» »

64 bitni sistemi in računalniška konfiguracija. Nasveti!

64 bitni sistemi in računalniška konfiguracija. Nasveti!

Volk| ::

Kupujem nov računalnik.
Kakšno konfiguracijo bom imel, že vem, toda vedno bolj se sprašujem glede 64 bitnih sistemov, ki prihajajo. In tedaj bomo vsi morali zamenjat škatle, ker ne bo več tako dolgo laufalo.

Zanima me kakšna je razlika? Kkaj nam prinaša 64 bitni winsi, kaj naj kupim da bo tud novi sistem deloval dobro?
XP - 64 bitne že imam(seveda beta verzijo), nisem pa jih dal gor ker ne vem če bi na moji škatli sploh laufalo(celeron 1,7). Na testih če imaš dobro mašino se 64 bitni sistem dobro odreže, klub temu da ste nekateri nastrojeni proti temu.

Računalnika ne bom kupil za pol leta! Imel ga bom vsaj 2 leti. Tedaj pa bo tudi prišel že Longhorn
Hočem met konfiguracijo na kateri bo laufal dobro tudi 64 bitni wins.

Hvala za pojasnila in nasvete!

(moderator: če sem postavil to temo v napačno tematiko jo premakni)

Hux ::

Ce nemislis kupit racunalnik se pol leta si lahko 64 bitne windowse v rit potisnes.
Jaz nemislim kupiti Ferrarija ampak me vseeno zanima kak bi po avtocesti leto :\

Postavlas vprasanja na katera doben neve odgovora sej se niso izsli. Par testov je z RC2 ki so bol bogi kot pa kaj druga in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Volk| ::

Hux:
Če ne veš o čem govorim se ne oglašaj!
pa malo bolje si preberi kaj pišem, da boš vedel da zdaj kupujem računalnik!
Glede sistemov...so že zunaj! Vsaj za nekatere!:D

nodes ::

spet ne sprašuješ nič novega...že neštetokrat prežvečena tema

mtosev ::

Jaz sem probal Windows XP Professional XP x64 RC1 na AMD 3000+ (S754). Windowsi so nestabilni, ni drvjev (npr. za zvočne), programi se rušijo. Windows je neuporaben. Ker še ni dokončan.

Nemoreš delat kaj hočeš in so neuporabni. >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Volk| ::

Mene zanima predvsem razlika!!
Zakaj 64 bit-ni sistemi? Kaj je potrebno pazit pri konfiguraciji če računam na to?
nekaj znanja o tem že imam ali se zavedam da vsega ne vem in verjamem da mnogo slo-techovcev ve več od mene!
O tem hočem debatirat!!

Hux ::

O cem hoces debatirat? O tem da doben nic se neve o teh windowsah konkretnega?
Preberi si opise o RC2 sej jih je ko smetja na internetu. Par uporabnih linkov ti dam www.yahoo.com www.google.com eto.

Doben se ni delo testa na finalnih ker jih enostavno se ni zunaj kapis?
In ne na tvojem historicnem procesorju vsekakor nebojo delovali 64bitni windowsi zato moras nekaj met kaj ma v imenu 64 ali 6xx. In to je tudi vse kaj rabis.
Vse kaj ti lahko kdo pove o njih lahko najdes v google pod Windows XP 64 RC2 review.

Dokler ni 64bitnih iger in aplikacij se mora to emulirat na 64bitnih da deluje in kot posledica emuliranja seveda deluje pocasneje kot na 32 bitning.
Govori se da bojo zaceli delati .exe za te obstojece igre in programe za 64bitni stuff in bi nej pospeslo za do 40% ce verjes.
Programi igre ki se podpirajo na ram bi nej ze takoj hitreje delovali od zacetka ampak o tem ni seldu se zaenrkat. Dekodiranje filmov je edino hitreje trenutno pa se kaka taka fora to pa je tudi vse.

Vglavnem pocakaj na april da bojo testi finalnih ker zdaj debatirat o tem je nesmiselno.

Rabis pa samo 64bitni procesor in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

SasoS ::

Kakšno konfiguracijo bom imel, že vem

Za 64-bitne winse rabiš 64-bitni procesor. Ako je v tvoji konfiguraciji tak proc, potem si na winse pripravljen, če ni, nisi.
64 bitni sistem ni hitrejši samo zaradi 64-bitnosti ampak predvsem zaradi nadgradnje x86 tehnologije ki prinaša 8 novih splošnonamenskih registrov in ostalih izboljšav. Sčasoma bo verjetno vsa koda 64bitna, ampak to bo še nekaj časa trajalo...tako kot je na prehodu iz dosa (16-bit) na windowse (32-bit), ni vse takoj iz prve delalo.

Zheegec ::

To, kar je rekel SasoS velja samo za AMD64 tehnologijo. Itanium2, Alpha, G5 -PPC970- in ostali pa so pač itaq čisto druge arhitekture, ke te niti ne zanimajo (mogoče je edino G5 izjema).

Je pa glavna stvar 8 dodatnih GPR registrov in za workstation 2^40-bit naslavlanje RAMa. Drugače pa imaš na levi išči, to je bilo že 999x predebatirano, magari išči pod mojim nickom za AMD64 :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4GB rama v win XP 32 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
172535 (2297) Jst
»

win x64 ali x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
649153 (7782) Razerzone
»

Zmeda z 64 bitnimi procesorji

Oddelek: Strojna oprema
272323 (1787) Zheegec
»

Windows xp professional 64-bit

Oddelek: Operacijski sistemi
131885 (1482) Hux
»

64 bitni procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
212214 (1772) Brane2

Več podobnih tem