» »

pokvarjen avtofokus na fotoaparatu

pokvarjen avtofokus na fotoaparatu

Filozof ::

Imam digitalni fotoaparat JENOPTIK JD 4100z3s star nekaj čez eno leto. Fotografirati gre brez težav, zumiranje deluje, vse gre kot kaže dobro razen avtofokus. Slike enostavno noče izostriti. Ko gumb za fotografiranje malo stisneš, bi moralo najprej izostriti sliko. Tega ne naredi. Pri tem lučka za avtofokus sicer utripa kot bi mogla in čez nekaj trenutkov ko bi se naj teoretično slika izostrila tudi normalno neprekinjeno sveti tako kot je to bilo prej ko je še vse delovalo.
Zdi se mi da je med fokusiranjem fotoaparat spuščal še nek tih zvok, kot da bi nek motorček nastavljal leče. Oziroma bilo je bolj cviljenje se mi zdi :\ Zdaj je popolnoma tiho. In vse slike po vrsti so meglene. Ročno pa se ne da izostriti slike.

Se je že komu zgodilo kaj takega in kaj lahko naredim, če sploh lahko kaj? Ne diši mi ravno preveč, da bi ga nosil na servis.

Hvala že vnaprej za modre misli in nasvete, če bodo kakšni :)
Pogled v oči...

gzibret ::

Morda je šel motorček ali kaj drugega. Pelji na servis - fotomehanika v Lj (Kolizej, zraven hotela Lev), pa vprašaj, koliko bo stalo popravilo.

Drugače pa slikaj pri veliki "aperture value", 22 je optimum. Takrat imaš veliko globinsko ostrino in slike bi moral biti jasne tudi ob napačnem fokusu. Samo je problem, ker za zaslonko 22 rabiš veliko svetlobe (oblačno vreme že ni več ok), zato nastavi še čim večjo ISO vrednost - 1600 ali kaj podobnega. Če se to seveda da narediti.

To je le bypass za to težavo, ne pa njeno servisiranje.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

...
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S8 polizdelek "frcaj" da dela

Oddelek: Mobilne tehnologije
316141 (5015) klinker
»

Adobe predstavil tehniko popravljanja zamegljenih posnetkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
6220299 (14947) CaqKa
»

samsung galaxy ace

Oddelek: Mobilne tehnologije
355625 (3468) free_k_shot
»

dig.fotič: 5M, hitershoot

Oddelek: Kaj kupiti
111627 (1415) 3man
»

Nastavljanje goriščne razdalje po zajemu posnetka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
15020713 (16321) gzibret

Več podobnih tem