» »

Modem Motorola PCI 56k in podpora nastavitvi za Slovenijo-problemi!

Modem Motorola PCI 56k in podpora nastavitvi za Slovenijo-problemi!

moat ::

Pozdravljeni! Kolegu sem vceraj na novo instaliral WinseXP. Za modem ni vec nasel CD-ja z gonilniki, zato sem malo pobrskal po netu. Iz modema sem izpisal podatke na cipu. Gre za modem Motorolo PCI 56k, z oznako cipa 62802-51 qz0028. Na naslovu http://www.motorola.com/softmodem/sm56_..., sem downlodal driverje in jih instaliral. Modem je bil v Winsih, po instalaciji driverjev takoj zaznan (pred namestitvijo driverjev pa ga Winsi niso avtomatsko zaznali - dodajanje strojne opreme ni pomagalo). Gre za soft modem driverje za oper. sistem WXP/2k, univerzalni driverji, verzija DFV/universal, verzija 6.05.00.
O nastavitvah sem iskal po netu, vendar Slovenija ni podprta drzava za te modeme proizvajalca Motorola. Google me je pripeljal do teme na Slo-Techu (iskanje zacasno ne dela), kjer je "AvAkl" imel probleme z omenjenim modemom. Na temo mu odgovarjajo "robo, {CoOoLeR}, Han, miranpozar, BoO, [DrAcO], VASkO, McHregec (predlaga nastavitve drzave Nemcija ali Ceska), tejo (ima nastavljeno Avstrijo), Cveto, APJ, Boky in Lith".
Naj razlozim problem. Modem sicer dela, je pa prisoten motec element. Pri vsaki povezavi na net se izpise opozorilo o obvezni nastavitvi drzave VB ali USA, nato pa se mi odprejo modemske nastavitve (okence). Te moram rocno zapreti, medtem ko modem nemoteno dela naprej. Tega opozorila ne morem nikakor nastaviti ali se ga znebiti, ne glede, katero drzavo izberem v modemskih nastavitvah, ki se odprejo pri povezavi (ikonica modema je v Winsih vidna v orodni vrstici spodaj desno).
V WinsihXP pa je seveda nastavitev drzave Slovenija, klicno obmocje 02. Predvidevam, da moram popraviti nastavitev v WinsihXP. Problem je, da opozorilo ne izgine, tudi ce zberem kaksno drzavo, ki ste jo vi predlagali. Kaksna ideja? Za odgovore se vam zahvaljujem. LP!

moat ::

Hmm, a nima nobeden tega modema ali pa z njim prej omenjenih tezav?

AngelOfDeath ::

Tisti ko so ga meli so ga večinoma zamenjali ker so sami problemi s temi motorolami.

Lith ::

uf, imam, samo drajverji so 'napačni'
poišči še kako verzijo in jih zamenjaj, drugače pa jih lahko dobiš na vsakem CDju z novimi modemi, ki jih prodajajo v Comtronu (neka Panda je narisana na CDju take čudne rjave barve je CD) zraven modemov NetoDragon, kjer so za več vrst gonilniki in tud za Motorolo

moat ::

Hvala obema! Bom poskusil se z drugimi driverji. LP!

zee ::

Tista nastavitev države, ki je na voljo pri nastavitvi gonilnikov nima nobenega smisla. Sam imam sicer Lucentov modem, pa vendar imam tudi te nastavitve, pa jih nisem nikoli spreminjal in mi kljub temu vse dela.

So pa sfotverski modemi od Motorole bolj suxx kot ne.

lp

Lith ::

tukaj sem ti ZIPe posnel s CDja (en bo že delal, menda pa ja ...)

moat ::

Hvala zee za pojasnilo.
Zadeva je taksna, da ne glede na to, ali v nastavitvah v gonilnikih za Motorolo, izberem kaksno drzavo ali ne, se pri vsaki povezavi na net izpise opozorilo o obvezni nastavitvi drzave VB ali USA (to zahtevajo modemske nastavitve Motorolinih gonilnikov). Morebiti ti dejansko niso pravi. Bom poskusal se z drugimi. Dejansko pa so ti modemi crap. Kolega je pac varceval pri nakupu kompa; kaj cmo, tako je! LP!

moat ::

Lith, hvala za gonilnike. Snel sem oba. Bom poskusil danes proti veceru, ce kateri odgovarja. LP!

zee ::

Zdi se mi, da lahko tisto ikonco, ki ti vseskozi ždi v spodnjem desnem vogalu, odstraniš, vendar to vključuje uporabo regedita. poznaš?

lp

moat ::

zee, da poznam. To bo skrajni ukrep. Pridobil sem dva nova driverja. Prvo bom poskusil z njima, ce pa bo vse brez uspeha bom poskusil z regedit-om. Seveda si bom prej napravil kopijo:D. Hvala za napotek. LP!

Lith ::

a dela ?

Jeebs ::

Hm... Jst osebno nikol nism imel problemov kakršne imaš ti. Seveda sem uporabljal originalne driverje. Za državo pa mislm, da sm takrat imel po predlogu SiOL helpdeska nastavljeno Avstrijo (nism prepričan). Vsekakor pa temu tvojmu prjatlu svetujem nakup drugega modema, ker sam sem z dotičnim Motorola SM56 skoraj dobil sive lase.;(
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

fruti ::

HJA jst sm pa mel tezave ..... z drzavami....namrec modem se je po nekaj minutah sam disconect-al ... in si moral ponovno vspostaviti komunikacijo. Zato si potem dal na SLO regio in modem ni vec disconectal :)

ginekolog ::

sem mel ta modem, a mi ga v XPje ni uspelo namestit --> bluescreen. Pa sem poskusil vse žive in mrzve gonilnike.
Divers do it deeper.

moat ::

Pozdravljeni. Problem sem resil danes, kolega je bil prej odsoten, zato je tudi povratna informacija nekoliko pozna. Zahvaljujem se vsem, ki ste mi pomagali z nasveti pri nastavitvah za modem Motorolo. zee, ni mi bilo potrebno posegati v register, hvala za idejo. Lith hvala za gonilnike za XP, ki so mi dejansko pomagali. Ocitno prejsnji niso bili pravi, oziroma se niso dali pravilno nastaviti. Po instalaciji gonilnikov sem kasneje malo experimentiral in ugotovil, da ni toliko vazna drzava, ki jo izberes (Slovenija, kot veste ni podprta). Bistveno je, da v gonilnikih za modem motorolo in v nastavitvah za omrezne povezave izberes isto drzavo. Nato pa (v omreznih nastavitvah) v potrditveno polje (kljukico) izbrane države (sam sem izbral USA) onemogocis. Tako se modem vec ne pritozuje, da nisi izbral ustrezne drzave. Moja napaka je bila ta, da sem v omreznih povezavah imel izbrano drzavo Slovenijo (klicno obmocje 02), zato so se gonilniki za modem Motorolo vedno pritozevali (ne glede katero drzavo sem izbral), da ni izbrana prava drzava in naj izberem UK (ce sem izbral njo pa neko drugo drzavo). Modem se povezuje na net s hitrostjo 45-47 kB/s, kar je solidno. Se enkrat hvala vsem. LP!

Jeebs ::

45-47 kb/s?:D A ni tole mal... Preveč?:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in modem

Oddelek: Operacijski sistemi
171754 (1515) |_CoBrA_|
»

Modem motorola

Oddelek: Pomoč in nasveti
422819 (2199) joco
»

Mandrake 9 ne spozna modema

Oddelek: Programska oprema
9898 (777) dr.J
»

K***** MODEM MOTOROLA

Oddelek: Strojna oprema
401506 (1109) Evil|One
»

Motorola 56k V.90

Oddelek: Pomoč in nasveti
301487 (1178) Lith

Več podobnih tem