» »

Particije in diski v linuxu

Particije in diski v linuxu

klevic ::

Lep pozdrav

Imam Slackware Linux 10.0 . Ze ob instalaciji sem nastavil, da v Linuxu vidim tudi particije diska, ki jih uporabljajo Windowsi. Sedaj te particije vidim vendar nanje ne morem pisati. Kaj moram narediti da mi bo linux pustil pisati nanje.

Ima tudi prenosni disk ( navaden disk 7200 obratov Maxtor 160gb) priklopljen na racunalnik preko usbja. Kako ga moram mountat ?
www.gwost.com

gpg ::

Če imaš NTFS, lahko uporabiš Captive:
http://mandrakeprinas.org/wiki/index.ph...

Če imaš FAT, samo nastavi ustrezne pravice (/etc/fstab).

klevic ::

Imam NTFS. Captive pa na Slackwar Linuxu ne vspem instalirati. Ali ne obstaja le kaksna nastavitev za permisne ali kaj podobnega?

lp
www.gwost.com

Mavrik ::

Ne delaj bedarij, pisanje na NTFS je še vedno zelo tvegano in te bo komot enkrat pozdravila sesuta particija.
The truth is rarely pure and never simple.

klevic ::

OK, kaj pa obratno. Torej, da bi v Windowsih videl linux particijo. Mogoce partition magic?
www.gwost.com

gpg ::

Mavrik, govoriš iz osebnih izkušenj? Misliš na Captive, ali na podporo za pisanje, ki je vključena v jedro? Oboje?

Obstaja tudi npr. Explore2fs:
http://uranus.it.swin.edu.au/~jn/linux/...

hruske ::

Naredi si eno FAT32 particijo pa boš imel mir.

Ni nekega driverja linux filesystemov za windows in ni podpore pisanja na ntfs, tko da ne brenčat. :D

Ja, so explore2fs in en ext2 driver al kaj že, ampak ext2 ni ravno dobra izbira. Noben ne zna pisat na linux particije.
Captive je itak crknil s SP2 (mikrosoft izdal popravek za filesystem >:D ) podpora v jedru pa je preveč experimental.
Rad imam tole državico. <3

klevic ::

OK, na prenosnem disku, Maxtor 160g, 7200, ki je priklopljen nara;uanlnik preko usb 2.0 sem si naredil fat32 particijo. Kako monutam prenosni disk na Slackware linuxu?

lp klemen
www.gwost.com

hruske ::

ukaz
# sfdisk -l
ti izpise vse particije diskov.

Potem pa pogledas katera je prava in reces
# mount -t vfat /dev/hdXY /mnt/fat
Rad imam tole državico. <3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FAT32 ali NTFS na prenosni disk?

Oddelek: Operacijski sistemi
131497 (1263) zee
»

winxp in linux izmenjava datotek

Oddelek: Operacijski sistemi
71447 (1348) grozni
»

Linux mi je zaklenil particijo!

Oddelek: Operacijski sistemi
342110 (1673) Lincolin
»

kako pokazati ikono na Linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
15955 (788) Gandalfar
»

Ali linux podpira NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
141694 (1469) Gandalfar

Več podobnih tem