstajala prej kot firma. :\Sem že slišal folk rečt mobilnemu telefonu ČUK :))

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

whatson ::

hehe:)) Mobilni telefon je pravilna slov.beseda :))

firma se je po tem imenovala... ahh8-)


whatson.xmix.net

miranpozar ::

Pravi izraz naj bi bil mobilnik. Vsak naj govori kakor mu je najbolje, jezik je živa zadeva in pravi izraz se bo čez nekaj časa sam prijel ali oblikoval.

Moje mnenje okoli zadeve je takšno:
Jaz telefon imam, ker ga rabim. Imam takšno službo in "popoldanski biznis" (:D), da bi brez njega bil ob dosti poslov in s tem posledično kar nekaj denarja! Imam ga zato, da sem dosegljiv, ne zato da bom lahko klical in se delal frajerja.... itak pa GSM ni več statusni simbol, saj ga ima že vsak drugi.
Ker pa imam na terenu toliko klicev, zmenkov, podatkov, itd. sem si moral omisliti še Palm Pilota. Pa naj zdaj kdo reče, da pretiravam, a enkrat ko ti takšne igračke najprej omogočijo večji posel in ti potem še pomagajo pri delu (Pilot je zakon!), si jim lahko samo hvaležen!
Imam Nokio, ker ima kvaliteto pogovora, menuje ful intuitivne, baterija traja dolgo in mi že dve leti dela brez problema.

Mojega naslednjega GSMa hočem majhnega, lahkega in integriranega s Palm Pilotom!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Thomas ::

Evo - tudi tale zna kej pametenga povedat! ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komercialna storitev sledenja mobilnim telefonom že na voljo

Oddelek: Novice / Zasebnost
439668 (8257) poweroff
»

opozorilo o modrizob exploitih (fake ?)

Oddelek: Omrežja in internet
131297 (1094) ovdje kokoš
»

Sledenje tel. številk

Oddelek: Loža
153157 (2927) g0Run7
»

Koliko casa IRCate na dan??

Oddelek: Loža
432136 (1325) mmisv
»

Mobiteli in LPP

Oddelek: Loža
152811 (2568) eomer

Več podobnih tem