» »

Windows XP - porabniski profili

Windows XP - porabniski profili

ThinMan ::

Kje bi se dalo dobiti navodila oziroma kar literatura kako nastavit v winXP da imajo uporabniki razlicne pravice. (vsak uporabnik bi vlekel svoj user profile iz nekega mesta)

primer:
imam 40 mašin z WINxp ter 5 vrst(tipov) uporabnikov, ki delajo na njih.
Vsak uporabnik pa ima svoje specificne potrebe in bi potem lahko zaklenil dostop oziroma onemogočil dostop do nekatrih programov, omrežja, nalaganaj programov, onemogočanje dostopa do start->zaženi, ...; skratka vsak uporabnik bi imel svoje pravice

Nekje sem zasledil okolje, ki je to vse delalo (prijava v domenski strežnik kateri je potem posredoval klientu pravice prijavljenega uporabnika), oziroma ti pripravi pravice (user profile)

(pa prosim lepo ne mi s takimi kot je google.com ali pa microsoft.com oziroma podobnimi)



LP,

-----------
FLADÉ

Microsoft ::

GPO
Roaming profile
Organization unit Active Directory

Tole malo preberi, potem pa vprasaj. :)

Drgace bi si pa po moje ti moral narediti 5 OU in v nje razvrstil uporabnike. Potem pa vsaki OU nastavis GPO, kot si zelis.
Za profil se pa da enostavno nastavit. Tam, ko kreiras uporabnika, dolocis, kje mu naj shrani njegov profil (recimo \\file_server\profili\%username%). Tako bo uporabnik vedno dobil isti desktop & co., ko se bo logiral na katero koli masino, ki je v domeni.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

ThinMan ::

E nekaj takega rabim. :)) :)) :)) :))

Bom prebral, sicer pa sem poiskal na forumu (tukaj) in našel podobno temo (isto).

Se pravi da moram imeti postavljen server - domenski ?


Lp,

FLADÉ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ThinMan ()

ThinMan ::

To je vse ok.

Sem del preletel, pa me zanim če se res morajo delovne postaje prijavljat v domeno ?

Sej lahko GPO dobi kar na sami delovni postaji v neki mapi (resitev ce ne dela mreza ali server) ?

Ali pride do kaksnih problemov ? (razen ce ti jih kdo zbrise seveda - kaj v tem primeru ?)



LP,

FLADÉ:)

Microsoft ::

Sem del preletel, pa me zanim če se res morajo delovne postaje prijavljat v domeno ?
Ja, ce hoces imeti neko centralno ureditev. Ker potem, ko so PCji povezani v domeno, je GPO na nivoju domene glavna. Se pravi, da ce imas ti na lokalni GPO nekaj nastavljeno, ga GPO na domenskem nivoju prepise.
Tako, da potem nastavis eno GPO na nivoju domene, pa se ne sekiras, kako so nastavljene na posameznem PCju, ker jih bo itak prepisalo.
To je tud nek smisel Active Directory (AD). Centralno upravljanje, da ti ni treba do vseh masin skakat in vsako posebej urejat.

Drgace pa PC prikluct domeni ni neki groznga. Control Panel > System > zavihek Computer Name > kliknes na change, vpises domeno,... naredis restart in to je to.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Auslander ::

Jaz sem pred casom imel domenski streznik in vse lepo in prav z roaming profileom, ampak sedaj sem se domenskemu strezniku odpovedal in na tisti racunalnik nalozil navadne Win XP, zanima me pa ce obstaja kaka moznost da profile uporabnikov tega kompjutra prenesem na drug disk (v istem racunalniku) tako da ob formatiranju mi ostanejo vsi podatki od my documents, elektronske poste, favorites... tako kot je bilo to reseno z roaming profileom seveda bi rad to naredil brez domenskega streznika da se razume.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 2016 server

Oddelek: Operacijski sistemi
9782 (578) urosh
»

workgroup -> domena

Oddelek: Omrežja in internet
374350 (3168) bastadu
»

Windows 2003 AD domena

Oddelek: Operacijski sistemi
192113 (1801) dronyx
»

Administracija XP-jev in user-jev (Small Office LAN)

Oddelek: Operacijski sistemi
121005 (845) pitbul
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382779 (2451) Microsoft

Več podobnih tem