» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
34 / 64
»»

MrStein ::

Bodi pozoren na serijsko napako ;)
Glej mojo temo: Acer XF270HUA popačena slika
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

galu ::

Naročil SSD, dobil škatlo brez dejanskega SSD-ja v njej. Neverjetno - pa še seller je bil Amazon.de oz. Amazon EU S.a.r.L.

Sem jim že pisal mail, ampak imam filing, da bodo sumili da hočem jaz scammat njih (češ da sem jaz vzel SSD ven).

Naj naredim še kaj drugega (nameravam jih prijavit na policijo, če ne dobim refunda do konca naslednjega tedna)?
Ima kdo izkušnje s tem?


Nekako nočem šenkat teh 200€ nekemu lopovu v njihovem skladišču...
Tako to gre.

bastadu ::

Jaz sem enkrat prek eBaya naročil DSLR za 3k€ in v paketu dobil kos železa, plačal se s Paypalom, zadevo sem moral prijaviti policiji in pridobiti policijski zapisnik, ga prevesti v angleščino in poslati na Paypal resolution center, dobil sem povrnjen ves denar ...

fireX88 ::

problem je ta, ker amazon ne podpira paypala...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

bastadu ::

Najprej se skušaj pritožiti direktno na Amazon, če bo neuspešno ti preostane še ugovor na transakcijo pri svoji banki izdajateljici kreditne kartice, kjer boš verjetno spet moral predložiti kakšne dokumente (beri: policijski zapisnik) ...

galu ::

Ena pozitivna stvar: na amazon paketu je natisnjena tudi teža paketa (ko je bil le-ta "zatesnjen" in pripravljen na pošiljanje). Ta teža je 1.55kg, moja vaga pa kaže 1543g, torej je paket zelo očitno bil oddan brez SSD-ja v njej (ker bi dejanski SSD dodal ~100g k teži).

IMO je kar OK dokaz in sem precej prepričan da bom dobil denar (eventuelno) nazaj. Bom pa nedvomno poročal o razvoju te štorije. :)

Mail sem Amazonu že pisal. Če ne bo ugodeno, grem na policijo, potem pa na banko.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Machete ::

razlike je 7g. To ni ravno za SSD. Prej merilna napaka v kalibraciji tehtnic :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

blackbfm ::

fireX88 je izjavil:

problem je ta, ker amazon ne podpira paypala...


Nobenega problema ni, amazonu ni v interesu je*at kupcev, vsaj kolikor sem jz reševal je blo reseno vse hitro

Paypal je ok za poslovanje z nekimi noname prodajalci, za poslovanje z resnimi trgovinami paypala ne rabis

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

fireX88 ::

blackbfm je izjavil:

fireX88 je izjavil:

problem je ta, ker amazon ne podpira paypala...


Nobenega problema ni, amazonu ni v interesu je*at kupcev, vsaj kolikor sem jz reševal je blo reseno vse hitro

Paypal je ok za poslovanje z nekimi noname prodajalci, za poslovanje z resnimi trgovinami paypala ne rabis


k

@galu

Dej prosim javi, ker imam namen kupit preko amazona v kratkem par stvari.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

galu ::

Machete je izjavil:

razlike je 7g. To ni ravno za SSD. Prej merilna napaka v kalibraciji tehtnic :D


Ne razumeš. Še enkrat:

Jaz sem opravil svojo meritev zato, da sem preveril težo paketa brez dejanskega SSD-ja.
Izkaže se, da je enaka (razlika 7g - zanemarljivo) kot Amazonova, torej je paket imel enako težo ob oddaji kot ob mojem prejemu. Ergo, jaz nisem vzel ven SSD-ja (OK, razen če sem ga zamenjal z železno utežjo, ampak to se da zlahka preveriti v pričo policije).
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

cortez ::

Kakšen SSD si pa kupil ? ... Do sedaj sem vsakega, ki sem ga kupil, imel polimanega z prozorno nalepko na obeh straneh (crucial, sandisk, intenso, toshiba), pa so bili kupljeni na amazon.de in uk.

mailer ::

Vsi imate super duper telefone, uporabljajte jih.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

galu ::

Ok, postopek je šel tako:


  1. Pošljem email na Amazon da manjka SSD

  2. Dobim odgovor, da jim naj pošljem affidavit, v katerem izjavljam, da sem jim poslal stvar nazaj

  3. Ker nisem imel namena pošiljat nazaj kartona vrednega 0.1€, sem jih poklical v Nemčijo. Tam sva po 10 min razgovora prišla do zaključka, da so mi poslali napačen affidavit ter da mi ne bo treba nič pošiljat nazaj in da mi bo on poslal pravega (v katerem izjavljam, da res nisem dobil vsega v paketu)

  4. Naslednji dan (torej danes, v soboto) dobim email, da so sprožili/ugodili refund



Šlo se pa je za Samsung 860 EVO 1TB SSD.
Tako to gre.

fireX88 ::

Tiste artikle, ki ne pošiljajo v slo.. se da kako dogovorit z njimi glede tega? ali obstaja kakšna druga opcija?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Furbo ::

Probaš druge prodajalce, ponavadi jih je več za vsak artikel, eni pošiljajo, drugi ne.
Probaš druge amazone (.de, .fr, co.uk, .at.. )
Naročiš poštno ležeče v Avstrijo
Probaš drugo spletno trgovino..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bastadu ::

Uporabiš kakšen mail forwarding storitev ...

fireX88 ::

hvala obema. V drugih trgovinah sem že pogledal in je prenosnik 150€~200€+ (tudi ostale DE/AT trgovine, kot je computerunivers,...). Pomislil sem tudi na mail forwarding storitev, vendar ker tega nisem nikoli uporabljal sem skeptičen. Čeprav berem pozitivne kritike, mi je težko zaupat 1,5k€ vredno pošto posredniku.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

cortez ::

še danes je na amazon.FR akcija 10€ popusta nad 50€.

buttcrack ::

že 100 let nisem nič preko amazona kupil, zato sem moral ponovno vnest podatke o kartici...

po parih dneh pa vidim, da so mi poleg vrednosti naročenega artikla dol sneli še 1 GBP... PRedvidevam, da zarad nove kartice.

A to kdaj vrnejo? Kontaktirat jih ne uspem (ne najdem kje).

amacar ::

Jap vrnejo.

buttcrack ::

Hvala, se mi je zdelo da, ampak je že kar nekaj dni od tega.... zato sem posumil.

krefi ::

pozdravljeni sem pred nakupom vr ocal iz amazon in sicer gledam rabljene pa me zanima kako je s tem ali se splaca ali se naj izogibam tega?
https://www.amazon.de/gp/offer-listing/...
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

edenpac7 ::

Živijo,

kako ste rešili problem pri UPS, ko moraš podpisati pošiljko. Jaz pridem domov šele ob 16.30, UPS v mojem koncu pa prevaža le do 15.00. Poleg tega ni nikogar v bližini doma, da bi paket prevzel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edenpac7 ()

Mikrohard ::

Naroči na služben naslov (če imaš to možnost).

edenpac7 ::

Mikrohard je izjavil:

Naroči na služben naslov (če imaš to možnost).


Žal nimam te možnosti.

Okapi ::

Sigurno ima UPS kakšno rešitev za takšne primere. Pokliči jih, in vprašaj. Saj nisi edini, ki ima službo do pozno popoldan.

LeQuack ::

Lahko greš iskat na Brnik, kjer imajo paketni center.
Quack !

Gumi ::

edenpac7 je izjavil:

Živijo,

kako ste rešili problem pri UPS, ko moraš podpisati pošiljko. Jaz pridem domov šele ob 16.30, UPS v mojem koncu pa prevaža le do 15.00. Poleg tega ni nikogar v bližini doma, da bi paket prevzel.


Če si pri naročilu dopisal svojo telefonsko številko te bo kurir skoraj zagotovo poklical prej. Če živiš v hiši v nekem normalnem okolju, se da zmenit, da se ti paket nekje pri hiši "skrije" - odloži in se v tem primeru pošiljka označi, kot da je bila vročena v nabiralnik pa ni potrebno nobenega podpisa. Je pa pač res odvisno od tega kje živiš pa koliko kompliciraš :)

edenpac7 ::

Glede na to da Pošta Slovenije sodeluje z UPS-om ali je možnost, da bi pustil paket na pošti? V eni temi na tem forumu sem zasledil da je to možno. Ali je to res? Pošta je 5km oddaljena od mene.

Gumi ::

To pa zdaj odvisno od primera do primera. Problem je, če je tvoja lokalna poštna poslovalnica slučajno zaprta v času dostave v tvojem kraju.
Ko te bo kurir poklical, ga vprašaj, če je možno, da se ti pusti na lokalni pošti drugače pa ti bo tako ali tako povedal, če je kaka varjanta, da se kje drugje odloži al pa pusti. Če pa slučajno nisi pri naročilu dodal svoje številke pa pokliči na UPS Brnik pa jim boš povedo tracking številko paketa pa se bo številka dodala tvojemu paketu.

Furbo ::

Naj pusti pri prvem sosedu pa je.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

-žiga- ::

Ali obstaja kakšna varianta kontakta amazon.de, ki nima za posledico nekega AI odgovora?
Konkretno gre za to, da sem vrnil izdelek (prispel poškodovan, ampak niti ni pomembno) in kupnino dobil nazaj normalno, za povratno poštnino pa se je zataknilo, saj je prodajalec (third party) to ignoriral.
Pisal sem na Amazon, so odpisali, da izdelek izpolnjuje pogoje za povračilo povratne poštnine in da naj jim pošljem račun. Sem jim poslal in dobil odgovor, da bojo sprožili postopek, da prodajalec vrne denar. Jasno se to ni zgodilo, zato sem ponovno pisal na amazon, povedal, da prodajalec ignorira sporočila in dobil odgovor, da so zadevo posredovali na ustrezen oddelek in da bojo uredili vračilo. To se vleče že skoraj en mesec, vmes sem jim parkrat pisal, vedno isti odgovor.

Edit: pa ne gre se toliko za tistih 10 eur, ampak da me je v tem primeru amazon popolnoma razočaral, saj so postali neka banjaluška tržnica z robo od neresnih ponudnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -žiga- ()

LeQuack ::

Ali boš dobil AI ali pa nekega Indijca, ki pa ti isto ne bo mogel pomagati. To je realnost Amazona.
Quack !

-žiga- ::

Ja, opažam :/
Izgleda bo potrebno začeti kupovati drugje. Pa sem imel kar dolgo zelo dobre izkušnje z Amazonom, zadnje čase pa je izkušnja vedno slabša.

CleanPower ::

Pozdravljeni

Jaz imam eno vprasanje glede placila na amazon de. In sicer ali je placilo z bancnim racunom varno? Vpisal sem svoj iban in bic banke, to je vse kar so zahtevali? Kako je lahko to sploh varno?

Hvala,lp

LeQuack ::

CleanPower je izjavil:

Pozdravljeni

Jaz imam eno vprasanje glede placila na amazon de. In sicer ali je placilo z bancnim racunom varno? Vpisal sem svoj iban in bic banke, to je vse kar so zahtevali? Kako je lahko to sploh varno?

Hvala,lp


Ne moreš plačati na tak način, samo Mastercard ali Visa.
Quack !

CleanPower ::

Pa ce so mi napisali da je paket ze poslan? Mastercard in vise nimam trenutno

MrStein ::

SEPA direktna bremenitev?

Welcome to the future, old man! ;)

Še opis na Amazonu: https://www.amazon.de/gp/help/customer/...

sicer piše, da velja le za nemške in avstrijske račune.
Kar dvigne obrv, ker... zakaj za vraga pa smo naredili SEPA???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

m3k ::

MrStein je izjavil:

... sicer piše, da velja le za nemške in avstrijske račune.
Kar dvigne obrv, ker... zakaj za vraga pa smo naredili SEPA???
:))
Derzeit sind folgende Länder für das SEPA-Lastschriftverfahren qualifiziert

Deutschland, Österreich, Schweiz, Belgien, Bulgarien, Dänemark, Estland, Finnland, Frankreich, Griechenland, Irland, Island, Italien, Kroatien, Lettland, Liechtenstein, Litauen, Luxemburg, Malta, Monaco, Niederlande, Norwegen, Polen, Portugal, Rumänien, San Marino, Schweden, Slowakei, Slowenien, Spanien, Tschechien, Ungarn, Vereinigtes Königreich, Zypern

 Mein Konto

Mein Konto

Mirko tipka na radirko ////

MrStein ::

Zanimivo, meni piše:

Customers with a valid bank account with a German or Austrian bank can pay by direct debit (eligible delivery addresses only within Germany and Austria).

Zgleda imajo slabo prevedeno v angleščino.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Bom še tu vprašal: A kdo ve kako se nastavi jezik strani?
Recimo na amazon.de imam angleško, na amazon.es pa špansko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m3k ::

Merodajna je edino stran v lokalnem jeziku, pri prevodih pa je možen lost in translation fenomen.
Jezikovne opcije (glej sliko) na amazon.de, ki so posebnost nemške strani.
 amazon.de

amazon.de

Pri ostalih straneh (.es .co.uk .fr .it .nl ...) pa uporabiš katerega od google translate addon-ov za brskalnik.
Mirko tipka na radirko ////

Hoci ::

Bi naročil par kompoment iz amazon.de, ker cene so tam tam v primerjavi z miondfactory. Problem je pa ker določene stvari so le za amazon prime, kako je zdej s tem.

m3k ::

Meinen 30-Tage Prime Gratiszeitraum jetzt starten, mogoče gre, če kot primarni naslov izbereš naslov od Mailboxde ???
Mirko tipka na radirko ////

Veron ::

Nikoli še naročal preko Amazona. Ampak, ali je bolje kot "sellerja" izbrati Amazon ali enega od prodajalcev z dobrim procentom?

Predvsem me zanima iz vidika garancijskih popravil (telefona)?

Furbo ::

Vedno amazon.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

m3k ::

countdown to BLACK FRIDAY 2018
Cyber Monday Woche : 19.11. - 26.11.2018
Mirko tipka na radirko ////

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: m3k ()

Neznalka ::

Gumi je izjavil:

To pa zdaj odvisno od primera do primera. Problem je, če je tvoja lokalna poštna poslovalnica slučajno zaprta v času dostave v tvojem kraju.
Ko te bo kurir poklical, ga vprašaj, če je možno, da se ti pusti na lokalni pošti drugače pa ti bo tako ali tako povedal, če je kaka varjanta, da se kje drugje odloži al pa pusti. Če pa slučajno nisi pri naročilu dodal svoje številke pa pokliči na UPS Brnik pa jim boš povedo tracking številko paketa pa se bo številka dodala tvojemu paketu.


Torej DHL in UPS še vedno ne dostavljata na Petrole? Ker DPD, GLS in pošta vem da dostavljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neznalka ()

vjreh43WAEFS ::

Že dvakrat v teh dneh, ko sem naročil na amazon.co.uk, se mi je ob naročilu z računa najprej potegnilo 1.13€, potem pa še dejanski znesek (mal z zamikom). Pri čemer se teh 1.13€ ne všteje v ceno in jih, kot zgleda, tudi ne dobim nazaj. Kaj je zdaj to? Imam N26.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: LeQuack ()

LeQuack ::

vjreh43WAEFS je izjavil:

Že dvakrat v teh dneh, ko sem naročil na amazon.co.uk, se mi je ob naročilu z računa najprej potegnilo 1.13€, potem pa še dejanski znesek (mal z zamikom). Pri čemer se teh 1.13€ ne všteje v ceno in jih, kot zgleda, tudi ne dobim nazaj. Kaj je zdaj to? Imam N26.


Včasih lahko znesek na kartici tudi rezervirajo, kar pa ni nujno da pomeni da ga vzamejo dol, to moraš preveriti konec meseca ob izpisku kartice, vsaj če plačuješ preko kartice.
Quack !
««
34 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25722170 (636) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122827 (2401) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376360 (2644) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8433870 (16990) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510193 (9279) Robert

Več podobnih tem