» »

Kje dobiti VSE gonilnike za 56k modeme?

Kje dobiti VSE gonilnike za 56k modeme?

iskra ::

Zadnje čase veliko šarim po starih, zaprašenih računalnikih, ki se na splet peovezujejo s 56k modemi. Windows update je pri inštalaciji 56k modema vedno tako prijazen, da me vpraša, če želim pobrati gonilnike kar s spleta. Kar pa je v danem trenutku nemogoče.

Lep čas nazaj sem kupil za kolega nek Motorolin modem, poleg modema pa sem dobil še CD s kupom gonilnikov za druge modeme (Cnet, USR, ...), ki pa se je izgubil kdove kje.

Se da kje sneti ta CD s spleta? Pojma nimam, kdo ga proizvaja. :\ Sprejmem tudi ISO slike raznih CDjev z vsemi mogočimo gonilniki za 56k modeme. :)

Lahko bi pobral z neta vse možne gonilnike, pa vzame preveč časa. >:D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

zee ::

www.driversguide.com

Registracija je brezplačna, imajo pa tam gonilnike za praktično karkoli. Tam sem našel gonilnike tudi za najbolj exotične modeme (razne Motorole, Genius-i, ...).

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

iskra ::

In seveda moram iti za vsak gonilnik recimo 10km nazaj proti domu, ga pobrati s te strani, ga naložiti na disketo/CD/USB ključ ter ga odnesti nazaj 10km h "stranki" ter inštalirati. :)

Obstaja kaka stran, kjer lahko poberem VSE gonilnike naenkrat?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

MadMax ::

Ko sem prebral "vse driverje" sem se najprej od srca nasmejal :D
No ja, tudi če bi pobral vse gonilnike naenkrat, bi to pomenilo najbrž za kakšen zajeten novejši disk podatkov.
Sploh pa si genij, če vsak modem prepoznaš s prostim očesom. Veliko jih je še prek FCCja težko najt.
Glede na to, da se po tvoji izjavi sodeč že skoraj profesionalno ukvarjaš s tem, ne bi bilo slabo, če bi si omislil prenosnika in kakšno GPRS/EDGE kartico zanj.

Ostane pa ti še ena varianta: po svetu hodi s kakšnim zunanjim modemom (najbolje serijskim) in gonilnikom zanj, pa ga priklopiš začasno, toliko da stakneš driverje za tapravi modem od stranke.

Sicer pa, če se ti zdi škoda časa za dolvleko iz neta, zakaj bi se potem drugi sekirali zate...:P
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

iskra ::

V mislih sem imel bolj razširjene modeme - iščem CD, ki ga prilagajo poleg skoraj vseh modemov. Na njem so gonilniki za večino modemov zadnjih par let. Drugače povedano, s tem CDjem (mislim da je bil kombinacija CD-srebrne, oranžne ali zelene barve) sem usposobil kar precej modemov.

Modemov ne prepoznam s prostim očesom - samo nalepke preberem na njih in ugibam v kateri mapi na CDju se nahaja pravi gonilnik.

GPRS/EDGE + prenosnik so predraga zadeva za neprofesionalno uporabo.

Ideja z zunanjim modemom pa ni slaba.

Za 10 driverjev z neta pobrat ni noben problem - 100 je pa druga zodba. Zato iščem ta CD, če ga ima slučajno kdo kje v kaki zaprašeni škatli od modema.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Hux ::

100 je samo 10x vec. JAu to je samo malo klikanja. Zgoraj ti je cist prav povedo zakaj bi se mi sekirali za tebe ce si sam prelen.

iskra ::

OK sori ... Sm mislu, da kdo ve za kako stran, ki je google, yahoo in drugi ne najdejo izpljunejo med prvimi 100 zadetki.

Sicer pa sem imel srečo, da ima en kolega ful teh CDjev, ker jim je strela dostikrat udarla v napeljavo ...

Hvala za informacije.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Lith ::

a ne bi mogoče kot nek serviser pri strankah moral ti imeti na zalogi zraven novih modemov takC D ?
Jaz ga imam (sem dobil pri novem modemu NetoDragon), če ne pa itak tega ne delam, ampak odnesem mašino in zrihtam, pol mu pa dam nazaj !
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

iskra ::

Nisem serviser. :D --> Nimam zaloge modemov doma.

Za prevoz škatle pa bi opravil isto pot dvakrat. :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

krho ::

iskra:
Navadi stranke, da ti pripeljejo računalnik in vse CDje ki so jih dobili zraven. 100x manj problemov.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

nodes ::

Navadi stranke, da ti pripeljejo računalnik in vse CDje ki so jih dobili zraven. 100x manj problemov.

točno tako

in da imajo po možnosti mrežno not

knesz ::

Privat mi sporoči naslov kakšnega ftp strežnika ali pa ti pošljem ISO fajl takega cd-ja

lp

Ch4N93 ::

na JAE ftp-ju je nekaj gonilnikov
Ni nam lahko...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri UMTS HSDPA modem kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
256304 (5189) Ice-Heki
»

Modem Motorola PCI 56k in podpora nastavitvi za Slovenijo-problemi!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161685 (1506) Jeebs
»

Linux in modem

Oddelek: Operacijski sistemi
171672 (1433) |_CoBrA_|
»

PCI communication device?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51020 (951) andro
»

Modemi - Windowsi jih ne zaznajo!(podarim DivX Film, RES!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
121725 (1532) miranpozar

Več podobnih tem