» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
59 / 67
»»

bastadu ::

Še nikoli nobenih problemov z vračilom, odpreš zahtevek in dobiš nalepke za predplačano poštnino katero natisneš in nalepiš na paket, neseš na Pošto Slovenije in potem običajno dobiš refundirano takoj, ko Amazon prejme informacijo, da je zadeva že na poti nazaj, sploh več ne čakajo da dobijo in preverijo vsebino ...

darkolord ::

Za 500 EUR počakajo, da dobijo.

Jerry000 ::

Torej za takšne vrednosti če je že kdo pošiljal nazaj, v kolikšnem času ste potem dobili nakazilo nazaj na TRR?

darkolord ::

2 tedna

23.8. sem poslal
24.8. bilo dostavljeno (dhl express)
9.9. so izvedli bančni nalog za vračilo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Jerry000 ::

Ampak verjetno so že 24.8. ti kaj napisali da so prejeli blago in da je povračilo na poti. Me pa preseneča da dolgo traja nakazilo, 2 tedna

darkolord ::

Ne, niso.

8.9. sem jim pisal in so mi odgovorili takole (google translate):

First of all, let me apologize for the delay in processing your refund.

In response to your question, I have consulted your order and I have been able to verify that our distribution center has received your return but it has not yet been processed.

The reason your refund has not been processed yet is because the 30-day deadline has not yet passed. You will receive a refund within a maximum period of 30 days. You will be able to see it on your bank statement within a maximum period of 5-7 business days from the issuance of the refund. Please note that, depending on your bank, the processing time for your refund may be longer


Na začetku, ko so mi odobrili vračilo, so mi pa napisali, da lahko traja dlje, ker je vrednost višja od 150 eur ali nekaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

OK.d ::

Jerry000 je izjavil:

Nekaj me zanima, kam se lahko obrneš, če se kaj zalomi vmes? Ne najdem nikjer noben kontakt ali karkoli? Mam sicer neko fobijo da če vrnem izdelek bo šlo nekaj narobe...kakšne imate kaj izkušnje z vračilom? Vedno vrnejo denar ali če je pošiljka bila kaj poškodovana niso vrnali denarja? Gre se za izdelek v vrednosti cca 500 EUR, če bi bilo to 50 ne bi imel takšne fobije, pa še velik paket je :)

Predvsem pa kupuj tam, kjer je sam Amazon prodajalec - Amazon choice in si na varni strani.
LPOK.d

Jerry000 ::

Hm...kako pa pogledam sellerja sedaj ko je izdelek kupljen in pri meni?

https://imgur.com/nZ2tIQS

Torej sklepam da ni Amazon in ni niti garancije na izdelek?

Reaper ::

Ni Amazon, je pa tudi odvisno od tega, kdo jebil pošiljatelj. Ta prodajalec ali Amazon. Če je pošiljal Amazon se lahko komunikacija s prodajalcem zelo poenostavi.

Jerry000 ::

Reaper je izjavil:

Ni Amazon, je pa tudi odvisno od tega, kdo jebil pošiljatelj. Ta prodajalec ali Amazon. Če je pošiljal Amazon se lahko komunikacija s prodajalcem zelo poenostavi.

Hm...kje pa lahko to informacijo dobim? Če kaj pomeni, je škatla v kateri sem dobil izdelek gor Amazon logo na veliko

undertacker ::

Glih včeraj sem imel primer z vračanjem izdelka ki je bil star že 1.5 leto. Kupil sem sesalec brez kabla do sedaj delalo super pred 2 dana pa se ni več polnil. Kontaktiral amazaon, rekli so da mi ga ne morejo zamenjati za novega , in da mi bodo vrnili denar. To vse uredil v max. 10min.Na email dobil etiketo ki se sprinta in zalepi na paket, nesem na pošto, včeraj že dobil denar na račun. Tako da do sedaj vse kar sem pošiljal nazaj ni bil nikoli problem,

Reaper ::

Jerry000 je izjavil:

Reaper je izjavil:

Ni Amazon, je pa tudi odvisno od tega, kdo jebil pošiljatelj. Ta prodajalec ali Amazon. Če je pošiljal Amazon se lahko komunikacija s prodajalcem zelo poenostavi.

Hm...kje pa lahko to informacijo dobim? Če kaj pomeni, je škatla v kateri sem dobil izdelek gor Amazon logo na veliko


Mogoče je lahko že ta škatla pokazatelj ni pa nujno dokazilo. Najbolj ziher je ob času nakupa, tam se vidi kdo pošilja in kdo prodaja. Sigurno bi se to moralo videti na povzetku na računa. Poglej prder Summary če je tam kje navedeno.

Senior Dev ::

undertacker je izjavil:

Glih včeraj sem imel primer z vračanjem izdelka ki je bil star že 1.5 leto. Kupil sem sesalec brez kabla do sedaj delalo super pred 2 dana pa se ni več polnil. Kontaktiral amazaon, rekli so da mi ga ne morejo zamenjati za novega , in da mi bodo vrnili denar. To vse uredil v max. 10min.Na email dobil etiketo ki se sprinta in zalepi na paket, nesem na pošto, včeraj že dobil denar na račun. Tako da do sedaj vse kar sem pošiljal nazaj ni bil nikoli problem.

To je normalna praksa. Jaz sem že 2x celo dobil vrnjen denar za dostavljeno blago, ker se v sistemu kao ni potrdilo kot dostavljeno. Enkrat je šlo celo za večjo vrednost, ampak kaj se boš potem šel kregati z njimi ko ti že enkrat vrnejo denar...
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Laki_ laik ::

Iz amazon.de sem naročil neko zadevo in sedaj sem dobil iz pošte glede carine. A se da kje videt od kje je prodajalec da nebi drugič zopet naj...l glede tega?
Hvala
Lp

mtosev ::

Meni se je to enkrat zgodilo. Piše od kje je prodajalec samo rabiš dodatno stisniti gumb.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Laki_ laik ::

mtosev je izjavil:

Meni se je to enkrat zgodilo. Piše od kje je prodajalec samo rabiš dodatno stisniti gumb.

Kateri gumb?

Laki_ laik ::

Sem že našel. No vsaka šola nekaj stane. Od sedaj naprej preverim od kod je prodajalec. Hvala

Jerry000 ::

Reaper je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Reaper je izjavil:

Ni Amazon, je pa tudi odvisno od tega, kdo jebil pošiljatelj. Ta prodajalec ali Amazon. Če je pošiljal Amazon se lahko komunikacija s prodajalcem zelo poenostavi.

Hm...kje pa lahko to informacijo dobim? Če kaj pomeni, je škatla v kateri sem dobil izdelek gor Amazon logo na veliko


Mogoče je lahko že ta škatla pokazatelj ni pa nujno dokazilo. Najbolj ziher je ob času nakupa, tam se vidi kdo pošilja in kdo prodaja. Sigurno bi se to moralo videti na povzetku na računa. Poglej prder Summary če je tam kje navedeno.

Mogoče tole? Piše
Sold by: Amazon EU SarL

https://imgur.com/a/yBDu8JJ

Reaper ::

To je to ja.

dr.Akula ::

Mogoče ve kdo, če na naročiš ohišje in nekaj PC komponent v enem naročilu, ali Amazon ohišje pošlje posebej? Na Mindfactory vem da ga oz. vsaj tako je bilo še nekaj časa nazaj.
ni podatka

user-pass ::

Jaz narocim npr 8 artiklov na Amazonu in pride ponavadi tam od 4 do 6 paketov. Podobno bi bilo najbrz s komponentami.

Reaper ::

Najbrž bo prišlo v več paketih ja. Pošljejo iz različnih skladišč v EU, zato pride tako razdrobljeno.

PaUBs ::

kaj vse kupujete preko amazon.de (lahko tudi aliexpress.com za primerjavo), če malo pošerate ideje...

sami smo večkrat kakšne licence (ključe),
zadnje čase nekaj 1 in 2tb ssdjev m.2m,
vedrce wago 221 in 2273 konektorjev za elektriko,

verjetno rame?

Kripto mesi ::

PaUBs je izjavil:

kaj vse kupujete preko amazon.de (lahko tudi aliexpress.com za primerjavo), če malo pošerate ideje...

sami smo večkrat kakšne licence (ključe),
zadnje čase nekaj 1 in 2tb ssdjev m.2m,
vedrce wago 221 in 2273 konektorjev za elektriko,

verjetno rame?

Vse živo, največ pa bulk throwaway slo-tech račune.

PaUBs ::

Kripto mesi je izjavil:

Vse živo, največ pa bulk throwaway slo-tech račune.

Shit happens, kaj ti naj rečem, se da dobiti zgled po najboljših. Se lahko vrnemo na temo?

Reaper ::

Največ tehnika v stilu PC komponent, konzole in dodatki, monitorji, delovni stroji, svetila, razni pripomočki za dom...

Pogledam kje je zadeva bolj ugodna, pri nas ali na Amazonu in vzamem kjer je ceneje. Če ni razlike v ceni vzamem na Amazonu, ker pride hitreje in v primeru reklamacij /vračila, glede na dosedanje izkušnje, nimam težav.

srus ::

Jerry000 je izjavil:

Reaper je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Reaper je izjavil:

Ni Amazon, je pa tudi odvisno od tega, kdo jebil pošiljatelj. Ta prodajalec ali Amazon. Če je pošiljal Amazon se lahko komunikacija s prodajalcem zelo poenostavi.

Hm...kje pa lahko to informacijo dobim? Če kaj pomeni, je škatla v kateri sem dobil izdelek gor Amazon logo na veliko


Mogoče je lahko že ta škatla pokazatelj ni pa nujno dokazilo. Najbolj ziher je ob času nakupa, tam se vidi kdo pošilja in kdo prodaja. Sigurno bi se to moralo videti na povzetku na računa. Poglej prder Summary če je tam kje navedeno.

Mogoče tole? Piše
Sold by: Amazon EU SarL

https://imgur.com/a/yBDu8JJ


Avgusta 2023 kupuješ rabljeni 27’’ monitor za 440 EUR?

Okapi ::

Amazon je zakon.;)

Prejšnji teden se izkoristil brezplačno poštnino in naročil par zadev. Med drugim tudi komplet jakne in hlač za dež Frogg Togg. Poceni zadeva, nekaj manj kot 40 evrov (in precej priljubljena med pohodniki, primerna tudi za na kolo).



No, vsaj mislil sem, da sem naročil komplet. Ker danes sem paket dobil in je bila samo jakna. Bolje pogledam naročilo in vidim, da sem jaz kriv, ker sem prehitro naročal in kliknil samo jakno, ne komplet. Jakna je sicer čisto OK, ampak sem se vseeno odločil, da jo vrnem in naročim komplet (ki je samo malenkost dražji od jakne). Naklikam torej vračilo, kot razlog navedem, da sem se pač zmotil, in na koncu - presenečenje:

We are processing your refund. You don't need to return the item back to us!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ZveeZ ::

Meni se je to zgodilo 2x do sedaj za izdelka nizje vrednosti.

TheHijacker ::

Je možno, da so stvari kupljene preko amazon.de predmet uvoznega postopka? Ravnokar dobil SMS, da naj izpolnim preko spleta uvozne podatke. Običajno sem iz amazon.de dobil stvari direktno brez vmešavanja carine.

Lahko od amazona zahtevam povračilo stroškov carinjenja in davka, če mi ga bodo zaračunali?
http://www.google.si

Tidule ::

TheHijacker je izjavil:

Je možno, da so stvari kupljene preko amazon.de predmet uvoznega postopka? Ravnokar dobil SMS, da naj izpolnim preko spleta uvozne podatke. Običajno sem iz amazon.de dobil stvari direktno brez vmešavanja carine.

Lahko od amazona zahtevam povračilo stroškov carinjenja in davka, če mi ga bodo zaračunali?


možno, če je prodajalec izven EU. Na speltni strani amazona prodajajo tudi tretji prodajalci.

Glede vračila stroškov in davka je pa odvisno od tega kaj je bilo oglaševano, če je jasno da je prodjalec iz tretje države, potem načeloma nimaš osnove, da bi se kaj dosti pritoževal.

TheHijacker ::

To sem vzel:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

Dispatches from: Amazon
Sold by: Amazon
Delivery By: JERSEY_POST

Je bil pa free delivery. Čeprav je bila vrednost nižja od 59 €.

No bom videl, kaj dobim od carine. Bom zahteval povračilo dodatnih stroškov pa kar bo bo.
http://www.google.si

Ales ::

TheHijacker je izjavil:

...
Dispatches from: Amazon
Sold by: Amazon
Delivery By: JERSEY_POST ...

Hm, pošiljanje in prodaja s strani Amazona, otok Jersey pa ni del EU.

(Še dokler je bila Velika Britanija v EU, Kanalski otoki niso bili, a pustimo to...)

s1m0n ::

Zadnje čase ne prejemam OTPja na SMS (A1), a ima kdo mogoče kakšne podobne težave?

MadMax ::

s1m0n je izjavil:

Zadnje čase ne prejemam OTPja na SMS (A1), a ima kdo mogoče kakšne podobne težave?

Enako.
Če želim klic pa javi napako.
Že vsaj 2 tedna, prej kakšna 2 mesecaa nisem nič zapravljal.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

s1m0n ::

E, točno tak... Ne dobim ne kode pri klicu pa je napaka...

BorutO ::

Kripto mesi je izjavil:

PaUBs je izjavil:

kaj vse kupujete preko amazon.de (lahko tudi aliexpress.com za primerjavo), če malo pošerate ideje...

sami smo večkrat kakšne licence (ključe),
zadnje čase nekaj 1 in 2tb ssdjev m.2m,
vedrce wago 221 in 2273 konektorjev za elektriko,

verjetno rame?

Vse živo, največ pa bulk throwaway slo-tech račune.

Jaz sem to leto kupil že vsega boga na amazonu ... piše mi, da sem letos kupil 67 izdelkov ... je pa bilo od vsega boga, za vrt nekaj, za v garažo, orodje, mašine, za v kuhinjo kaj, za kopalnico, za vodovod itd itd ... sploh več ne hodim veliko po tehničnih trgovinah, ker vse dobiš na amazonu, pa od kar ni več poštnine, je še cenejše kot pri nas.

Magic1 ::

s1m0n je izjavil:

E, točno tak... Ne dobim ne kode pri klicu pa je napaka...

Nesposobni so. Prek pisnega supporta mi je rekel, da jih moram poklicat v Nemčijo, da deaktivirajo 2 stopenjsko preverjanje. Še nisem uspel klicat.
+49 9 41 78 87 88 je telefonska.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

s1m0n ::

Aha sem dobil identične napotke... Pa, da si naj nato dodam preko Auth aplikacije namesto preko SMS-a.

_Denny_ ::

Kako je s Prime cenami artiklov pri nas? Gledam stvar za 400€, spodaj pa je url z "Join Prime to buy this item at €299.99". Po kliku na vrhu popupa piše "Important: Please keep in mind that the Prime benefits are only available to customers in Germany and Austria."

Je s temi "neveljavnimi benefiti" mišljena samo brezplačna premium dostava (za katero mi je itak vseeno) ali čisto vse v zvezi s Primom, vključno s popusti?
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

_Denny_ ::

Da ogovorim samemu sebi - da, Prime cene preverjeno veljajo tudi za nas čeravno nismo ne Nemčija in ne Avstrija.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Reaper ::

Za nas veljajo tudi Prime cene in akcije, vsaj v preteklosti so. Vsako leto sem izkoristil kakšno Prime ugodnost, tako, da sem aktiviral 30 dni testnega obdobja za Prime. Do zdaj je vedno delovalo, vsako leto.

PINki ::

Včeraj sem si dal en znižan izdelek v košarico. Nekaj ur kasneje odprem košarico in izdelek je bil razprodan. Je to to ali ponavadi, ko dobijo zalogo ponovijo popust?

BorutO ::

A ni tako, da prime deluje samo za nemce in avstrijce?

Verjetno je to to, ker pri popustih je po navadi tako, da cene veljajo do razprodaje zalog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

Tidule ::

BorutO je izjavil:

A ni tako, da prime deluje samo za nemce in avstrijce?

Verjetno je to to, ker pri popustih je po navadi tako, da cene veljajo do razprodaje zalog.

Prime deluje za vse, vkljucno z brezplacno dostavo. Dokler seveda gre za dostavo v drzavo, ki je navedena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

garfy ::

meni je lapto crknil acer in ga ne morejo servisirat....povrnili so mi celoten znesek po 1.5 leta
zato pa kupujem vse pri amazonu

mtosev ::

Jaz sem tudi zadovoljen z amazonom in dosti kupim pri njih.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Magic1 ::

Cel žur deaktivirat ta 2-step preverjanje. Niti ni, če bi bilo unim na Amazonu sploh jasno, kaj je narobe. V glavnem pokličeš, dobiš seveda nemško govorečega, po možnosti vprašaš za Angleščino in te preusmerijo k kakšnem Srbu, ki zna Angleško :D. Nič pretirano komplicirat in razlagat, samo rečte da želite deaktivacijo dvojnega preverjanja. Na mail potem dobiš link, kjer na Amazon naložiš sliko enega dokumenta. S tem naj bi ti potem v kakšnem dnevu deaktiviral. Poročam.
Magic

Magic1 ::

So mi v eni uri odstranili in zdaj se lahko logiram.
Za zanimivost sem pri prijavi dobil sms (zdej je kar delal) in email, oboje s kodo, da sem se lahko prijavil. Ne vem v čem je fora tega 2-step preverjanja, če itak dvojno preverja, četudi nimaš vklopljenega?!?
Zaradi mučkanja preko telefona, ker jim ni bilo jasno kaj naredit, sem bil 30min na liniji, strošek 7€.
Magic

s1m0n ::

Meni ni jasno zakaj ta SMS za OTP kar naenkrat ne deluje, ko pa je do sedaj vedno deloval...
««
59 / 67
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
27026456 (876) undertacker
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123484 (3058) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376555 (2839) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434939 (18059) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510367 (9453) Robert

Več podobnih tem