» »

Pisanje na NTFS v Linuxu?

Pisanje na NTFS v Linuxu?

Blazs ::

Zanima ce obstaja distribucija, ki bo podpirala pisanje na NTFS? Imel sem mandraka 10.0 pa sem lahko bral. Pisati se pa ni dalo. Ali bo to sploh kdaj mogoce, oz. zakaj ne?

Hvala

Daedalus ::

Je bol pobožna želja, kot ne. Naj bi se celo dalo z MS driverjem za NTFS, samo je tako početje preveč tvegano. Grejo lahko podatki u tri krasne, tak da se ne splača s tem igrat. MS pač skriva specifikacije NTFS file sistema, ker se boji, da jih bo linux pwnal...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Blazs ::

Ker to je glavni razlog zakaj nimam linuxa. Sej vem da mas lahko fat32 particije vendar ne podpirajo 4GB podatkov. To pa jest dost rabim. Ali ima linux katero svojo particijo, ki podpira vecje podatke? In katera je to?

Hvala

BigWhale ::

Vecje podatke, mislis datoteke?

Ja, kar vsi linux datotecni sistemi podpirajo > 4GB dolge datoteke. Tam nekje do 2TB se nimas kaj sekirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

zee ::

Na NTFS particije se je dalo pisati s programom Captive, vendar se modul po novem (pri jedrih od 2.6.0 naprej) ne prevede do konca, zato tudi pisanje odpade.

Captive sem uporabljal tudi sam nekaj časa in nisem imel nobenih problemov, kar se recimo izgube podatkov tiče.

Reiserfs podpira še bistveno več kot 2 TB.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FAT32 ali NTFS na prenosni disk?

Oddelek: Operacijski sistemi
131488 (1254) zee
»

knoppix - kako do documents and settings

Oddelek: Operacijski sistemi
291169 (961) ToniT
»

Particije in diski v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
81139 (1023) hruske
»

Linux in NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
331788 (1241) moj_nick
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706814 (5275) Mavrik

Več podobnih tem