» »

Dlančnik ali prenosnik na faksu?

Dlančnik ali prenosnik na faksu?

Buco2 ::

Pozdravljeni!
Ker bom (upam da:\ ) drugo leto na faksu, me zanima kaj je bolj uporabno in kaj se bolj splača kupiti. Oboje bi večinoma uporabljal za zapiske.
Nekako se ne morem odločiti v kaj naj bi investiral denar, tako vas prosim za vaša mnenja, izkušnje ipd....

L.P.
Matej

OwcA ::

Kateri faks?

Če si misliš delati bolj izpovedne zapiske ni dileme, na dlančniku enostavno ne moreš dovolj hitro vnašati podatkov.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

alum ::

katerikoli faks...mislim, da je prenosnik dosti boljsa odlocitev...ce seveda ugotovis da ga rabis:)

Sergio ::

Tablet PC.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

zlobcek ::

wakum se ne strinjam.

Jest sem recimo na strojnem faksu in s prenosnikom nimam kaj početi (kar se tiče zapiskov). Poskusil sem najprej z dlančnikom in brezžično tipkovnico pa ni šlo, potem sem kupil notebooka in je isto sr.

Problem je na tehničnih faksih, ker je večino predavanj v grafih, tabelah itd itd. Itak pa vse, kar ti un nameče na tablo, najdeš u knjigah. Pri večini predmetih.

tec ::

Sej si lahko z dlancnikom celo predavanje recordas, zraven pa delas samo nujne zapiske. Tko jest delam na sestankih :-)

Buco2 ::

Vpisal sem se na Elektro faks...

Poleg dlančnika sem nameraval kupiti tudi tipkovnico, da bi lažje in (predvsem) hitreje vnašal podatke.
To pa da bi predavanje snemal niti ni tako slaba ideja. Samo me zanima koliko se to pri predvajanju naglas in razločno sliši...

zlobcek ::

Yep tud snemanje sem poizkusil.

S to stvarjo je tako. Če boš snemal, moraš sedet v prvi klopi. Obvezno si dobi zunanji mikrofon. Če boš položil dlančnik na mizo/pod mizo, boš posnel soseda, ki s svinčnikom tapka po mizi, nekdo brusi čevlje ob ogrodje, en se igra z radirko. Uglavnem štala - ni treba posebi oment, da se prfoksa ob tem ne sliš skor nič. Približno se da rešit to z zunanjim mikrofonom.

Poleg tega je tu problem, če te prfoks dobi, ker so to avtorska predavanja itd itd. in ti loh precej veselo zamori.

No potem se mi je pojavil še en problem. Recimo da snemaš predavanja. 8 ur predavanj in vaj na dan. Kdaj točn mislš da boš to poslušu? Poleg tega sem pri sebi pogruntal da brez tega, da si rišeš u zvezek razne diagrame in podobno, nimaš kej... Če pa delaš to pa ne rabiš več snemanja, ker je 80% vsega pofla v tabelah&co, tistih 20% je pa vseen če ne veš.

Mogoče še Video? No, tud to sem probu. Razen tega, da morš kamero imeti pod mizo (če nimaš reže na spodnji polici torej nemogoče), da ti prfosk več ali manj vedno stoji točno v sredini slike, da je resolucija premajhna, da bi kaj prebral iz table na posnetku, da so prisotne vse fore pri zvočnem snemanju itd itd. ni skoraj nobenega problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

zlobcek ::

Tec - sestanki so mal drugač. Tam lahko brez problema snemaš na mizi. Poleg tega brez zapisnika ne smeš zapustit sestanka. Kaj je bolšga kot imeti vse v audio zapisu, da lahko preveriš zapisnik kadarkoli. Pa še ponavadi se večinoma pogovarja.

madviper ::

Na elektro faksu v prvem in drugem letniku še nimaš kaj za strašit z dlančnikom ali prenosnikom, ker preprosto ne boš uspel pist, kje šele risat.

Pa tud snemanje ne pride v poštev, ker marsikaj nariše in zvočni zapis ti tu ne koristi. Da bi pa predavanja snemal video, pa je že problem, ker se moraš prej dogovarjat z profesorji, če ti bi sploh pustili.

Včasih še na list ne uspeš vsega napisat, kej šele da bi vse moral tipkat na računalnik, pa ni važno kako hitro lahko tipkaš, še vedno boš prepočasen. Pa še malo morje skic in grafov je, tak da nima smisla, dnar zapravljat za te stvari. Tud jaz sem razmišljal o nakupu dlančnika, pa sem sedaj na faksu spredvidel, da ne bi blo teoretičnih možnosti, da bi uspel vsa predavanja prepisovat.

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

CWIZO ::

Jest sem enrkat a foro v srednji (letos) pri zgodovini na prenosniak pisal razlago. Brez vecjih problemov (foksa pa je govorial celo uro brez postankov), tak da ce znas tipkat to ni problem.
Je pa najbrz res mal jeba k je treba kake grafe risat pa to.
Mogoce je Sergiov predlog se najbolsi, tablePC lahk pises in rises pa mas v bisvu kokr zvezk.
Jest grem tut na elektro faks tak da se vidmo:D
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

CCfly ::

Jaz priporočam visoko tehnološko rešitev imenovano papir in svinčnik.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Poldy ::

Jp, hodim na elektro faks in v bistvu so najbolj važni grafi, pa recimo celo goro enačb boš imel in lahko da hitro tipkaš ampak ne vem no, integrali, odvodi, ulomljeni ulomki:D , to je samo začetek...

Priporočam ti prenosnik, ker boš imel velikokrat med predavanji po več ur "odmora" in boš lahko potem čas preganjal na internetu recimo... ali pa se celo učil.
Pa tudi računalništvo boš imel pa boš lahko delal na svojem računalniku... če ti bo asistent dovolil.

Featur ::

Zlubcek in Sergio sta ze vse povedala.
Tablet PC edino dostojna alternativa papirju in svincniku. Z vsem ostalim je vec problemov kot koristi.

matvoz ::

jaz sem dlancnik na predavanjih uporabljal samo za age of empires.. tako da..
prav ti sicer lahko pride kot zelo dober kalkulator pri kaksnem kolokviju/izpitu, ce seveda ni prepovedan..

beri: dlancnik bos uporabil obakrat v letu za solske namene :-)

mkonci ::

Jst hodem, sem hodil na elektro faks, in ti orem povedat, da si ne predstavljam kako bi pisal na prenosnik ali dlančnik, ker imaš pri vseh predavanjih toliko formul, tako da ne znaš tako hiter pisat enačb, ne boš dohajal, sploh ne pri kakšnih (strojih, matematiki in osnovah).>:D

McMallar ::

Sem končal elektro faks. Kolegi so imeli prenosnike, uporabljali so pa jih samo takrat, ko so imeli predstavitve seminarskih, tako da... Iz lastnih izkušenj in opražanj bi rekel, da bi me PC samo oviral. Najboljša rešitev je, kakor so že rekli, visoko tehnološka: papir in svinčnik. Pa srečno na faksu - ni tako hudo, kot izgleda.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fakulteta & prenosniki & varnost & izdelava zapiski

Oddelek: Pomoč in nasveti
497729 (6781) mojca
»

na Elektro faks brez znanja fizike

Oddelek: Šola
72413 (2051) Smurf
»

kam naprej za prfoksa matematke na srednji šoli

Oddelek: Šola
344763 (4176) BluPhenix
»

Elektrotehniki vs Računalničarji

Oddelek: Loža
374975 (4371) Old-Death
»

[ankica]Dlančniki - zakaj ga pa vi imate???

Oddelek: Strojna oprema
91079 (935) TylerDurden

Več podobnih tem