» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
5 / 64
»»

Steinkauz ::

Free shippping seveda ne velja za Slovenijo

Lahk bi pogooglal ane
http://www.amazon.com/gp/help/customer/...

Drekcpekc ::

A obstaja kakšno podjetje v sloveniji, ki bi mi naročilo nekej na amazonu, potem bi pa jaz plačal stroške? Ali pa če bi mi nekdo naročil, pa da mu jaz potem plačam?

kerrigh ::

Pozdrav
Nisem še naročal prek amazona. Danes sem hotel naročiti cd-je pa ni šlo, ker mi je napisalo da ni možno dostaviti na ta naslov. Na amazon.com/.uk in .de. Na vseh isto. Naročal sem nove stvari. Naročiti nameravam v drugo državo (iz amazon.com v avstralijo). Pa me zanima če pred potrditvijo naročila piše celoten znesek tudi z vso poštnino in morebitno carino ipd. ali pa brez tega. Stvari sem naročal, sicer vse na amazon.com ampak od različnih prodajalcev. Je potem poštnina skupna ali za vsak izdelek posebej in ali jo potem v celoti izpiše?
kerrigh

Drekcpekc ::

Živjo, ali mislite da mi bojo poslali tale izdelek (ker sem prebral da nekaterih stvari nočejo poslat), http://www.amazon.co.uk/SONY-ERICSSON-X...

Jan987 ::

Free shiping običajno velja samo za UK, za drugod po Evropi se običajno plačuje.

Drekcpekc ::

Kaj veste, če se da plačevati z debetno kartico VISA ELECTRON na amazonu?

dukedl ::

lp dukedl

SanAndreas ::

Kaj pa plačilo po povzetju pri nas iz tujine, a tudi tega ni možno?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

JayKay ::

ne

Drekcpekc ::

Še nekaj me zanima. A mi lahko nekdo razloži tole sliko:
http://yfrog.com/7cscreenshotnpj

Zanima me, če jaz naročim 5 izdelkov od istega prodajalca, mi bodo računali samu teh 5 funtov in pa pač ceno vseh izdelkov, ali pride to 5 funtov na vsak izdelek?

Hvala

Zgodovina sprememb…

St235 ::

5 funtov per shipment. Tako, da bi te za 5 artiklov morao prit 5 funtov. edino vprašanje je ali lahko naročiš vse skupaj ali boš moral oddati vsako naročilo posebej.

kuglvinkl ::

Bo kar tukaj. Na The book depository so bile naročene knjige overall 15 evrov cenejše kot na Amazonu.uk (in še malo več kot na .de), tako da sem potem tam naročil.

Kje je point: da so bile knjige odposlane 6.12., prejel sem jih danes. To je znotraj roka, ki je določen za Slovenijo (Royal mail).

Veste pa, da preko Amazona zlaufa precej hitreje (nazadnje sem dobil v 4 dneh IIRC).

Tolk za info.
Your focus determines your reallity

Glodko ::

Danes sem naročil na Amazon.co.uk dva CD-ja, DVD in brivnik. Ko sem že oddal naročilo mi je izpisal da bo dostavljeno 12. januarja. Ker sem vedno do sedaj dobil na točno tisti datum pošiljko kot je pisalo me zanima ali bo res trajalo več kot 20 dni da dobim to pošiljko? Vsi 4-je artikli so na zalogi domnevno.

ZaLoMaT ::

Jaz dobim stvari iz amazon.co.uk največkrat v obodbju 4dnih, je pa potrebno sedaj vzeti v zakup malce večjo gnečo zaradi praznikov.

kuglvinkl ::

Lahko, da bo prej. Je blo pa zadnjič opozorilo zaardi vremenski nevšečnosti, ki so ustaviel promet in pa seveda količina daril, ki jo morajo sproducirati. Kakorkoli, povej, ko boš dobil.
Your focus determines your reallity

roli ::

Jaz sem naročil dve stvari iz britanskega amazona v četrtek zvečer, v petek je bilo odposlano in danes je prvi del že prišel. Tako, da zadeva gre precej hitro. Je pa tudi pisalo, da bo paket prispel šele enkrat januarja.
http://www.r00li.com

kuglvinkl ::

Danes zjutraj sem si poklikal novoletno darilo. Javim, če pride še letos.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Včeri je že šlo naprej, delivery estimate, je 12.1.2011.

Zdej, a se ni dalo včasih trackat pošiljke preko DHL?


Update: Evo, dobil sem danes.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

biokill ::

LP, ko dobim viso, si bom na amazonu naročil powerball, vrjetno tega http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000...

Zanima me koliko bo prišla poštnina za v slovenijo ter ali je to varno naročit?


L.P.

kuglvinkl ::

KOlk bo poštine boš imel navedeno še pred potrditvijo. Ene par evrov.

Glede varnosti te pa ne razumem? A te skrbi varnost nakupa ali powerballa?
Your focus determines your reallity

biokill ::

nakupa :D
Pa zanima me, ali to pride preko pošte slovenije al kako? In še, če je cena ki ti jo navede pred potrditvijo končna, torej izdelek+poštnina, da ni potem ko pride domov kakšno presenečenje..

L.P.

L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

kuglvinkl ::

Če je kaj varno, je to Amazon IMHO.

Kdo točno dostavi, ne vem, lahko da je DHL, lahko, da je Pošta.

Cena je končna, poštarju ne daš nič.
Your focus determines your reallity

biokill ::

najlepša hvala za pomoč :D

bl4z2 ::

če bo kdo še kj naročov naj me prosim obvesti. naročil bi 2 knjigi. sem mladoleten in noben v družini nima kartic (samo maestro )
hvala

beni70 ::

Jaz sem zjutraj naročil preko amazon.uk igralno konzolo in par iger. Popoldan sem dobil obvestilo, da je pošiljko prevzel DHL in da prispe 20. januarja. Računam pa, da bo prej. Zanimivo pa je bilo s poštnino. Zaračunali so mi je 16 funtov, nato pa dali popusta za 18.:D

bauci ::

Kupil sem že kar nekaj DVD na amazon.uk in me zanima (če kdo ve) zakaj je cena DVD, ko ga dam v koš, zmeraj za nekaj centov višja, kot pa je napisano na strani, kjer je opis DVD? Je pa pošiljka zmeraj prišla v treh do štirih dneh (če je šla preko UPS) in v enem do dveh tednih, če je šla preko DHL (v SLO Pošta Slovenije).

Redkvica ::

Razlika v ceni nastane zato, ker imajo v UK nižjo stopnjo DDV kot pri nas. Na spletni strani so objavljene cene za UK tržišče, tebi so pa dolžni obračunati DDV po naši davčni stopnji. Ni samo pri DVDjih, ampak pri vsem, kar kupuješ iz UK prek spleta. Tudi javari enako obračunava za čevlje in torbice.

techfreak :) ::

Mene so danes razveselili, ker sem dobil veliko prej, kot je bilo ocenjeno.

10. januarja sem naročil dve stvari, ki so mi ju brezplačno razdelili v dva paketa, zaradi večjega zadovoljstva. Prvi paket bi naj prišel iz Nemčije do 24. januarja, drugi pa iz UK šele 31. januarja.

bauci ::

Redkvica, hvala za pojasnilo.

JayKay ::

od 4.1 ddv v UK znaša tudi 20%

beni70 ::

Tudi moja konzola z igricami je prispela včeraj. Vse ok, pošiljko sem spremljal preko dhl.de. Prejel pa četrti dan zjutraj. Prijetno presenečen.
:)

gruntfürmich ::

djte mi prosim pomagat pri stroških pošiljanja:

http://www.amazon.de/gp/help/seller/shi...

http://www.amazon.de/gp/help/seller/shi...

koliko je strošek pošiljanja za 60EUR artikel. je v prvem primeru EUR 8,95,
in v drugem 'pro Artikel'+'pro Sendung' = 2EUR + 23EUR = 25EUR ???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Steinkauz ::

Če je 3rd party seller itak ne šteje to.
Najlažje vidš da dodaš v košarico, greš do zadnjega koraka pred plačilom in ti piše točno kolk je poštnina.

gruntfürmich ::

pa morm bit logiran da grem do zadnjega koraka?

kako pa je ponavadi s plačilom? na kakšen način se lahko plača?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Steinkauz ::

Ja loginan morš bit. Kreditna, paypal noče

Rokster ::

Razmišljam o nakupu mobilnega telefona preko amazon.de. Zanima me, če ima kdo izkušnje s tem, predvesm kako je z garancijo telefona?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rokster ()

Joker1337 ::

Zdravo,
Rad bi kupil alu-box za psa preko amazon.de, pa mi piše da ne gre pošiljat v slovenijo...a je možno na kakšen drugačen način kupit to preko amazona, mogoče preko posredovanja(fowarding)?? če je možno, keri je tak najbolj ugodni posrednik paketov??
Hvala
Lp

sinko999 ::

Če si v bližini avstrijske meje si lahko pošlješ poštno ležeče na avstrijsko pošto. Naprimer Straß (v Spielfeldu so jo zaprli) plačal jim boš 1,2EUR manipulativnih stroškov, tja pa si uradno ne moraš poslati paketa od paketne službe (hellerman, gebruder weiss, dor2dor etc...).
Če se že pa boš zmenil z poslovodjo da ti ga sprejmejo pa te bo stala manipulacija 14EUR. Tako da se vedno pozanimaj če kupuješ direktno od amazon.* ali pa od partnerskega prodajalca na amazonu, kako je v tem primeru s pošiljanjem preko katere pošte oziroma špedicije gre.
Kot primer v nemčiji nimaš poštnoležečih paketov.

LP
Ni? ni ve?no !

Joker1337 ::

sem doma blizu avstrijske meje....a lahko prosim malo bolj podrobno obrazložiš avstrijsko opcijo, na kateri naslov naj pošlem v Avstrijo? Sem nov glede tega tak da še nevem kak pa kaj...

sinko999 ::

Primer naslova za pošto v avstriji:

Ime Priimek
Postlagernd, Hauptstraße 53
Straß in Steiermark, 8472
Österreich

To je primer pošte če si blizu šentilja (ö Spielfeld)
Delovne čase preveriš na post.at preko Filialenfinder.

To je za pošiljanje iz amazona če je kot pošiljatelj amazon.de
Če boš pogledal na desno stran tam ko ti piše cena in pa razpoložljivost. Če ti piše verkauft durch primer *** online shop, potem kontaktiraj ta online shop na kakšen način imajo urejeno dostavo, pošta,dhl,špedicija itd...

V večini primerov imajo ti partnerji tudi svojo online prodajalno tako da se ni problem dogovoriti za vrsto dostave in pa ceno le-te.

Drugače pa daj link od tega artikla pa ti povem ceno dostave itd...
Ni? ni ve?no !

Joker1337 ::

torej napišem naslov neke pošte v Avstriji(blizu meje) in ko bo dostavljena grem samo dvignit paket...kak dolgo pa je potem paket na pošti, da nena nazaj pošljejo?
Mislim kupit eno od teh kletke:
http://www.amazon.de/Hunde-Transportbox...
ali
http://www.amazon.de/Leopet%C2%AE-HK03-...
pač tisto ki bo mogoče naročit, nikjer od teh dveh ne piše verkauft durch...
Pa še...kaj je varno plačevat z American Express kartico ali je bolje da se registriram na PayPal?

Lp

sinko999 ::

Pri obeh imaš : prva Verkauf und Versand durch dsversand.
druga Verkauf und Versand durch Jago24online

Tako da klikneš na prodajalca, poiščeš kontaktne informacije in ga povprašaš o načinu pošiljanja.
Potem pa se informiraš kam ti lahko pošljejo paket: paketna postaj, logistično skladišče, ...

Za sledenje paketa pa moraš ti kontaktirati prodajalca, sami se ne zganejo.

Z karticami ni problemov plačal sem z viso pa american pa še nisem opazil nobenih nepravilnosti.
Ni? ni ve?no !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sinko999 ()

Joker1337 ::

aha...najlepša hvala za obrazložitev, že kontaktiram prodajalca.

Joker1337 ::

Sem oba kontaktiral...
Ampak sem ugotovil da ta boks od jago24: http://www.amazon.de/Leopet%C2%AE-HK03-... na amazonu stane 59,99EUR, na njihovi strani pa 88,95EUR: http://www.jago24.de/suche.html?suchfel... ....zdaj pa nevem v čem je fora ali ta trgovec "nateguje" ljudi??
-----------
pa glede one varjante da pošljem na avtrijsko pošto...
Na amazonu pod naslovne podatke vpišem tiste ko si jih ti navedel, in pol bo poslano na to pošto...in ne razumem, kak bom vedel da je pošiljka prispela na pošto?...mogoče preko sledenja pošilke?...pa kak dolgo ostane na pošti, da nebi odposlali pošiljko? pa če je možno plačat po povzetju na pošti? (za ziher da nebi ostal brez paketa denarja pa tut nebi nazaj dobo, ko bi odposlali paket)

Sori da tak zatežujem z takimi vprašanji, ampak še do zdaj nisem nič kupoval preko spleta iz tujine, tak da bi se rad prepričal, da me nebi napizdli pa pošiljke sploh nebi dobo...

Lp

Joker1337 ::

na kratko povedano...glede pošiljanja na pošto...
Vpišem ta naslov za dostavo:
Ime Priimek
Postlagernd, Hauptstraße 53
Straß in Steiermark, 8472
Österreich
Potem plačam,... in to je to? ali je še treba kaj označit da je to na pošto poslano?
Sprašujem zato ker nevem kak to gre, ker nebi rad ostal brez denarja pa pošiljke nebi dobil, ker bi nekaj narobe naredo glede dostave.

Lp

Zgodovina sprememb…

ZaLoMaT ::

V primeru, da kupim tole ščetko iz nemškega Amazona Braun Oral-B Triumph 5000. Je potem samo na embalaži nemški jezik ali je tudi vse ostalo na zaslončku v nemščini?

Joker1337 ::

Spet jaz...
Sem bil glede tiste opcije (pošiljanje na pošto v avstriji) malo skeptičen, ampak sem opravil že 2 nakupa, prvo semena rože(za probo da vidimo kak to gre, 6EUR vreden paket), je blo treba plačat 1EUR sladiščenja....potem pa sem naročo boks za psa(v ponedeljek naročo, danes šal po njega iz severne nemčije...zlo hitro), trebalo je plačat 7,5EUR skladiščenja, ker je ta paket dostavo privatnik, in ne pošta(malo več ampak še vedno dosti ceneje)...skratka zadovoljen, nobene komplikacije nič...
...še enkrat hvala vsem za pomoč, če nebi blo vas bi mogel kupit stvari 2x dražje!

Lp

baltso ::

Ali kdo ve kako se opravi nakup na podjetje preko Amazona (UK) - tako, da bi račun bil izstavljan na podjtje z davčno itd za uveljavitev stroškov...
Se to sploh da? Nikjer nisem zasledil kak b2b ali kaj podobnega. Ima kdo s tem izkušnje?
Hvala

JayKay ::

VAT refunds for VAT registered customers

If you are a VAT registered customer in another EU Member State, Amazon.co.uk can refund your VAT. In order to receive a VAT refund for your order we require a copy of your VAT registration certificate which shows the registered business address and registered VAT number. When requesting a refund please send a copy of this document to the following address:

Charge Enquiries Department,
Amazon Customer Services Ireland,
Unit 27 6400,
Cork Airport Business Park,
Kinsale Road,
Cork,
Ireland

Alternatively, you can email this information in PDF format, to b2b-refund@amazon.co.uk

We no longer accept vat refund requests via fax.

http://www.amazon.co.uk/gp/help/custome...

mitja12345 ::

Nakupovanje preko spleta:Amazon,Ebay,...
Na spodnji sliki preberite kako se ne nakupuje preko interneta
 Nakupovanje preko spleta

Nakupovanje preko spleta


Žena nekega moškega je vstavila kreditno kartico v odprtino za diskete.ubogi mož je kasneje mogel povprašat za nasvete po internetu-Yahoo answers kako kartico spravit ven.

Zgodovina sprememb…

««
5 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723247 (1713) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123090 (2664) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376436 (2720) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434340 (17460) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510262 (9348) Robert

Več podobnih tem