» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
7 / 64
»»

oo7 ::

Ne še nikol.

oo7 ::

Evo mislim,da mi je ratalo naročiti preko Amazon.de
Dobil sem email sem dal prevedi v gogle translate in piše,da lahko vidim kako in kaj je z mojim naročilom v mojem računu.Tukaj se pa ne znajdem več.Samo zanima me ali sem uspešno naročil in plačal.
Hvala

oo7 ::

Lieferung voraussichtlich: 27. April 2012 - 16. Mai 2012

Furbo ::

Rok dobave 27...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

oo7 ::

Včeraj sem naročil zdaj sem pa dobil tale e-mail pa sem že nekaj popravljal in sem dobil istega nazaj.

A je imel kdo podobne probleme?Kaj bi bil problem?

Herzliche Grüße von Amazon.de,
Bisher konnten wir die für die Zahlung angegebene Kreditkarte vom Typ Mastercard (Ablaufdatum 2012/06) noch nicht belasten.
Die Belastung Ihrer Kreditkarte wird in Kürze noch einmal versucht. Wir bitten Sie, die Daten Ihrer Kreditkarte noch einmal zu überprüfen und sie gegebenenfalls zu aktualisieren. (Es ist nicht nötig, die Bestellung noch einmal aufzugeben.)
Gehen Sie wie folgt vor:
1. Gehen Sie zur Homepage ("www.amazon.de"), klicken Sie dann oben rechts im Menü auf "Mein Konto".
2. Klicken Sie auf den Link "Meine Bestellungen".
3. Loggen Sie sich mit E-Mail-Adresse und Passwort ein.
4. Betätigen Sie bei der Bestellung, an der Sie die Änderung vornehmen möchten, die Schaltfläche "Zahlungsart ändern".
5. Wählen Sie eine bereits hinterlegte Zahlungsweise aus, aktualisieren Sie das Ablaufdatum Ihrer Kreditkarte oder geben Sie eine neue Zahlungsweise ein.
6. Schließen Sie bitte die Änderung mit "Bestätigen" oder "Zahlungsart erneut verwenden" ab.
Beachten Sie, dass die Kreditkartennummer nicht bearbeitet werden kann.
Das Ablaufdatum und/oder der Name des Karteninhabers können jedoch berichtigt werden. Falls Sie die Kreditkartennummer bearbeiten müssen, geben Sie sie als neue Karte an.


Prevedeno z gogole prevajalnika


Najlepše želje, ki iz Amazon.de

Doslej smo lahko zaračuna določeno kreditno kartico za plačilo tipa MasterCard (datum poteka 2012/06) še.

Vaša kreditna kartica bo ponovno poskušal v kratkem. Prosimo vas, da preverite vaše kreditne kartice še enkrat in jih posodobiti, če je potrebno. (Ni potrebno, da ponovno odredi, da se odreče.)

Postopek je sledeč:
Najprej Pojdi na domačo stran ("www.amazon.de"), potem zgornjem desnem meniju na "Moj račun".
Drugo Kliknite na povezavo "Moja naročila".
Tretji Prijavite z e-naslov in geslo.
4. Pritisnite "metoda" Spremeni plačila ob naročilu, ki ga želite, da bi gumb Spremeni.
5. Izbirate lahko med prej shranjen plačila, posodobiti datum poteka vaše kreditne kartice ali vnesite novo metodo plačila.
6. Zaprite "ponovna uporaba plačila", prosimo, spremenite v "potrdi" ali off.
Upoštevajte, da ne morejo biti niti kreditne kartice urejati.
Rok trajanja in / ali ime imetnika kartice je mogoče popraviti. Če morate urediti številko kreditne kartice, ga vnesite v novo kartico.

Sem nekaj popravljal pa ne vem vedno isti email pride nazaj.:O

Okapi ::

Mogoče ti je ostalo premalo do limita na kartici.

In google translate uporabljal iz nemščine v angleščino, je običano bolj razumljiv prevod.

O.

oo7 ::

80 eur me pride cena.Limit ni problem.Nevem kaj je problem.Razen če probam naročit v amazon.uk če bo več sreče.

Killermode ::

Preglej podatke ki si jih vpisal notri v amazon DE glede kreditne kartice! Najverjetnej si se kje zmotu. Piše da ne morejo naredit transakcije ker so neki podatki netočni.

oo7 ::

Sem normalno upisal tisto 16 mestno številko s kartice in ime pa do kdaj velja kartica.Velja pa do 6-12.Zdaj pa nevem kaj je narobe:O.skos eno in isto pošiljajo.

Furbo ::

Ime vpiši brez morebitnih šumnikov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Venum ::

Nameravam naročit kletko iz ameriškega amazona in me zanima kakšna bi bila poštnina, carina in še kaj če je kletka težka cca 25kg? Free shipping je samo v ameriki...

Killermode ::

poštnino ti napišejo na amazonu ko daš izdelek v nakupovalni voziček in greš na blagajno ter izbereš naslov. To je vse preden kupiš. In ko maš končno ceno če je manj kot 135€ pol lahko pribiješ samo 20% DDV + okol 10€ obdelave. Če pa presegaš pa še carino, ki pa ne vem kulk znaša.

Ajrina ::

oo7 je izjavil:

Včeraj sem naročil zdaj sem pa dobil tale e-mail pa sem že nekaj popravljal in sem dobil istega nazaj.

A je imel kdo podobne probleme?Kaj bi bil problem?
...
Sem nekaj popravljal pa ne vem vedno isti email pride nazaj.:O


Meni se je to dogajalo na Amazon.uk, ko sem dobila novo kartico. Vse možno sem spreminjala, pa je bilo isto. Po nekaj dneh je pa šlo samo od sebe naprej (podatki o kartici so bili takšni kot v prvo). Nimam pojma zakaj.

St235 ::

Venum je izjavil:

Nameravam naročit kletko iz ameriškega amazona in me zanima kakšna bi bila poštnina, carina in še kaj če je kletka težka cca 25kg? Free shipping je samo v ameriki...


Amazon ti pred potrditivjo plačila (če zdelek sploh pošiljajo v Slovenijo) točno izračuna vse dajatve (poštnina, carina, ddv) in tudi opravi celoten carinski postopek.

Killermode ::

St235 je izjavil:

Venum je izjavil:

Nameravam naročit kletko iz ameriškega amazona in me zanima kakšna bi bila poštnina, carina in še kaj če je kletka težka cca 25kg? Free shipping je samo v ameriki...


Amazon ti pred potrditivjo plačila (če zdelek sploh pošiljajo v Slovenijo) točno izračuna vse dajatve (poštnina, carina, ddv) in tudi opravi celoten carinski postopek.


Kulker jst vem carina in ddv se zaračuna na naši carini posebej. Odvisno na vrednost izdelka.

Furbo ::

Premalo veš.

Amazon je tako profesionalen, da to uredi namesto tebe, očitno v sodelovanju z našo carino. Zadeva kar pospeši vse skupaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

jap, amazon preko mislim, da DHL uredi kompleten catrinski in davčni postopek. Ti samo prevzameš paket. DDV in carino ti tudi zračunajo že pri nakupu tako, da točno kakšna je končna cena. Nekatera podjetja pač vejo kaj delajo.

oo7 ::

Včeraj sem dobil paket z Amazona.uk.Je prišel kar hitro edino škatla je bila čisto zmečkana vsebina notri pa nepoškodovana.
Pripeljal mi je s kombijem od DHL in še sreča,da sem bil doma.Podpisati ni bilo treba nič me pa zanima kaj če me nebi bilo doma kaj potem,ta paket drugi dan dostavijo ali potem gre to naprej preko pošte?

St235 ::

Pustijo ti obvestilo in se dogovoriš za ponovno dostavo/osebni prevzem. Se pa najdejo tudi dostavljalci, ki tebi nič meni nič paket pustijo pred vrati, sam po mojih izkušnjah se pri DHL to ne dogaja.

oo7 ::

Še dobro,da nimamo take dostave:)).


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Skyman ::

Kako je z kaj z garancijo preko amazona?Ce se ti ena stvar pokvari kako ukrepati obvestiti amazon..? je imem ze kdo to izkušno.Hvala

St235 ::

Tako, da samo z odprtimi usti kimaš. Ko sem uveljavljal garancijo za kidnla so uredili popolnoma vse in sem imel novega kidnla preden sem uspel pokvarjenega sploh nazaj poslat.

Skyman ::

Vredu potem ni treba nic skrbeti?

OldSkul ::

nič! Je pa res, da te včasih usmerije direktno k proizvajalcu, pri logitech izdelkih je že tako. No, sej tudi Logitech je znan po odlični ponakupni storitvi!

gwertix ::

vprašanje ni ravno vezano na Amazon, ampak na Ebay... mislite, da ta stvar dejansko dela, če bi jo naročil? :P
http://global.ebay.com/Fashion-Clip-Met...
al zakaj je tko poceni? :D

Killermode ::

gwertix je izjavil:

vprašanje ni ravno vezano na Amazon, ampak na Ebay... mislite, da ta stvar dejansko dela, če bi jo naročil? :P
http://global.ebay.com/Fashion-Clip-Met...
al zakaj je tko poceni? :D


Ker je direktno iz kitajske Location: HK, Hong Kong

Drugače pa z temi stvarmi še nisem mel slabih izkušenj. Pred nakupom poglej oceno prodajalca ter pričakuj min 2 tedna na dostavo ;)

Zgodovina sprememb…

gwertix ::

ok, hvala! :) ta prodajalec ma kar dobro oceno ... sej če ne pa tudi če gre kaj narobe, si samo ob par evrov ^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gwertix ()

Killermode ::

gwertix je izjavil:

ok, hvala! :) ta prodajalec ma kar dobro oceno ... sej če ne pa tudi če gre kaj narobe, si samo ob par evrov ^^


Če v začetku ne bo delovalo kontaktiraj prodajalca raje ti bo poslal novo, kot pa da bi si privoščil nizko oceno na Ebay-u.

Skyman ::

Malo sm gledal na amazonu pa me zanima kje vidis koliko ima omenjeni artikel garancije.Kupil bi si ssd,kot proizvajalčeva garancija je 3 leta za SSD disk,potem kot je zgoraj omenjeno moras zadevo poslati proizvajalcu ali kako drugace.Hvala za odgovor.

oo7 ::

Bom kar tukaj vprašal,da nebom zaradi tega načenjal nove teme.
Moja mastercard kartica je veljavna do 06/2012 pa me zanima če ti sami pošljejo novo?Ker navadna kartica,ko poteče vedno pošljejo kak mesec prej.Za mastercard pa ne vem,ker je to moja prva ali mi bodo poslali novo ali moram poklicati v banko?
Če slučajno kdo ve?
Hvala

Alamar ::

Kartica velja do izteka napisanega meseca. Svojo novo sem dobil par dni pred iztekom. Enako za običajno maestro kartico. Verjetno je odvisno od banke, kdaj pošiljajo nove. Sedaj do torka itak ne moreš nič, potem pa seveda pokliči in vprašaj.

cordoba ::

Lp. Naročil sem iz amazona pa me zanima, če nisi doma ko pripeljejo to dvigneš na pošti?
In pa a je možno, da poštar še kaj računa?

RejZoR ::

Ja, za dostavo do tebe je zadolžena nacionalna poštna storitev, torej Pošta Slovenije. Plačaš nič ekstra, samo podpišeš prevzem paketa in to je to. Če ti hočejo karkoli zaračunat ekstra jih pošlji v PM, ker kar plačaš na Amazonu je dokončna cena. Vsaj za Amazon UK, ker ni carin in podobnega sranja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alamar ::

Odvisno iz katerega Amazona si naročil. Če si iz ZDA in je vrednost več kot 22 EUR s poštnino vred, moraš poštarju plačati storitve carinjenja (20% DDV plus strošek postopka). Seveda v primeru, da paket odprejo in carinijo na podlagi priloženega računa.

cordoba ::

Naročil sem iz Uk. Hvala za odgovor.

Furbo ::

cordoba je izjavil:

Lp. Naročil sem iz amazona pa me zanima, če nisi doma ko pripeljejo to dvigneš na pošti?
In pa a je možno, da poštar še kaj računa?


Jaz iz Nemčije še nikoli nisem rabil nič podpisati, tudi paketi v vrednosti nad 100€ so me pričakali pred bajto. Kar je meni ql.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Alamar je izjavil:

Odvisno iz katerega Amazona si naročil. Če si iz ZDA in je vrednost več kot 22 EUR s poštnino vred, moraš poštarju plačati storitve carinjenja (20% DDV plus strošek postopka). Seveda v primeru, da paket odprejo in carinijo na podlagi priloženega računa.


Amazon.com dostirkat sam posrbi za vse carisnke dajatve in z vidika uporanika (razen cene) ni razlike ali naročiš iz zda ali EU.

mcgeek ::

cordoba je izjavil:

Lp. Naročil sem iz amazona pa me zanima, če nisi doma ko pripeljejo to dvigneš na pošti?
In pa a je možno, da poštar še kaj računa?

Amazon.co.uk pošilja pošilke v Slovenijo preko Royal Mail (pri nas dobiš preko Pošte Slovenije), DHL navadno (dobiš preko Pošte Slovenije), DHL kurirsko (pripelje DHL do vrat) in UPS (pripelje kurir do vrat).
Preko katere storitve bodo paket poslali, se odločijo sami in na to ne moreš vplivati. Če je paket večji ali dražji, skoraj vedno pride preko kurirske službe.

St753 ::

Imam vprašanje glede nakupa prek amazona. Rad bi kupil 2 knjigi (rabljeni) in mi na amazonu izpiše cel kup teh prodajalcev, pri katerih je možno naročiti. Zanima me, če je za varnost pri teh ravno tako poskrbljeno kot za izdelke, ki jih nakupuješ prek amazona in kakšne so možnosti zlorabe kartice? Kupujem prvič in me to zato še toliko bolj skrbi (tudi plačeval ne bom s svojo ampak očetovo kartico, saj imam jaz samo navadno). Kupil bi pa od teh prodajalcev: http://www.amazon.co.uk/gp/aag/details/... in http://www.amazon.co.uk/gp/aag/main?ie=.... Malo sumljive so mi tudi cene (0.01 funt), je pa res, da so knjige rabljene.
Zanima me še, če ima kdo izkušnje z spletno trgovino http://www.bookdepository.co.uk/. Je nakup tam varen? Že v naprej se vsem zahvaljujem za odgovore.

kuglvinkl ::

Sem naročal iz book depositorya. Vse kul, malo dalj časa traja dostava.

St235 ::

nakup preko amazona (četudi od tretjih oseb) je načeloma varen. Preko bookdepository redno nakupujem, ker imajo boljše cene in zastonj poštnino.

mcgeek ::

St753 je izjavil:

Imam vprašanje glede nakupa prek amazona. Rad bi kupil 2 knjigi (rabljeni) in mi na amazonu izpiše cel kup teh prodajalcev, pri katerih je možno naročiti. Zanima me, če je za varnost pri teh ravno tako poskrbljeno kot za izdelke, ki jih nakupuješ prek amazona in kakšne so možnosti zlorabe kartice? Kupujem prvič in me to zato še toliko bolj skrbi (tudi plačeval ne bom s svojo ampak očetovo kartico, saj imam jaz samo navadno). Kupil bi pa od teh prodajalcev: http://www.amazon.co.uk/gp/aag/details/... in http://www.amazon.co.uk/gp/aag/main?ie=.... Malo sumljive so mi tudi cene (0.01 funt), je pa res, da so knjige rabljene.
Zanima me še, če ima kdo izkušnje z spletno trgovino http://www.bookdepository.co.uk/. Je nakup tam varen? Že v naprej se vsem zahvaljujem za odgovore.

Amazon Marketplace je načeloma ok. Plačilo se vedno izvede preko amazona in trgovina ne vidi tvoje kartice. Kako pridni so pri pošiljanju, pa si poglej med komentarji. Ali so uporabniki zadovoljni s trgovino ali ne..
Bookdepository je trgovina, ki jo je pred kratkim kupil amazon, vendar še vedno deluje samostojno. Knjige se tukaj bolj splača kupovati, ker so cenejše kot na amazonu. Predlagam, da obiščeš www.bookdepository.com kjer pa so cene še nižje kot na .co.uk strani. Sicer je razlika le v naslovu - trgovina je ista.

amacar ::

Imam 10$ gift card za amazon.com. Kaj se sploh da naročiti v slovenijo, ker za vsak izdelek je ali napisalo, da ne dostavijo v slovenijo, ali pa sem imel s poštnino znesek nakupa celo do 90$. Porabil sem pol ure da bi naročil en kabel, pa nisem našel. Torej je možno kje izbrati, da najde med izdelki samo tiste ki dostavljajo v slovenijo, oz priporočajte izdelek, ki ga bom zagotovo lahko naročil, magari ga tu vstran vržem.

roli ::

Amazon načeloma k nam pošilja bolj kot ne vse. Problem so bolj tretji prodajalci, ki pa kakor kateri. Če ob iskanju izbereš ob strani naj ti prikazuje samo stvari, ki jih prodaja amazon potem si načeloma varen in bi vse kar tam izbereš moralo biti dostavljivo.
http://www.r00li.com

Jackass ::

Živjo!

Mene zanima, če ste tisti, ki ste naročali kakšno elektroniko od amazon.de (prodajalec amazon.de) dobile vse potrebno za garancijo?

Ker je rok dobave (pošiljanja) od 7-21 dni, me zanima v kolikšnem času ste v povprečju prejeli stvari v Slovenijo?

LP,
Miha
jAcKaSS

mcgeek ::

Jackass je izjavil:

Živjo!

Mene zanima, če ste tisti, ki ste naročali kakšno elektroniko od amazon.de (prodajalec amazon.de) dobile vse potrebno za garancijo?

Ker je rok dobave (pošiljanja) od 7-21 dni, me zanima v kolikšnem času ste v povprečju prejeli stvari v Slovenijo?

LP,
Miha

Amazon posebej ne potrjuje garancij. Dobiš kar je priloženo izdelku. In pa seveda račun.
Dostava po navadni pošti je običajno do en teden, preko kurirja od 1-3 dni. Ta rok začne teči, ko dobiš obvestilo, da je bil izdelek poslan.

amacar je izjavil:

Imam 10$ gift card za amazon.com. Kaj se sploh da naročiti v slovenijo, ker za vsak izdelek je ali napisalo, da ne dostavijo v slovenijo, ali pa sem imel s poštnino znesek nakupa celo do 90$. Porabil sem pol ure da bi naročil en kabel, pa nisem našel. Torej je možno kje izbrati, da najde med izdelki samo tiste ki dostavljajo v slovenijo, oz priporočajte izdelek, ki ga bom zagotovo lahko naročil, magari ga tu vstran vržem.

Kupuj samo izdelke, ki jih prodaja amazon (piše poleg samega izdelka). Uporabi najcenejšo poštnino. Upoštevaj, da so zneski brez DDV in če boš prekoračil mejo, naši carini plačaš še davek in morda carinsko dajatev. Za 10$ pa dvomim, da ti bo kaj uspelo kupiti. Gift card lahko kombiniraš s kreditno kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

Alamar ::

St235 je izjavil:

Alamar je izjavil:

Odvisno iz katerega Amazona si naročil. Če si iz ZDA in je vrednost več kot 22 EUR s poštnino vred, moraš poštarju plačati storitve carinjenja (20% DDV plus strošek postopka). Seveda v primeru, da paket odprejo in carinijo na podlagi priloženega računa.


Amazon.com dostirkat sam posrbi za vse carisnke dajatve in z vidika uporanika (razen cene) ni razlike ali naročiš iz zda ali EU.
Kje si pa to slišal? Kako lahko sam poskrbi za dajatve carinske izpostave RS? To je imo samo v primeru, če odpošljejo naročilo iz skladišča znotraj EU. V nasprotnem primeru gre vse skozi carinsko službo.

St235 ::

Seveda gre čez carinsko službo, samo za vse poskrbi amazon. Ti z tem nimaš nič. Konkretno sem ravno pred pol leta kolegu kupil Kindle. Vse dajatve je uredi amazon in DHL je zadevo dostavil do vrat. Probaj naročit kindle pa boš videl, da ti nakoncu prišteje tudi stroške uvoza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Jackass ::

mcgeek: Hvala!

Žal v Sloveniji zahtevajo potrjen garancijski list in račun. Sem preceril na uradnem servisu in tehnični pomoči - zanima se za nakup Samsungovega telefona.

Včeraj sem pisal na Amazon.de če dobim potrjeno garancijo s štempljem in podpisom prodajalca kot je pač na obrazcu na garancijskem listu, ki ga priloži proizvajalec.

Seveda sem dobil v odgovor polovico prekopiranega besedila iz njihove pomoči ter na dolgo in široko o tem, da garancijo da proizvajalec in da jo uveljavljam z računom. Včasih ne vem, ali je merilo za tehnično pomoč po celem svetu res pod 60 IQ, sicer te ne zaposlijo?! Nikoli še nisem dobil pri nobeni tehnični pomoči ali klicnem centru odgovora na konkretno vprašanje. Povejo vse, samo na tisto kar jih vprašaš ne dobiš odgovora.

Pravijo sicer, da se v času garancije lahko vedno obrnem nanje in bodo oni servisirali napravo, ter mi povrnili stroške. Vendar se mi zdi, da je vseeno lažje stopiti na servis na drugem koncu LJ in jim povedati kaj ni v redu, kot pa pisati dopise v nemščini, se spet pozanimati na kateri naslov poslati, pa prilagati račune za poštnino itd...

Ostali, ki ste naroči prek amazon.de in ostalih EU podružnic ste kar pristali na to, da ste brez garancije v slo?
jAcKaSS

Furbo ::

Zakaj pa bi nesel, sploh Samsunga, v naš servis, kjer ti bodo samo zabrusili, da je prišel v stik z vodo in te odjebali?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
7 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723262 (1728) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123093 (2667) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376437 (2721) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434348 (17468) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510264 (9350) Robert

Več podobnih tem