» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
21 / 64
»»

Dugii ::

Sem kje je potem fora da mi zablokera račun. Če naj bi bil to kao fejk email sporočilo, kako mi lahko potem zaklenejo račun.
In to se zgodi čisto vsakič ko naročim neko stvar. Mislim nevem pisal sm tudi že na customer support in ni blo odgovora, tak da jaz nevem zdej kaj je tle fora.

MrStein ::

Si probal chat ali telefonski klic?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Roadkill ::

Da ne bi kdo spregledal: amazon.de lahko zdaj berete v angleščini. Juhej.
Ü

Dr_M ::

A kdo slucajno ve, kako kontaktirat francoski amazon glede poskodovanega izdelka? Namrec, vse skupaj je bilo zelo slabo zapakirano, paket zelo poskodovan, jasno tudi vsebina.
Pri zunanjih prodajalcih imajo moznost kontakta, ampak ce je prodajalec amazon, tega ni, samo ce hoces vrnit, jaz bi jih pa rad najprej samo kontaktiral, da jim posljem slike.

Mimogrede, na nemskemu amazonu sem kontaktiral enega prodajalca, pa dobim od amazona mail, da je prodajalec nekaj odjavljen in ne more dobis sporocil (ne znam dobro nemsko, uporabljam google translate). Kako naj sedaj kontaktiram prodajalca?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

flameir ::

Pozdravljeni, na nemškem amazonu sem kupil polnilec za iPhone 5s KLIK

Po 14 dneh delovanja sedaj polnilec včasih polne, včasih pa se odloči, da bo stavkal. Ker se zgodi, da tudi po 2 dni ne polni, je stvar precej moteča.

Sedaj ne vem kaj naj naredim. Polnilec je izredno priročen, saj je dolg 2m. Morda razlog tiči v tem? Ali je res, da iPhoni sprejemajo samo original polnilce?

Malo je offtopic mogoče, ampak načeloma me zanima, a naj izdelek vrnem na Amazon, in če se sploh da, saj nimam več škatle.

Okapi ::

Uveljavljaš lahko garancijo in za to ne potrebuješ škatle.

O.

špela113 ::

Živjo!


Koliko časa ponavadi traja pot izdelka ki ga naročim preko amazona?

teden, 2 3?

St235 ::

4,5,6 ali 7 dni/tednov/let.

Takoj, ko dobim kristalno kroglo s servisa pa ti povem bolj natančno.

MrStein ::

Kaki teden dni. Odvisno tudi od trgovine, ki pošilja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

špela113 ::

Se je kdo regitriral to premium, ko naj bi prišlo v 2-3 dnevih?


Prvi mesec je brezplačno, potem pa stane 90 dolarjev na leto oz. se odjaviš pred tem.


No počakam lahko tudi en mesec, če potem dobim kar želim, cene so namreč skoraj za polovico nižje od trgovin tu.
Dobiš tisto kar naročiš ali je veliko ponaredkov?

LP

dr.Akula ::

špela113 je izjavil:

Se je kdo regitriral to premium, ko naj bi prišlo v 2-3 dnevih?


Prvi mesec je brezplačno, potem pa stane 90 dolarjev na leto oz. se odjaviš pred tem.


No počakam lahko tudi en mesec, če potem dobim kar želim, cene so namreč skoraj za polovico nižje od trgovin tu.
Dobiš tisto kar naročiš ali je veliko ponaredkov?

LP

Ja, jaz sem pri naročanju iz nemškega Amazona vzel še Prime trial in ga potem ukinil preden so začeli zaračunavati.

Vprašanje o ponaredkih mi je pa malenkost čudno. Konec koncev to ni ebay, ampak spletna trgovina. Tudi če bi se ti zgodila kakšna nevšečnost, je njihova podpora kupcem zelo dobra.
ni podatka

špela113 ::

Hvala za odgovor!

Ah na novo uporabljam te spletne trgovine, pa mi ni čisto vse jasno.

In pa moram biti pozorna da naročim iz evropskih strani amazona ne ameriških ali ne, da ne bom dolgo čakala ali plačevala poštnine?
Ti si verjetno iz tu: https://www.google.si/webhp?sourceid=ch...

hvala, lp

fopi ::

A obstaja kaka omejitev dostave za amazon kot recimo za ebay da moraš po 45 dneh prijaviti zaradi vračila denarja? Sicer mi paket ni bil dostavljen, ker bi naj bil poškodovan na poti in vrnjen in ponovno poslan. Zdaj pa še čakam. Pošilja pa trgovina, ne Amazon.

dr.Akula ::

špela113 je izjavil:

Hvala za odgovor!

Ah na novo uporabljam te spletne trgovine, pa mi ni čisto vse jasno.

In pa moram biti pozorna da naročim iz evropskih strani amazona ne ameriških ali ne, da ne bom dolgo čakala ali plačevala poštnine?
Ti si verjetno iz tu: https://www.google.si/webhp?sourceid=ch...

hvala, lp

Ja, iz amazon.de je bilo in ja, naročaj iz evropskih. Poštnino sicer zaračuna vsak, ampak pomojem si tam mislila na DDV in carinske dajatve, na katere moraš računati ob naročanju izven EU.

Glede Prime trial; takrat ko sem ga jaz uporabil, je bilo to za artikel, ki ga Amazon sicer ne pošilja v Slovenijo, tako da sem ga moral preposlati preko posrednika (Cheaper & more). Povem samo zato, ker mogoče obstajajo kakšne omejitve, ki zastonj poštnino omejijo samo na območje Nemčije.
ni podatka

meho7 ::

Za dirt cheap sem dobil 50$ GC in bi rad narocil tip+misko vendar nikjer ne pise koliko znasa postnina?

Also kako je z carino ?

hvala

dr.Akula ::

Preklikaj se do konca naročila, pa ti bo napisalo koliko je končni znesek (vključno s poštnino in stroški importa). Ampak glede na to, da si na .com, tole ne bo poceni in se pomojem ne bo ravno splačalo.
ni podatka

Roadkill ::

Če se da probaj vnovčit GC na .de
Ü

Furbo ::

Take zadeve je bolje zapraviti za digitalne nakupe (knjige, ključe za igre na steam,...)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

skaanza ::

Bi mi znal kdo, ki je naročil lumio 640 preko amazon.de odgovorit na vprašanje, če ima opcijo slovenskega jezika? Hvala

medus ::

meho7 je izjavil:

Za dirt cheap sem dobil 50$ GC in bi rad narocil tip+misko vendar nikjer ne pise koliko znasa postnina?

Also kako je z carino ?

hvala

prodaj kakemu americanu al pa kupi kaj cenejsega, na ebayu se dost trguje s tem

also pohvala za amazon.co.uk, v čet sem naročil monitror z gift cardom, zmanjkalo je par funtov pa so mi dali popust

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medus ()

medus ::

flameir je izjavil:

Pozdravljeni, na nemškem amazonu sem kupil polnilec za iPhone 5s KLIK

Po 14 dneh delovanja sedaj polnilec včasih polne, včasih pa se odloči, da bo stavkal. Ker se zgodi, da tudi po 2 dni ne polni, je stvar precej moteča.

Sedaj ne vem kaj naj naredim. Polnilec je izredno priročen, saj je dolg 2m. Morda razlog tiči v tem? Ali je res, da iPhoni sprejemajo samo original polnilce?

Malo je offtopic mogoče, ampak načeloma me zanima, a naj izdelek vrnem na Amazon, in če se sploh da, saj nimam več škatle.

preklikaš se do customer support web chata in opišeš svojo težavo

dobil boš ali nov izdelek ali refund

bi ti dal link, samo ne znam nemško

matejm1994 ::

Zdravo,
kako je kaj z garancijo oz. če dobim pokvarjen fotoaparat ki ga naročim pri amazonu? Ne znam nemško in ne vem če so kje kake opombe. Je pa ta komplet cca. 200EUR cenejši kot pri nas. Vehttp://www.amazon.de/Nikon-D750-Kit-AF-...
Edit: Saj pošilja se verjetno iz nemčije, tako d ane bo carine in tega?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Garancija bi načeloma morala veljati tudi pri nas, na pooblaščenem servisu, ampak to govorim na pamet - moraš preverit (na servisu). Prodaja Amazon, torej bo prišlo po vsej verjetnosti iz Nemčije, vsekakor pa iz EU.

O.

St235 ::

PRedvsem pa ima Amazon v nulo poštimam customer support in bodo brez vprašanja zamenjali aparat, če dobiš slučajno pokvarjenega. Glede uveljavljanja v sloveniji, pa je vsekakor najboljše poklicat na servis.

matejm1994 ::

Aha, hvala! Potem sem lahko brez skrbi :)

integral15 ::

Imam podobno vprasanje danes sem dobil en izdelek iz amazona pa nism dobil nobenega racuna, kako je z garancijo izdelek ima 2 leti garancije kaj naredit ce crkne in nimam racuna kako lahko vedo kdaj sm kupu pa ce sm kupu pri njih.

mtosev ::

simpl. samo si sprintaš račun iz amazona al tvojega emaila.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

m0LN4r ::

Izkušnje še z amazonom v Nemčiji:

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

vilonja ::

Pozdravljeni!
Naročil bi tole preko amazon.com.
http://shrani.najdi.si/?9/Tj/3wuU2EoC/u...

Ker prvič naročam preko ameriškega amazona, me zanima kako je z davkom, je potem 22% dražje, kar bi naneslo 48.79$, kar je še zmeraj poceni.
Sem tudi obkrožil, kjer piše, da sta te dve stvari zadoščata za free shipping.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

vilonja ::

http://shrani.najdi.si/?9/Tj/3wuU2EoC/u...
Prilepim link še enkrat, saj se mi zdi da nekaj nagaja.

amacar ::

+7€ za stroske, 22% davka, pa postnina 10000% ne bo zastonj

vilonja ::

Si prepričan da moraš plačati še poštnino, saj piše da je eligible free shipping.
Kako je pa s temi stroški, še nisem slišal?
V bistvu sem ploščo zraven naročil predvsem zaradi igle?
Koliko pa poštnina pride, če naročim samo cartridge? Verjetno ne dosti, pa še davka in stroškov ne bo treba plačati.

Imam prav
lp

Okapi ::

Preden plačaš, ti Amazon izračuna, koliko bo poštnine (moraš pa z naročilom iti tako daleč, da izbereš svoj naslov). Brezplačna poštnina je samo za po ZDA. Ne bodi pa preveč presenečen, če se izkaže, da k nam sploh ne pošiljajo. Če je vrednost pošiljke (brez poštnine) pod 22 evri, ne plačaš DDVja.

MrStein ::

A ne štejejo naši poštnino v davčno osnovo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amacar ::

Ze 100x napisano. Posiljka pod 22€ ni ddv, posiljka nad 22€ = (posiljka+postnina ) ddv

MrStein ::

Strošek poštnine se vključi v osnovo za obračun dajatev.

Vir: http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...
(sicer pri vprašanju o zdravilih, ampak dvomim, da se tako osnovno pravilo razlikuje glede na tip blaga)

Pa še debata na ST: Carina oz. davek na poštnino?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Okapi ::

Ajoj, 100x povedano.;(( Odločitev, ali se plača DDV ali ne, je odvisna od vrednosti izdelka BREZ poštnine. Če je nad 22 evrov, se obračuna DDV. DDV se obračuna na vrednost izdelka + poštnine.

Primer A) izdelek 21 evrov + poštnina 9 evrov = 0 evrov DDV
Primer B) izdelek 23 evrov + poštnina 7 evrov = 6,6 evrov DDV (22% od 30 evrov)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

M.B. ::

Pa vedet je treba še kaka 2-3 tedne čas dostave minimalno iz Amerike.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Nona ::

Zadnja pošiljka je iz ameriškega Amazona prišla v devetih dneh (na strani piše, da je še v prometu, predvidena dostava 21. 12.).

Ker je šlo za večjo vrednost, so obračunali stroške carinjenja, tako da so dostavili kar na dom.


Pred dvema tednoma pa sem, kot že večkrat, naročila paket iz nemškega Amazona poštno ležeče na pošto v Bad Radkersburgu (gre za kuverto 30 x 30 cm, pa so jo poslali nazaj v Nemčijo in mi vrnili denar, ker niso mogli dostaviti? Je to kakšna nova fora? Brez težav so mi dostavili velik grill - na isto pošto, ki je sedaj niso našli. :O

erkgheoruugh ::

Ja, nekje sem prebral, da naj bi avstrijske pošte zadnje čase zavračale (oz. Ne hotelel prevzeti) pošiljke, ki jih prinese dostavna služba. Mogoče celo na tem forumu.

mmanson ::

Pozdravljeni,

pred nekaj dnevi sem kupil uro na amazon.it. Nakup je bil sicer izvršen preko zunanjega prodajalca, ki naj bi imel podružnico v Londonu. Včeraj pa sem dobil obvestilo o poslani pošiljki in kodo za fedex, kjer sem presenečen ugotovil, da je bila ura poslana iz BROOKLYN, NY US. Sedaj pa ne vem ali mi sledi še plačilo carine in DDV ali ne? Ima kdo kakšno podobno izkušnjo?

Machete ::

Zelo verjetno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mmanson ::

Ma k vragu :(
Tu so me malo potegnili, ko sem namreč preverjal 'RETAILERS ONLINE', sem videl tole
Informazioni dettagliate sul venditore
Nome azienda: WWRETAILERS LIMITED
Tipo di attività: Limited
Numero di iscrizione al registro delle imprese: 6404477
Numero di partita IVA: GB922915130
Numero di telefono: 44 (0) 020-70961957
Indirizzo Servizio clienti: 196 High Road
Wood Green
London
London
N228HH
GB

Indirizzo aziendale: 196 High Road Wood Green
London
LONDON
N22 8HH
GB

in tako sem pač kupil v veri, da gre za Evropski nakup....

Sem jezen malo....

mailer ::

Na kakšni podlagi se nemški amazon odloči katere izdelke bo pošiljal k nam in katere ne? Dobim lahko recimo samsung ssd, ne morem pa recimo nvidia tablice.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Okapi ::

Na Amazonu prodajajo poleg samega Amazona še druge trgovine. Ene pošiljajo v tujino, druge pa ne.

mailer ::

Gledam izključno amazonovo trgovino za omenjena izdelka.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mailer ::

Včeraj kupil SSD na amazonu, prodajalec amazon. Na podrobnosti piše tole: Verkauf durch: Amazon EU S.a.r.L. Kaj pomeni zadnja kratica? Zakaj ni prodajalec prav Amazon če sem ga izbral?
Piše tudi: Versand: This item is, when sold and fulfilled by Amazon, Deutschland, torej naj bi poslali iz Nemčije? Na googlu poiskal omenjeni naslov. Nekateri imajo dobre izkušnje nakateri pa čakajo na izdelek po cel mesec in po 10h dneh čakanja izdelek sploh še ni poslan. Tudi za datum dostave piše: Arriving 5 Jan 2016 - 8 Jan 2016. Čudnose mi zdi, ker sem ponavadi iz DE pošto dobil najkasneje v 5 dneh, res pa je, da so zdaj prazniki.
 amazon

amazon

Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

MrStein ::

> Kaj pomeni zadnja kratica?
D.o.o. po francosko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mihec87 ::

Na amazon.de mam nagledano miško http://www.amazon.de/gp/product/B00L8VN... . Pa je opcija "Express-Zustellung an der Kasse.". Pri naročilu mam na izbiro obe poštnini sam pri nobeni ne piše kok je pri naslednjem koraku pa že da da vtipkam kartico...

mihec87 ::

Ok zrihtal-treba kartico vpisat pol pa pokaže... Zanima me še naslov in hišno št. vpišem pri-Straße und Hausnummer:. Ker če dam v angleško verzijo mi to vrstico vrže addres line 2..Ker glede na to da nisem podjetje pustim "company name" oz "Firmenname" prazno...Nemščina mi šepa samo Straße und Hausnummer vem kaj pomeni, samo angleška verzija mi pa ni čist jasn več..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()
««
21 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723050 (1516) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122977 (2551) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376402 (2686) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434164 (17284) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510231 (9317) Robert

Več podobnih tem