» »

Kako preprečiti kopiranje texta iz strani

Kako preprečiti kopiranje texta iz strani

Blup ::

Iščem pa iščem po java skriptah pa nič ne najdem. Našel sem skripto, ki ti "prepreči" desni klik, samo potem ti še vedno ostane ctrl+c!
Ali je to sploh možno?

Blup
:\

sid911 ::

sem nekoč imel programček ki je zaklenil celo stran samo ne vem točno kak se imenuje....pa polno popupov je naredil;((
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

webfreak ::

Odgovor na tvoje vprašanje je: NI MOŽNO!!!!


1. zatko ker nikakor ne moreš zakleniti source code
2. uporabnik ima tvoj text na ekranu (printscreen ali prepis dol)
3. kar browser pokaže lahko brez težav potegneš dol, če imaš vsaj malo pojma :)

torej zaključek -> če imaš na strani kaj takega ker ne želiš da je skopirano potem pač tega ne dajaj na stran - preprosto

Lith ::

he he he , če mi karkoli skopiraš s strani BREZ pogleda v source (samo označit in copy/paste)

še link
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

borchi ::

www.libna.com

mouse right click won't work... just for kicks :-)


If you want to see the characters behind the asterisk ****** in the password dialog, then this is for you !
Protected Storage PassView [ 28kB ]
Show Passwords [ 145kB ]
Show Window [ 57kB ]
Behind The Asterisks [ 5kB ]

If you have a program/ game that runs too fast or doesn't run at all (RUNTIME ERR...), try this speed killer


CPUKiller [ 284 kB ]
This is awesome screen saver that makes your screen a 'real' aquarium with goldfishes swimming in there (crack included)
Marine Aquarium screensaver [ 726 kB ]

Super ISDN monitor program

Moony ISDN monitor [ 2,35MB ] + key
WinXP activation crack PACK - working all ver. XPcrackPack [ 573 kB ]


Windows XP Registry - disable Messenger & sort start menu XP registry disable Messenger [ 2 kB ]


Motorola internal 56k PCI MODEM driver w98/me: disketa 1 [ 930 kB ]
disketa 2 [ 1.1 MB ]

Motorola internal 56k PCI wXP: ver. 2002 [ 1.2 MB ]
ver. 2003 [ 1.2 MB ]


sistemska disketa Win98+ CD-ROM podpora : floppy SFX [ 790 kB ]

ONTRACK DISK MANAGER:
floppy SFX [ 1036 kB ]


mouse right click won't work... just for kicks :-) HAVE A NICE DAY ;-)
l'jga

Daedalus ::

Lith - pali lepo na Ctrl + A (označi vse), pol pa Ctrl + C (copy).
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Vikking ::

nevem če misliš mogoče tole:


function disableselect(e){
return false
}

function reEnable(){
return true
}

//if IE4+
document.onselectstart=new Function ("return false")

//if NS6
if (window.sidebar){
document.onmousedown=disableselect
document.onclick=reEnable
}

iration ::

men na www.libna.com right-click lepo dela, samo preden se prikaže context menu se pojavi en xy error.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Lith ::

damn, pa sm sprobu na Firefoxu pa kurba tam nič ne dela (aja, CTRL+A potem C :D )
kaj pa imaš zaen drkalnik da ti napiše error ? Pač ni fajn če se pojavi, mogoče lahko popravim.

LP, TNX
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

njok ::

Lith, z enim klikom onemogocim javascript, refresham, in oznacim kar zelim.

Se vedno pa nisem dobil odgovora na vprasanje -- kaj bi radi skrili? En konkreten primer prosim, no.

AndrejS ::

@lith :D Ali ni škoda truda?

Odprem MS word -> file -> open -> vpišem http://www2.arnes.si/~tlibns/sraje.html

zdaj pa v jok in na drevo !

webfreak ::

No naštetih je bilo sedaj kar nekaj načinov, ki obidejo tvojo tako imenovano "zaščito" :) Meni najlepše deluje v firefoxu - disable JavaScript in vsega tvojega truda je v 0.1s konec. Če res želiš narediti nekaj kar se ne bo dalo prepisati skopirati razen za branje je mislim da boljša rešitev kot HTML - PDF, kjer ti nastavljaš pravice, ki jih ima uporabnik. Prav tako pa ga lahko zgeneriraš s pomočjo PHP. Upam da ti bo kaj pomagalo pri tvojem delu.


ps. tudi mene zanima na konkretnem primeru, kje bi to kar se ti tako zavzeto trudiš potreboval.

Lith ::

@ vsem (ki vas tako zanima):

meni ni treba skrivati ničesar in nimam namena tega počet (če bi, bi imel CGI in pass za dostop !)
Hec je bil zato, ker je
Blup
spraševal !

no, pa vse ki so tako vneto 'razbijali' zaščito potem izzivam, da napišejo nekaj kar bo delovalo bolje kot sem naredil jaz v 5 min Googlanja , in mi nekje na strani to pokažejo !

LP
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Blup ::

Madonca ste hitri...
Dejstvo je, da jst vem, da se popolne zaščite ne da narest. Rad pa bi samo, da je čim bolj zaščiteno, da lih vsak lolek ne more vsega dol snet.
Šlo bi pa pač za tematsko vsebino na spletu oz "članke"... nč tacga da je za skrivat, tko da bi bla za začetek varianta od litha kr dobra. Bi pa prosu še Vikkinga, da mi mal razloži kaj je napisu oz. če ob tem rabiš pol tut skripto, da ti prepreči desni klik?

A pdfju, se da naštimat, da ga ne morš dt "save as"?

Hvala!
Blup
:\

root987 ::

In ti seveda nisi niti bita kode skopiru/prepisu od nekoga drugega med tem ko si se učil delati spletne strani ali kar koli povezanega z računalniki? Kako si se sploh naučil na takšen način kaj?

Dej, pejt svojo zateženost pa ne-pripravljenost da bi komur koli pomagal (ubistvu to sploh ni pomoč) prodajat kam drugam.

Me prav zanima koliko uporabnikov boš imel če bodo morali vsak članek prenesti na računalnik da si bodo lahko ogledali pdf datoteko (ali pa čakali da se adobe reader plug-in naloži).

Pa kolikokrat ti mora še kdo povedat: V 2 klikih se onesposobi javascript v KATEREMKOLI brskalniku, nakar bodo vse tvoje skripte, ki jih boš seveda skopiral iz interneta, postale neuporabne.

Če te že tako skrbi da nebi vsak lolek skopiru - preprosto zahtevaj da se prijavijo in po možnosti za to še plačajo. Tako bodo pa do informacij prišli res tisti ki si jih bodo najbolj želeli/potrebovali.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Blup ::

Stari... root987... kaj pa je s tabo?!? A je tok narobe če je stran zaklenjena? Dons k ma vsak ta drug že nonstop dotop do interneta to sploh ni problem, greš pač pogledat na stran!

Kar se pa vsebine tiče... gre za to, da nej bi bla to plačljiva vsebina... v nekem smislu... bi jo "kupu" s tem k bi pršou vsakič pač na site pogledat kar te zanima! Tle ne gre za nobene informacije k bi jih uporabu naprej lohka v digitalni obliki... to nebi bla koda al pa kej podobnga.. tko da ne obtožvt kr vse povprek in mal strpnosti prosm! Sej se čist normalno pogovarjamo, ne vem zakaj je treba bit nesramn in ne vem kaj še vse? Tko se nikol daleč ne pride.

Blup
:\

p.s. kar se tiče pdfja pa hvala za nasvet, da se to kr mal predouk louda...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

bergers ::

Ma če hočeš da nena vsi gledajo potem pa zaščiti z uporabniškim imenom ter geslov drugače bomo pač kopirali
Bergi

root987 ::

Ah so. se opravičujem. :)

Oglej si kako imajo npr. Finance ali New York Times to rešeno - registracija z kreditno kartico (če nimaš velikega posla se ti to verjetno ne splača kaj preveč - ne vem koliko stanejo pogodbe z bankami/posredniškimi podjetji ki ti to vodijo), nato pa ima vsak prijavljen uporabnik dostop do teh vsebin. Finance imajo večino vsebine sicer prosto dostopne, ampak najbolj sočni članki so pa plačljivi.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

rokpok ::

Ko je stran enkrat zgenerirana, ni več rešitve...
Rad bi bil pingvin.

lambda ::

Opera pa čedno ignorira vse tiste right-click trike ... :P

perci ::

Ampak vsak lolek ne uporablja opere, anede?

zed 5.0 ::

Eh... Obstaja delna resitev... ki sicer ni glih neka jaka resitev ampak vseen. Ce je tvoj namen da bi preprecil kopiranje teksta lahko vsakic iz tekstovnih fajlov (al pa baze) zgeneriras bitmap, gif, jpg in ga butnes na stran. Vsebina bo, teksta ne bos mogu skopirat. Razen s kaksnim OCR-om. Ni glih elegantno, ampak resi problem. Bo pa verjetno precej doprineslo k velikosti strani. Sicer se pa lahko sam znajdes, moznosti v tej smeri je kar nekaj. Lahko mas slikco za vsako crko. Sam ne vem ce ni tole ze mal mazohizem. Sicer se ti pa se zmeri lahko najde nekdo, ki ima zivce in gre vse skupi pretipkat, hehe. >:D

njok ::

Slikca za vsako crko je neumnost. Vsega skupaj par replace ukazov in mas tekst.

webfreak ::

Zakaj pa nebi potem če že dela naredil kar sliko iz celotnega zapisa - tole pravzaprav sploh ni cel hudir spacat skupaj. Nekaj časa nazaj sem imel tako narejeno za zaščito e-mail naslovov. Skript je vzel text in ga celotnega pretvoril v sliko.

Ziga Dolhar ::

Ja, potem pa še celotno področje slike z besedilom prepredemo s tistimi "efekti" (črte, pike, barve ipd.), s katerimi razne strani preverjajo, da je na nasprotni strani res človek in ne nek bot :-).
https://dolhar.si/

njok ::

Zakaj pa nebi potem če že dela naredil kar sliko iz celotnega zapisa


S flashom bi se dalo prihraniti kak kilobajt.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako naj naložim program v linux-u (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
1456285 (5214) CCfly
»

Modem Motorola PCI 56k in podpora nastavitvi za Slovenijo-problemi!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161725 (1546) Jeebs
»

Porazni rezultati 2×WD800JB RAID0?!

Oddelek: Strojna oprema
121461 (1257) Primoz78
»

Wireles internet 2Mbps "mestno" omrežje Krško, Novo mesto,...posavje

Oddelek: Omrežja in internet
192004 (1654) Lith
»

API+VB

Oddelek: Programiranje
262059 (1763) webblod

Več podobnih tem