» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
42 / 64
»»

Magic1 ::

Britanski in nemški(verjetno tudi ostali) Amazon imajo ločene denarne zadeve. Jaz sem tudi dobil dobropis na nemškem in je viden le na .de
Magic

Skyman ::

Amazon močno omejil dostavo v druge države! Kaj to pomeni za nas?

https://www.racunalniske-novice.com/nov...


Še deluje posiljanje v SLO?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Gone ::

Deluje, samo težko je najti takšen izdelek, ki ga pošljejo. Praktično pri vseh (tudi tistih, ki so jih normalno pošiljali) sedaj piše da ne pošljejo več.

taddeo ::

Danes sem naročil nakaj na Amazon.de.Čeprav piše že omenjeno tole;

Currently unavailable for delivery to your region due to high demand. We are working to resume delivery as soon as possible.

Sicer je transakcija bila izvedena in določen datum dostave naslednji teden (glede trenutne situacije verjetno neizvedljivo) ampak se mi pa ne mudi..lahko tudi odpošlejo čez mesec dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

Urbano#Desno ::

Posljejo normalno no vsaj meni so za izdelek kjer je isto pisalo. Tudi dostava je bila v dveh dneh no bolj dnevu in pol,ker sem dal dodatnih 5 eur ,za hitro dostavo :D. Tako da ne vem kje je fora teh oznacb da ne dostavljajo.

taddeo ::

Hvala za info!

Tudi jaz sem dodal nekaj več eur za hitro dostavo..naj bi bilo dostavljeno v torek..bom javil, če bo temu tako.

lp

mailer ::

S tem napisom so na začetku zmanjšali dnevna naročila na minimum, da so lahko izpolnili stara naročila.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Skyman ::

Poslejo.. vse tudi meni je pisalo
Currently unavailable for delivery to your region due to high demand. We are working to resume delivery as soon as possible.

1.4 narocil sedaj 4.5 pricakujem paket je v "londunu" in kolikor sem googlal imam "sreco" da sem dobim se asendia kurirja..

Narocil preko amazon.de

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

MrStein ::

Nadaljujem v tej temi:

freesty je izjavil:

MrStein je izjavil:

freesty je izjavil:

SanDisk Extreme PRO 128GB USB kljucek - 30eur.

https://www.amazon.de/dp/B01MU8TZRV

Koliko je poštnina za Slovenijo?
(ne morem sam preveriti)


5 eur.


Super. (a ni bilo včasih 15 EUR iz Nemčije? Ali so za majhne predmete imeli vedno manj?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

taddeo ::

Evo moj paket kupljen na amazon.de v vrednosti 60 eur je že odposlan.Naročil iz nemškega amazona poslano iz UK z Dhl..dispatched and sold by amazon.

Kaj lahko pričakujem kakšne dodatne stroške glede carine? Glede nato, da je UK iztopila iz EU?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

Argica ::

uk je še vedno del eu

leil ::

Ima kdo kakšen namig, kako bi uredil, da bi lahko spremljal ceno za artikle na različnih Amazonovih straneh. Npr. gledam en artikel na .co.uk, potem preprosto na strani od izdelka v brskalni vrstici zamenjam končnico na .de, potem grem spet na .fr itn.
Obstaja kakšna bližnjica za te preklope?

leil ::

Sem našel stran https://www.hoteudeals.com/ , če je kdo rabil :)
Je pa res,da ni tako praktično, če iščeš kakšne cunje, kjer je cena odvisna od velikosti... Tako da če ima kdo kakšno idejo, me še zmeraj zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: leil ()

carlosk1966 ::

Uporabljam Keepa. https://keepa.com/#!.

OldSkul ::

Če bo komu zanimivo: https://www.hagglezon.com/
Žal trenutno ne dela.

andro23 ::

Jesenican2 ::

Zdravo, zanima me, ce kdo ve, kako je v teh casih z narocanjem iz amazona in dostavo, konkretno me zanima za tole https://www.amazon.de/Seagate-STEL80002...

Badwolff ::

Men dostavljajo dokaj normalno.
Konkretno za tole ne vem, ampak za stvari, ki trenutno niso dobavljive ali niso dobavljive v Slovenijo, to jasno piše.

flameir ::

Živjo, dve vprašanji.
Prvo je, da sem robo naročil ko sem bil še v Nemčiji na Prime. En izdelek bi rad vrnil. Če plačam poštnino zdaj v SLO, jo dobim nazaj?

Drugo, je že imel kdo izkušnjo, da so mu poslali QR kodo s podatki za pošiljko, ki naj bi jo poskenirali na pošti? To deluje? Nočem priti tja in bit pameten, ker ne vem, če sploh ma to naša pošta.. :D

delfinus ::

Sem ze mel vracila nazaj na Amazon.de. Ob reklamaciji artikla so mi poslali dokument s to kodo. Prisel sem na posto z artiklom in tem dokumentom, tam so poskenirali in je zadeva zakljucena. Iz Poste Slovenije jo je naprej spravil DHL.

lp, d.

MrStein ::

Če ne gre drugače, ti pozneje vrnejo poštne stroške (skupaj s kupnino).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jesenican2 ::

Badwolff je izjavil:

Men dostavljajo dokaj normalno.
Konkretno za tole ne vem, ampak za stvari, ki trenutno niso dobavljive ali niso dobavljive v Slovenijo, to jasno piše.

Hvala za odgovor!:)

MrStein ::

Kako dolgo dela UPS?
Za en paket (iz amazon.de) mi na tracking piše:
delivery: by End of Day

Trenutno je 18:38, tako da je malo sumljivo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

TadejPer ::

MrStein je izjavil:

Kako dolgo dela UPS?
Za en paket (iz amazon.de) mi na tracking piše:
delivery: by End of Day

Trenutno je 18:38, tako da je malo sumljivo.


Meni naj bi danes tudi prišlo iz nemškega amazona z ups, pa me je poklical dostavljalec že okoli 15 in rekel, da mu danes ne bo uspelo dostaviti, bo prišel jutri. Verjetno se pozna, da je bil včeraj praznik v Sloveniji in se jim je zagužvalo 😉

Badwolff ::

Tracking na amazonu je vsaj zame vedno napačen, pa tudi oni so zmedeni. Sem že refundal izdelek, za katerega je pisalo, da ga niso mogli dostaviti, ker je poškodovan, se pogovarjal z njimi in so strasmo obžalovali, pa da se razen refunda in ponovnega naročila neda nič narediti, potem pa je prišel naslednji dan s pošto. Probaj kak 17track ali kaj podobnega z njihovo številko, sicer pa verjami datumu, ki so ga na začetku sproducirali.

Urbano#Desno ::

Meni so UPS-ovci vedno dostavili zjutraj tako da bi jaz stavil na dostavo jutri dopoldne (še posebej če je standart in ne express). Poglej tracking na UPS strani bo verjetno bolj natančen kot pa amazon estimate.

MrStein ::

Saj sem gledal na UPS.com
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Skyman ::

Vidm da sem edini ki nimam srece z dostavo.. narocil sem 1.4 preko De amazona pisalo je dostava 16.4 nakar mi šele 15ga poslejo in pise 4.5 dostava.. pa asendia dostavla paket pa od 15ga še kar v UK london.. najrajse bi preklical ker tole 1 mesec+ dostava je malo overkill,zastopim corono in situacijo po EU.Mi kaj preostane edino da se 4.5 ko ne bo paketa pri meni pišem na suport in zahtevam € nazaj?

MrStein ::

PS: Iz Italije so paket poslali v Španijo :P (tako piše trenutno na ups.com sledenju)
Čas dostave je zdaj četrtek.

Zanimivo, Amazon je že danes ob 18h pisal, da bo četrtek.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

TadejPer ::

MrStein je izjavil:

PS: Iz Italije so paket poslali v Španijo :P (tako piše trenutno na ups.com sledenju)
Čas dostave je zdaj četrtek.

Zanimivo, Amazon je že danes ob 18h pisal, da bo četrtek.

Ne se sekirat, napake se dogajajo. Drugi del naročila so mi poslali z dhl. Mojstri na brniku so falili kombi😂 (namesto kurirju za koprsko območje so dali kurirju za goriško)

mtosev ::

Je mogoce kdo kupo kaksen film prek amazona? Mislim ko kupis digital edition in ne dvd/bluray.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

CleanPower ::

Pozdrav!

A ima kdo kaksen avstrijski naslov in bi mi bil pripravljen sprejeti en manjsi paketek(kontaktne lece), ker ne posiljajo v slovenijo? Ce lahko, prosim kontakt na ZS.

hvala, lp

Okapi ::

LeQuack ::

Mene zanima ali je že kdo naročeval preko Amazon na paketomat? Ker Pošta ga ima tu blizu ampak pri Amazonu nikoli ne veš katerega izvajalca bodo uporabili, tako de če pošljejo prek UPS potem najbrž ne pride v poštev. Bi bilo pa uporabno ker Pošta mi zmeraj dostavi ko me ni in mora potem se it gužvati tja.
Quack !

Sumo ::

Za paketomat nisem siguren, sprobal sem pa že pošiljanje na eno od Petrolovih črpalk (Poštne storitve na Petrolu). Če je Amazon poslal preko DHL, potem ni bilo težav, če pa preko UPS, so me pa dostavljalci poklicali in povedali, da na črpalkah paketov ne puščajo in naj povem kam naj mi dostavijo. Tako da možno, da bi bilo pri pošiljanju na paketomat enako.
Ne vem pa če je na koncu s tem kaj manj dela. Še vedno moraš it tja in prevzet. Razen če imaš neko grozno obremenjeno pošto in je vedno dolga čakalna vrsta.

Btw, a sploh lahko katerokoli pošiljko pošlješ na paketomat od pošte? Ne vem od kje imam v glavi, da mora pošiljatelj imeti neko pogodbo z njimi in uporabljati standardne velikosti paketov.

LeQuack ::

Sumo je izjavil:

Za paketomat nisem siguren, sprobal sem pa že pošiljanje na eno od Petrolovih črpalk (Poštne storitve na Petrolu). Če je Amazon poslal preko DHL, potem ni bilo težav, če pa preko UPS, so me pa dostavljalci poklicali in povedali, da na črpalkah paketov ne puščajo in naj povem kam naj mi dostavijo. Tako da možno, da bi bilo pri pošiljanju na paketomat enako.
Ne vem pa če je na koncu s tem kaj manj dela. Še vedno moraš it tja in prevzet. Razen če imaš neko grozno obremenjeno pošto in je vedno dolga čakalna vrsta.

Btw, a sploh lahko katerokoli pošiljko pošlješ na paketomat od pošte? Ne vem od kje imam v glavi, da mora pošiljatelj imeti neko pogodbo z njimi in uporabljati standardne velikosti paketov.


Ja saj to me zanima, jaz sem mislil da lahko karkoli pošlješ tja, ampak mogoče res ne.
Quack !

modelno1 ::

Lahko si naročiš na paketomat od kjerkoli.

Ob spletnem nakupu za mesto dostave izberite paketomat v vaši bližini oziroma naslovite:

Janez Vzorec (041 123 123)
PS Paketomat
Partizanska 54 (lokacija paketomata)
2702 Maribor



Če spletni trgovec ne ponuja možnosti dostave v PS Paketomat, si to zagotovite sami na način:

izberite Pošto Slovenije za dostavo vaše pošiljke;
za vaš naslov izpišite lokacijo izbranega paketomata;
dodajte vašo mobilno številko;
in prevzemite pošiljke.


Vir: Pošta
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

LeQuack ::

modelno1 je izjavil:

Lahko si naročiš na paketomat od kjerkoli.

Ob spletnem nakupu za mesto dostave izberite paketomat v vaši bližini oziroma naslovite:

Janez Vzorec (041 123 123)
PS Paketomat
Partizanska 54 (lokacija paketomata)
2702 Maribor



Če spletni trgovec ne ponuja možnosti dostave v PS Paketomat, si to zagotovite sami na način:

izberite Pošto Slovenije za dostavo vaše pošiljke;
za vaš naslov izpišite lokacijo izbranega paketomata;
dodajte vašo mobilno številko;
in prevzemite pošiljke.


Vir: Pošta


Ok ampak če Amazon da v dostavo DHL ali UPS potem najbrž ne bodo mogli dati v paketomat?
Quack !

Samael ::

Jaz tudi tako mislim.
Pred dnevi sem od Pošte Slovenije prejel sms, da je zame prispela pošiljka (od amazona) z opcijo spremembe dostave (preko linka na smsju). Izbral sem paketomat na Šmartinski (ki sem ga iskal kot blesav - cel BTC kompleks ima enak naslov :-) in je bil prevzem povsem enostaven. Je pa to, vsaj meni je tako delovalo, za kakšen dan podaljšalo čas dostave.
Zatem sem eno pošiljko na podoben način (preko neta vplačal, naprintal "nalepko" naslovnika) tudi poslal. Dosti enostavno.

Si pa predstavljam, da je tako, kot si rekel, paketomat pripada Pošti Slovenije za njihove storitve in se mi ne zdi ravno verjatno, da bo tja usmerjena tudi pošiljka poslana preko naprimer UPS. Amazon sicer na nalepko naslovnika napiše tudi mail in telefonsko, tako da te lahko dostavna služba kontaktira, bi bilo pa lahko zoprno, če te opcije ne bi bilo, paket bi bil pa naslovljen na paketomat druge dostavne služne.

MrStein ::

Saj piše: naročiš na naslov pošte. Potem Amazon (vseeno preko katere službe) dostavi Pošti, Pošta pa potem posreduje v paketomat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Samael ::

Mislim, da se motiš. Dvomim, da bi Pošta Slovenije iz čiste dobrote sprejela paket, ki je tebi poslan preko UPSja in ga v tem primeru naš lokalni UPS pusti na pošti (namesto na tvojem naslovu).

Kako si sploh predstavljaš, da naj bi to potekalo? Saj paket poslan preko UPSja ne konča v zbirnem centru Pošte Slovenije ampak v slovenski UPS podružnici. A ga ti potem prelepijo z novo nalepko in na lastne stroške preko Pošte Slovenije pošljejo v PS paketomat?
Predvidevam, da je PS paketomat opcija, zgolj če ti Amazon pošlje paket preko carrierja, ki za čezmejni notranji promet uporablja Pošto Slovenije.
Pošiljke poslane preko UPS, DPD itd... nam ne raznaša Pošta Slovenije ampak kurirji slovenskih UPS, DPD, itd... podružnic, ali pa se motim?

Zgolj razmišljam. Bom vprašal preko kontaktnega obrazca, da ne bomo ugibali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

MrStein ::

Kaj ko bi prebral tisto kar zgoraj piše in prihaja od Pošte same?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Samael ::

Ja, seveda sem, vendar se mi zdi, da ima eden od naju težave z razumevanjem in ker sem jaz pretežno večino časa trezen, sumim da si to ti ;-)

Verjetno si spregledal od "Pošte same", kot omenjaš, ta del (bom odebelil, da boš bolj pozoren): izberite Pošto Slovenije za dostavo vaše pošiljke.

A si zdaj razumel o čem sploh debatiramo in kje je lahko težava?
Paketomat, ki ga izbereš, deluje zgolj kot nadomestek tvojega hišnega naslova. Če mi boš namesto svojega hišnega naslova navedel naslov paketomata, jaz (ali pa amazonov prodajalec) pa bo na ta naslov paket poslal preko UPSja, se bo lahko slovenski UPSjev kurir samo slikal pred paketomatom Pošte Slovenije.
No, ali pa ti ga bo pustil na strehi paketomata, pa boš ti pozneje bentil čez nemarne UPSjeve dostavljalce.
Se ti je končno posvetilo?

Samael ::

Tole, kar si napisal "Potem Amazon (vseeno preko katere službe) dostavi Pošti" enostavno ni res oz. velja zgolj če bo paket z amazona ali amazonovega prodajalca v Slovenijo poslan preko pogodbenega partnerja Pošte Slovenije.
Kaj pa če bo poslan preko recimo UPSja? Potem pač dostave na naslov (pa naj bo to hišni naslov ali pa naslov PS paketomata), ki si ga navedel, ne bo vršila Pošta Slovenije ampak UPS, ane?
Le da ti UPSjev kurir ne more pustiti paketa v paketomatu Pošte Slovenije ampak te bo, ko bo stal pred paketomatom, katerega naslov si navedel, poklical ali pa, ker naslovnik ne bo najden, vrnil paket v njihov logistični center (UPS ga ima, če se ne motim na Brniku) od kjer te bodo podregali, da se zmeni za nov termin/naslov dostave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

MrStein ::

Možno da sem narobe razumel.
Vprašaj jih, kot si napovedal, pa bomo videli...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Samael ::

Sem že - preko kontaktnega obrazca spodaj. Upam, da me po vsem tem pisanju zgoraj ne postavijo na laž, bom pa vsekakor poročal, ko odgovorijo :)

jocoj ::

Posta ima pogodbe z nekaterimi dostavnimi sluzbami in ti lahko pustijo posiljko tudi na najblizji posti, ce nisi doma za dostavo recimo. Mozno, da tudi v paketomatu. Najbolje je da poklices za tocne informacije.

Samael ::

MrStein je izjavil:

Vprašaj jih, kot si napovedal, pa bomo videli...



Spoštovani,
imam vprašanje glede prejema pošte na PS paketomatu.

In sicer, zanima me, če v tujini kupljen izdelek, za katerega sem navedel naslov PS paketomata nato pa do nas pride preko druge dostavne služne (UPS, DPD...), ki jo izbere prodajalec, vseeno prispe v naveden paketomat ali pa se je potrebno potem s to dostavno službo posebej organizirati okoli dostave?

Logika mi narekuje, da je možna uporaba paketomata zgolj kadar je paket poslan preko Pošte Slovenije oz. vemo, da bo iz tujine poslan s pogodbenim partnerjem Pošte Slovenije.

Lep pozdrav,
...


Pozdravljeni,

Res je, pošiljke v paketomate Pošte Slovenije lahko vlagajo le naši dostavljalci. Ostale dostavne službe imajo svoje paketomate.

Lep pozdrav,
...

Oddelek skrb za uporabnike – Kontaktni center
DIVIZIJA PRODAJE

Pošta Slovenije d.o.o.,
Slomškov trg 10, 2500 MARIBOR
T: 080 14 00, email: www.posta.si


Mja, je neke vrste odgovor, čeprav škoda, da se oseba, ki je odgovarjala ni malce bolj potrudila.

LeQuack ::

Samael je izjavil:

MrStein je izjavil:

Vprašaj jih, kot si napovedal, pa bomo videli...



Spoštovani,
imam vprašanje glede prejema pošte na PS paketomatu.

In sicer, zanima me, če v tujini kupljen izdelek, za katerega sem navedel naslov PS paketomata nato pa do nas pride preko druge dostavne služne (UPS, DPD...), ki jo izbere prodajalec, vseeno prispe v naveden paketomat ali pa se je potrebno potem s to dostavno službo posebej organizirati okoli dostave?

Logika mi narekuje, da je možna uporaba paketomata zgolj kadar je paket poslan preko Pošte Slovenije oz. vemo, da bo iz tujine poslan s pogodbenim partnerjem Pošte Slovenije.

Lep pozdrav,
...


Pozdravljeni,

Res je, pošiljke v paketomate Pošte Slovenije lahko vlagajo le naši dostavljalci. Ostale dostavne službe imajo svoje paketomate.

Lep pozdrav,
...

Oddelek skrb za uporabnike – Kontaktni center
DIVIZIJA PRODAJE

Pošta Slovenije d.o.o.,
Slomškov trg 10, 2500 MARIBOR
T: 080 14 00, email: www.posta.si


Mja, je neke vrste odgovor, čeprav škoda, da se oseba, ki je odgovarjala ni malce bolj potrudila.


Jaz predvidevam da če GLS, DHL itd. vidijo da je dostava na paketomat da te pokličejo da prideš do paketomata in ti tam predajo? To je edina logična opcija za njih. Saj tudi če te doma ni te pokličejo da prideš.
Quack !

gazibo ::

Fantine in dekline

na koga se obrnem v primeru da imam tezave z vracilom izdelka na amazon.es ?
Pred kraktim sem kupil graficno kartico, ugotovil da mi ne odgovarja in jo vrnil nazaj na spanski amazon.
Zadevo so sodec po trackingu prejeli cca 2 tedna nazaj, ampak do danes nisem prejel nobenege potrdila niti refunda.
Veckrat sem jih kontaktiral ampak dobivam vec ali manj genericne odgovore nazaj (ko dobimo vas takoj obvestimo itd).

Gre se pa za Asus 2080 Ti GPU.


tnx
««
42 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25722981 (1447) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122956 (2530) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376398 (2682) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434089 (17209) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510221 (9307) Robert

Več podobnih tem