» »

Wireles internet 2Mbps "mestno" omrežje Krško, Novo mesto,...posavje

Wireles internet 2Mbps "mestno" omrežje Krško, Novo mesto,...posavje

ferdo ::

Zanima me, če je kdo iz Slo-techa, ki uporablja tak način povezave.

Rekli so mi da je hitrost v obe strani enaka, samo odvisna od zasedenosti linka "optičnega kabla",

Zadeva je pa zelo ugodna in neodvisna od telekoma

HIP 3000: plac za web stran 1MB, 1xe-mail, omejena poraba 500MB/mesec, 1Mbps, 3000SIT/mesec

HIP5000: plac za web stran 2MB, 2xe-mail, omejena poraba 2GB/mesec,2Mbps, 5000SIT/mesec

HIP študent: prostor za web stran 2MB, 2x e-mail, mesečna poraba neomejena, 1 Mbps, 5300SIT/mesec

HIP Neo mesec: plac za web stran 2MB, 2x e-mail, mesečna poraba neomejena, 2Mbps, 7200SIT/mesec

HIP 7000 : plac za web stran 4MB, 4x e-mail, poraba neomejena, 2Mbps, 7900SIT/mesec


zanima me kako povezavo imate oz, kako dinamičen je prenost podatkov.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.
  • spremenil: ferdo ()

b0j3 ::

Pa ne bi napisal kdo to ponuja?

ferdo ::

SinTec
HIP "hitre intrnetne povezave"

info@sintec.si



Cena priklopa na stanovanjski priključek = 49.000,ooSIT za stanovanja v blokih oz, večstanovanjske objekte pa 36.000,ooSIT

poleg tega dobite popust v vredosti 9.000,ooSIT, 15.000,ooSIT in 20.000,ooSIT, če sklenete naročnino za 2leti odvisno za kateri paket se odločite.

tko te investicija z največjim popustom stane najmanj 29.000,ooSIT če si doma v hiši oz. 16.000,ooSIT če si doma v bloku ali v hiši z več stanovanji...... to je pa ZELO ZELO ugodno glede na konkurenco. v ta denar je VSE všteto, 2antence, modem, mrežna, montaža....razgovor in kavica za monterja/serviserja:D
pozanimajte se preko e-maila
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Lith ::

jazst sem ta.
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Cokolesnik ::

In kaj boš v primeru, če bo kapaciteta optične povezave polna? Imel nižjo hitrost in mogoče pristal pri ISDN hitrostih ali bodo pri ponudniku povečali zmogljivosti? Pozanimaj se predvsem o tem (povprašaj tudi druge uporabnike v okolici, v kolikor jih poznaš), katero od omenjenih 2 možnosti so v preteklosti imeli pri ponudniku za prioritetno.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Lith ::

he he he, kapaciteta je že polna itak, saj nimajo več financ za vlaganje, pa še končno po dobrih pol leta so uspeli priključit ta optični kabel, ker je prej delalo še slabše kot navaden analogni modem (res, sem raje uporabljal doma 56k modem, kot to povezavo, ker ni delalo skoraj nič - razen google, ki je sam tekst), je pa stvar resnično okoli DL 120kB/sek in do zdaj kot sem videl UL 100kB/s, ko sem testiral UL na Arnes, ampak to so vse samo trenutne vrednosti, tako da se lahko pohvalim samo s konstanto DL okoli 40kB /s, pa probleme imajo s serverji, ker jim vedno eden nekaj bluzi in jasno celo povezavo šteka, najraj mrkne nekje v petek in potem zrihtajo šele nekje v torek ali sredo, če je sreča... no ampak položnice pa dobivam redno
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

ferdo ::

Lith:
dej malo več povej.

si zadovoljen?
kako se odnese v praksi?
je prenos soliden in več ali manj od pričakovanja?

koliko si dosegel maximum downloda in koliko minimum "KB/sec" ?

prenos je dinamičen to vem, zato te to vprašam.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

MTB ::

Poglej malo na njihov homepage, pa ti bo jasno. Stare informacije kot zemlja!
Sosed ima to zadevo, pa ni ravno zadovoljen. Veš kaj so mu rekli, ko je zadeva padla dol?
A veste kje imate skupne varovalke v bloku? Pojdite tja in jih izklopite za kakšne pol minute!!! Za popizdit!!!
Baje je vsake toliko časa mrk. Za kak mail še gre, kaj več je pa kriza.

ferdo ::

ja in v čem je biu problem, da je blo treba varovalke sklopit?:)

si iz Nm. ?

Lith ::

evo, trenutno sem zagnal ST-Linux_1.0 in sem odprl zdej to stran, pa ne vidim veliko, ker so fonti po moje ene 5 pik veliki, drugač pa sem snel ta .ISO v ene 2 urah in nekaj minut (5-10), tko da je moral bit kr prenos okol nevemkolk kB/s, drugač pa minimum vedno dosežem 0 kB, ker pač zadeva enostavno zvisi (al ne delajo DNS-ji, gateway, al pa kej tretjega), sam je pa res edino kar me je potegnilo cena 5000 SIT na mesec, pa ni blo treba ISDNja plačevat še prej kot ADSL, tako da imam doma še vedno lepo nav. telefon in naročnino. Aja, pa ko se kej pokvari, boljš ne klicat, ker se nikdar noben ne oglas na nobeno št. ali mobitel ali kej drugega
tukaj posebej izvzemam g. Bojana, ki je njim lahko v velik ponos, ker je vedno v pomoč in se oglasi in pove, če je kaj šlo po gobe itd. in se trudi potem posredovat naprej... eto , vsa čast mu gre.
v glavnem obljubljali so velik, na koncu pa je celo mal slabše od čist običajnega ADSL 1024 paketa (malo zato, ker je UL tle večji), tako da:
- podpore ni
- cena kar ugodna
- delovanje je bolj 'odvisno od vremena'
- večja napaka je da si priključen v eno lokalno mrežo na switchu in s sosedi deliš mrežno soseščino, tak da jst lahko sosedu printam pr0n v barvah, pa ne vem če bo vedu (al pa on men briše po disku - sej firewall)

no, še kej sm pozabu, sam zdej pa ne morem več gledat v ekran s 5 cm da lahk tipkam
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

ferdo ::

torej si mel povprečn prenos, tko na uč zračunano cca50KB/sec
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

ferdo ::

Lith, nekaj tvojih besed, ki si jih napisu v mejlu:
Hmm, glede prenosa je pa tko,
začnem DL npr. Symantec AV posodobitve ene 3.5 MB, pa starta z 130kB/s in po parih sek. pade na 80, 60 in se ustavi nekje na 40-50 po kakih 1/2 minute, tako da ocenjujem da je limit enakovreden nekje 768kbit ADSLja, UL pa tut gre, kolega je na ADSLju od mene k sebi snemal s 40k/s

tko.
Jzt osebno bi biu s tem prenosom čist zadovoljen, če pomislim, da nimam poleg tega še stroškov za ISDN, ki je mastno drag z ADSLom vred "če vse skupaj seštejemo".
Sem prepričan, da je to omrežje še v razvoju, in da bo s časoma vedno boljš delovalo, upam da je to res, če smo tko optimistični.
doma mislimo čist skenslat telekom "imamo vsak svoj mobilni telefon" in posledično Dial-UP internet.
stacionarno telefonsko omrežje je PREDRAGO!
rešitev je brez kablou:D

navaden telefon je 2.000,ooSIT
ISDN je prbližno 3.500,ooSIT
ADSL je približno 6.000,ooSIT
siol dail-up je 1.200,ooSIT

wireles internet 5.300,ooSIT

če grem v tole se rešm navadnega telefona Siol dail-up povezave, je takoj 3.500,ooSIT z DDV vred.ok, nebom kompliceru, sami si lahko malo preračunate glede financ kaj je + in kaj je - .
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

wind ::

je mogoče kaj takega možno v Lj?

ferdo ::

.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

wind ::

VOLJA je malo dražja od tega :)

ferdo ::

ja kaj ti jzt morem:) V Ljubljani majo ljudje tudi malo večje plače kot pa drugod po sloveniji.

poglej na netu, pozanimej se pri sintec-u.

W|ndKiller ::

ferdo: ko mi je sošolec prinesu listič, ki ga je dobu v kaslcu, za sintec da bo po Krškem strašu, sm se mu samo nasmeju. Če mal bolje poznaš situacijo je taisti SinTec (preko njih je imel Car prej svoj mail, pa se ni nikakor obnesu ->premalo dnarja blo na obeh straneh).
Po mojem mnenju je ta ponudba za Krško kot en malo boljši neizvedljiv poslovni načrt pri podjetništvu :D :D
Ne vem no, že to ti neki pomeni, da so obesli taler na hotel in ne npr. na banko (hotel, ki se bo zdejzdej zrušu).
Raje začni šparati za ADSL pa boš še kako zadovoljen :D

aja pa še to, ko piše da gre preko optičnega kabla -> pol bojo pa spet šiptarji gor na avtocesti presekal optični kabl za Dolenjsko in Posavje pa bomo spet vsi v temi :\

Lp

(pa to omrežje verjetno samo za Videm velja, ker v starem Krškem in na Griču nism vidu nbenga receiverja in oddajnika !! ti si verjetno bolj obveščen !!)
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

Zgodovina sprememb…

ferdo ::

niti nisem preveč obveščen, dokler ne pridejo iz sinteca na moj dom pogledat lokacijo, in če se tukaj na slo-techu ne najde kakšen uporabnik več sintecovih storitev, ki ima dobre ali slabe izkušnje.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

W|ndKiller ::

aja, pa nisi dubu nobenga papirnatega materiala ??? ker del KK pa si? jst sm slišu, da bi tisti ki živijo v bloku mel nekak čudno razpelano po bloku gor. (tko nekak kot bi na gasilsko cev pipe obesu pa pol iz vsake vn vodo tanku :))
ADSL pa ropota od Velke Vasi (če ne še kam dlje) pa vse do Bučerce (seveda Sremič tudi), ja zahod in vzhod smeri pa ne vem. (za rajhnburg in okolico tudi ne vem).
Ta sintecov internet ma pa točko na hotelu in pol kam gre naprej ne vem. verjetno se pol raztegne do userjev (beri blokov). se motim ??? :\
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

Lith ::

'raztegne' se lih ne, ampak gre wireless do skupne odjemalske točke (npr. SWITCH-a v blokih) in pol naprej kabel do vsakega odjemalca (tak da si vklopljen v eno veeelko lokalno mrežo in lahk sereš ostalim sosedom kolk hočeš, če nimajo FW)

Jzst sploh ne morem snet ene 150 MB DesertCombat mod, ker me stalno prekine Application Timeout Exceeded in podobno se včasih kr sam spomne na 50MB da je konc fajla in neha D/Ljat.
Za popizdit so tele , pa un Lojze v NM je reku da bojo spet enkrat konc meseca razširl povezavo ... (to je blo avgusta)
bolj potiho pa sem videl da je vse skup šlo u 3.... in se nekaj zanimajo iz Perftech iz Lj... upam da res

Sam imam eno drugo prošnjo:
je kdo, ki ima v zadnjem mesecu dni sploh povezavo vredno te besede, al rajš uporablja modem (kar je men še zmer hitrejši)
- jaz NE !
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NOV monitor ali popravilo starega?

Oddelek: Kaj kupiti
121106 (943) ferdo
»

avtoradio MP3 - katerega do 70.000?

Oddelek: Na cesti
152224 (2045) Sydk
»

Katero matično naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
12955 (747) boštjan
»

WIRELES home edition

Oddelek: Strojna oprema
292327 (1821) Spajky
»

nVIDIA vs. ATi

Oddelek: Kaj kupiti
191552 (1258) Lime

Več podobnih tem