» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
58 / 69
»»

Jerry000 ::

Jaz ne vem, od kdaj se je Express One vštulil k amazonu. To je pa podn od podna od kurirjev. Ampak žal ne moremo zbirat kurirja...4dni je zamujal...VEDNO sem bil na naslovu a me niso niti poklical ne nič

k4vz0024 ::

Ali AE vrne refund, če dokažeš, da je pošiljka izgubljena?

Meni je Express One izgubili dve pošiljki. Sem jih pozval naj se izrečejo, kaj je s pošiljkami v vrednosti 100 EUR, pa se ne odzovejo ne pisno ne po telefonu. Mogoče, kdo ve kaj se dogaja z Express One?

Robert ::

Kaj pomeni če je ob naročilu napisano zraven artikla tole: available in 3 versionen - not selectable, se pravi da ne dobim od tiste firme, ki sem jo naročil ampak je lahko katerekoli kompatibilna ali se motim.

Jerry000 ::

k4vz0024 je izjavil:

Ali AE vrne refund, če dokažeš, da je pošiljka izgubljena?

Meni je Express One izgubili dve pošiljki. Sem jih pozval naj se izrečejo, kaj je s pošiljkami v vrednosti 100 EUR, pa se ne odzovejo ne pisno ne po telefonu. Mogoče, kdo ve kaj se dogaja z Express One?

Oni so najslabši kurirski servis daleč v državi. Poglej google reviewe. Moje mnenje, samo bodi tečen in kliči centralo. Kr zaporedno kliči

zadetek ::

k4vz0024 je izjavil:

Ali AE vrne refund, če dokažeš, da je pošiljka izgubljena?

Meni je Express One izgubili dve pošiljki. Sem jih pozval naj se izrečejo, kaj je s pošiljkami v vrednosti 100 EUR, pa se ne odzovejo ne pisno ne po telefonu. Mogoče, kdo ve kaj se dogaja z Express One?


Jaz sem klical centralo 30x niso dvignili, poglej malo maile če si dobil mail pošiljka bo dostavljena in je tam telefonska kurirja in direktno njega pokliči in ga vprašaj kam je dostavil.

Ali rabiš prime za zastonj ppt ? kupil bi monitor in še vedno kaže 14e

dr.Akula ::

@zadetek Ne rabiš prime-a. Mogoče mora biti prodajalec in pošiljatelj Amazon, da velja zastonj poštnina... samo ugibam.
ni podatka

k4vz0024 ::

zadetek je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Ali AE vrne refund, če dokažeš, da je pošiljka izgubljena?

Meni je Express One izgubili dve pošiljki. Sem jih pozval naj se izrečejo, kaj je s pošiljkami v vrednosti 100 EUR, pa se ne odzovejo ne pisno ne po telefonu. Mogoče, kdo ve kaj se dogaja z Express One?


Jaz sem klical centralo 30x niso dvignili, poglej malo maile če si dobil mail pošiljka bo dostavljena in je tam telefonska kurirja in direktno njega pokliči in ga vprašaj kam je dostavil.

Ali rabiš prime za zastonj ppt ? kupil bi monitor in še vedno kaže 14e


Problem je v tem, da niti na mailer ne odgovarjajo! AE pa hoče dokaz, da je Express One izgubil pošiljko!

Master_Yoda ::

Pa saj ni tvoj problem ugotavljati kdo je izgubil paket. Ti ga nisi dobil, njihov problem je potem kje se je izgubil. Slikaj prazno mizo pa jim poslji ta njihov proof da nisi dobil. Ne mores dokazati neobstoja necesa ...
Dovie'andi se tovya sagain.

k4vz0024 ::

Njihov odgovor je bil,da niso prepričani kaj se je s pošilkam zgodilo. Sem jim že to napisal, da nedokazljiva ni mogoče dokazati. Potem so dispute zaprli in sem ostal brez naročenih izdelkov in denarja! A so na AE butasti ali se samo delajo?

darkolord ::

Počakaj, da mine rok za dobavo, pa potem odpri dispute in boš dobil denar nazaj.

k4vz0024 ::

Ne bo šlo, ker je dispute finished.

Senior Dev ::

Zakaj pišete v Amazon temo probleme iz Aliexpressa? Kdo je zdaj butast? Za tako malo denarja pač ne dobiš supporta...
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

k4vz0024 ::

Pomotoma. Ampak Amazon ni nič boljši!

Senior Dev ::

k4vz0024 je izjavil:

Pomotoma. Ampak Amazon ni nič boljši!

S tem se ne strinjam. Amazon je na zelo visokem niviju po supportu, dostavi... Nikoli niti enega izgubljenega paketa. Na supportu pa so odzivni in pripravljeni ponuditi res dobre rešitve. Aliexpress je pa res katastrofa in ostali raznorazni kitajski distributerji za Evropo (Gshopper, Geekbuying, DHGate in podobna jajca). Nekaj zadev imam odprtih že pol leta ali več, ampak več ne kupim pri teh mešetarjih nikoli nič.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Senior Dev je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Pomotoma. Ampak Amazon ni nič boljši!

S tem se ne strinjam. Amazon je na zelo visokem niviju po supportu, dostavi... Nikoli niti enega izgubljenega paketa. Na supportu pa so odzivni in pripravljeni ponuditi res dobre rešitve. Aliexpress je pa res katastrofa in ostali raznorazni kitajski distributerji za Evropo (Gshopper, Geekbuying, DHGate in podobna jajca). Nekaj zadev imam odprtih že pol leta ali več, ampak več ne kupim pri teh mešetarjih nikoli nič.


To njihovo reševanje je čisto odvisno od cene artikla... Pri meni je Amazon reševal 2 meseca... Za artikle z nižjo ceno pa je čisto druga zgodba.

k4vz0024 ::

Senior Dev je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Pomotoma. Ampak Amazon ni nič boljši!

S tem se ne strinjam. Amazon je na zelo visokem niviju po supportu, dostavi... Nikoli niti enega izgubljenega paketa. Na supportu pa so odzivni in pripravljeni ponuditi res dobre rešitve. Aliexpress je pa res katastrofa in ostali raznorazni kitajski distributerji za Evropo (Gshopper, Geekbuying, DHGate in podobna jajca). Nekaj zadev imam odprtih že pol leta ali več, ampak več ne kupim pri teh mešetarjih nikoli nič.


Glede dostave se strinjam. Ostale reklamacije pri Antonu sem moral reševati preko Evropskega potrošniškega centra!

Pri Kitajcih nikoli ne veš kako se bo izšel dispute!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Nesta ::

Amazon.de nad 60€ več ne računa standardne dostave v Slo....

amacar ::

Ze bilo parkrat objavljeno.

Leko ::

Nesta je izjavil:

Amazon.de nad 60€ več ne računa standardne dostave v Slo....

59€. Kar pa seveda ne drži. Dajte če že objavljate neke novice napišite zraven če že za katere izdelke!

koyotee ::

Leko je izjavil:

Nesta je izjavil:

Amazon.de nad 60EUR več ne računa standardne dostave v Slo....

59EUR. Kar pa seveda ne drži. Dajte če že objavljate neke novice napišite zraven če že za katere izdelke!


Ne bodi tako gnil in si sam preberi pogoje:

Free delivery for orders fulfilled by Amazon.de is available for a variety of items to the following destinations...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

BorutO ::

Jaz sem to našel ... le, da ne vem kje v amazonu najti te izdelke? Ker na nemškem amazonu kupujem parkrat na mesec.

https://www.blog.uporabnastran.si/2023/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

celje ::

BorutO je izjavil:

Jaz sem to našel ... le, da ne vem kje v amazonu najti te izdelke? Ker na nemškem amazonu kupujem parkrat na mesec.

https://www.blog.uporabnastran.si/2023/...


pomembno je da je napisano: da je amazon posiljatelj. se bolje (zaradi reklamacij), da je tudi prodajalec.

*en post pred tvojim

darkolord ::

Če piše

Dispatched from and sold by Amazon.

ali

Sold by XXXXXX and Fulfilled by Amazon.

potem velja to.

BorutO ::

ok .. hvala za info. :)

koyotee ::

BorutO je izjavil:

Jaz sem to našel ... le, da ne vem kje v amazonu najti te izdelke? Ker na nemškem amazonu kupujem parkrat na mesec.

https://www.blog.uporabnastran.si/2023/...


Ko greš na izdelek piše sold by:
Če piše Amazon bo zastonj poštnina

Če ni Amazon, ne bo zastonj poštnina
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

BorutO ::

Torej, brezplačna poštnina (nad 60eur) je, če piše Amazon pod "Dispatches from" in/ali "Sold by" ... Važno da pri enem od njiju piše Amazan ali je bolj point samo Dispatches from Amazaon? Glede na to, da piše, da to velja samo, če je v amazonovem skladišču, če prav razmem oni članek.

celje ::

se enkrat/zadnjic:


pomembno je da je napisano:

da je amazon posiljatelj. se bolje (zaradi reklamacij), da je tudi prodajalec.

MrStein ::

koyotee je izjavil:


Free delivery for orders fulfilled by Amazon.de is available for a variety of items to the following destinations...

Kaj pa tale " a variety of items"?
Ne velja za vse items?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

velikBrokoli ::

Pitaj boga. Ne vem s kakšnim ključem Amazon določa kateri izdelki so OK in kateri ne, kdaj odpreš praktično identično stvar in eno dostavijo, drugo pa ne.

k4vz0024 ::

Kako na Amazonit uveljavljajo stvarno napako? Prodajalec je Amazon?

DirkDiggler ::

A zdej ko je pa poštnina zastonj ti pa stisnejo 15 eur stroška za pakiranje :D banda

OK.d ::

A to postavko dobiš na računu?
LPOK.d

Pithlit ::

OK.d je izjavil:

A to postavko dobiš na računu?

Mal bluzi folk. Ignoriraj.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

DirkDiggler je izjavil:

A zdej ko je pa poštnina zastonj ti pa stisnejo 15 eur stroška za pakiranje :D banda

Ne fantaziraj.;((

Tidule ::

DirkDiggler je izjavil:

A zdej ko je pa poštnina zastonj ti pa stisnejo 15 eur stroška za pakiranje :D banda

Ne ne, to so ti davek na nizek IQ zaracunal.

Pithlit ::

Tkole zgleda:
https://ibb.co/JKb7fNr

Postage&packaging je v "promotion applied"

Tole je pa preden so uvedli free poštnino:
https://ibb.co/VYKQqZz
Life is as complicated as we make it...

Jerry000 ::

Če na amazonu kupim rabljen izdelek (PC ekran), kako je z garancijo?

BorutO ::

Rabljene naprave Amazon iz skladišča Amazon
Rabljene naprave Amazon, ki jih prodaja Amazon Warehouse, je Amazon preizkusil in preveril kot popolnoma funkcionalne enote v lasti, ki izpolnjujejo določena uporabljena kozmetična merila. Za razliko od novih in certificiranih obnovljenih naprav Amazon, te enote od Amazona ne prejemajo omejene garancije, vendar so podprte z našo 30-dnevno garancijo vračila denarja. Rabljene naprave Amazon so lahko pakirane v generično škatlo blagovne znamke Amazon in vključujejo enake dodatke in dokumentacijo v škatli kot nove naprave.

Rabljene naprave Amazon so na voljo v treh različnih pogojih:

Rabljeno - zelo dobro: zelo majhna kozmetična nepopolnost izdelka.
Rabljeno - dobro: manjša kozmetična nepopolnost izdelka.
Rabljeno - sprejemljivo: majhne kozmetične pomanjkljivosti na izdelku, povezane z redno uporabo.

Jerry000 ::

Hm...torej je ubistvu kar slabo, če rabljen izdelek kupiš, sploh kak ekran.

Tidule ::

Jerry000 je izjavil:

Hm...torej je ubistvu kar slabo, če rabljen izdelek kupiš, sploh kak ekran.


Kakšno garancijo pa dobiš pri nas za rabljen izdelek? Ne mešat rabljenih izdelkov z refurbished, tam je druga zgodba.

Jerry000 ::

No, sam amazon je vseeno pregledal izdelek. Ne vem, imam dilemo al bi vrnil ekran nazaj in kupil novega al naj obdržim. Sicer dela normalno ampak...to je le 450 EUR, ni malo, da mi naslednji mesec kaj crkne

bigruno ::

Kje lahko sledim paketom, kjer piše:

Delivery By Hrvatska posta
Tracking ID: CW

Pithlit ::

bigruno je izjavil:

Kje lahko sledim paketom, kjer piše:

Delivery By Hrvatska posta
Tracking ID: CW

Skoraj ziher je to v resnici slovenska pošta.
Life is as complicated as we make it...

mtosev ::

Pri meni na Amazon uk tudi piše neka čudna sledilna koda.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

_Denny_ ::

Pithlit je izjavil:

bigruno je izjavil:

Kje lahko sledim paketom, kjer piše:

Delivery By Hrvatska posta
Tracking ID: CW

Skoraj ziher je to v resnici slovenska pošta.

Isto kot na Aliju s kitajske dobivamo prek madžarske, nizozemske in ostalih pošt kar nekih mini otokov (npr. VU), ki jih noben ne najde na zemljevidu, so Hrvati zgleda z Amazonom naredili pogodbo za dostavo v ex-Yu države. Se še spomnim, da so nekatera moja naročila iz nemškega Amazona imela HR tracking; dostavila jih je seveda naša pošta tako kot vse ostale pošiljke poslane prek omrežja Svetovne poštne zveze.

https://seenews.com/news/croatian-post-...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

s1m0n ::

Kako je z vračilom izdelka z return nalepko? Kam se to odnese?

bastadu ::

Na Pošto Slovenija.

Steinkauz ::

_Denny_ je izjavil:


Isto kot na Aliju s kitajske dobivamo prek madžarske, nizozemske in ostalih pošt kar nekih mini otokov (npr. VU), ki jih noben ne najde na zemljevidu, so Hrvati zgleda z Amazonom naredili pogodbo za dostavo v ex-Yu države.


Nah, to ma amazon neko napako v sistemu da defaulta na hrvaško pošto.

Tole je kao delivery by hrvaška pošta, pa je ni videl.



In še noben paket do zdej ni šel na hrvaško, pa sm mel vsaj 5x že napisan da bo.
Vse kar si lahk zihr je, da ti bo v tem primeru dostavila naša pošta.

_Denny_ ::

Ne vem, sem pa pri naročilih imel dejansko delujoče XXxxxxxxxxxHR trackinge (je šlo slediti prek 17track in parcelsapp), paketi so pa isto potovali v smeri DE-IT-SI in DE-AT-SI brez postanka v HR. Bi dal screene, samo zgleda v zgodovini nakupov ni teh podatkov.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Jerry000 ::

Nekaj me zanima, kam se lahko obrneš, če se kaj zalomi vmes? Ne najdem nikjer noben kontakt ali karkoli? Mam sicer neko fobijo da če vrnem izdelek bo šlo nekaj narobe...kakšne imate kaj izkušnje z vračilom? Vedno vrnejo denar ali če je pošiljka bila kaj poškodovana niso vrnali denarja? Gre se za izdelek v vrednosti cca 500 EUR, če bi bilo to 50 ne bi imel takšne fobije, pa še velik paket je :)

««
58 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
27028869 (3289) undertacker
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8124151 (3725) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376764 (3048) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8435906 (19026) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510542 (9628) Robert

Več podobnih tem