» »

Novi Abit biosi izkušnje? Moje so zelo slabe:-(

Novi Abit biosi izkušnje? Moje so zelo slabe:-(

Malecky ::

Po flashanju ne morem niti pribljižno več navijat proc moram laufat na 700 prej sem imel stalno 870Mhz zdaj pa če OC pa komp totalno frizne in moram bios resetirat!

Ma še kdo take probleme drugače bom jaz itaq ponovno flashal z starejšim biosom!

My RIG;
Athlon T-bird 700@870(ponavad:-))
Abit KT7A
128MB pc133
Kyro 2
IBM IC35 41,1GB 7200
300W PSU

Slide ::

Kot naprej, nevem mislim da sem vidi na Slo-Techu, je najbolj overclokan procesor Duron in TB sploh ne daje takih možnosti za navijanje. Imam nov bios, KT7A, Duron 750 in sem ga spravil na 900, brez problema. Poskusi, če boš rešil z voltažo.

Slide

Malecky ::

Sej bom vidu dons ko bom bios zamenjal drugače je pa men tud na izi šu na 870mhz največ kar sem ga lahko benchmarkal v sandri pa 906mhz sam je miška jebala.

Ta Bios je CRAP jest ga zellllo odsvetujem še sploh pa zaradi temperature:-((

MUC ::

Jest sm flashal in dela vse kot prej, le da je pr navijanju bolj stabilen comp .. 1.2G na 1.33G brez freeza , prej pa je skos stekal

Vec nism probal

Malecky ::

Kaj pa temeratura?

Hrček ::

Ej telebajsek...a se da kle ribe kupt ?


k bi jih pol na procu speku mal...mmm


pa čevape..:D
!!! Minimal Rox !!!

HEKO ::

Telebajsek --> najprej downloadaj MBM (motreboard monitor), kjer vidiš temperaturo proca in rpm ventov....

Kako maš hlajenje proca ????!!!!
Če tega neweš, da je temperatura zelooo pomembna glede stabilnosti in normalnega delovanja proca...pol preberi VSE in res VSE članke na slo-techu....

V bistvu newem kaj te je*e, kr je Abit vsaj meni enden najboljših proizvjalev. In plata ki jo imaš je drgač zloo dobra, tak da newem. Kolko maš violtažo? Si jo kaj dvignil?
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

Malecky ::

HEKO pejd še v forum Hlajenje in modifikacije prebrat moje temperature. Ni nč zaskrbljujočga moje temperature so zelo nizke tudi če ne laufa tako kot bi lahko.

Drugače je pa tam Vasko lepo odgovoril na moj problem hotel sem samo povprašat če ma še kdo take težave, Bios sem flashal itaq zaradi lepšega drugače mi je s starim vse lepo delovalo. Pač ta bios ni za moj system pa pika bom pa tastarga meu:D

Ti podgana pejd ti čokolade v folije zvijat če vzamejo take bedake al samo neumne svizce!:D

Bole ::

Tudi jaz sem flashal BIOS na plati ABIT KT7A in kar se tice stabilnosti pri OC je napredek več kot očiten! ...kar pa se tiče temperatur pa moti tudi mene pri popolnoma enakih nastavitvah je temperaratura bistveno visja, do cca. 10 stopinj!!!

Prej sem imel:
Athlon 1.2@1.4GHz; idle=35 full load=52
Sedaj:
1.2@1.4; idle=49 full load=54 stopinj

opazil sem da ni takih skokov v temp ampak da se je bistveno povecala samo temp. neobremenjenega procesorja

trenutno imam nastavljeno celo
1.2@1.466GHz in stvar deluje brez problemov tudi po vecurnem obremenjevanju z spili ali 3Dmarkom
Temperatura pri tem doseze nekje 55 stopinj, kar v primerjavi z prejsnjimi nastavitvami sploh ni veliko.

...trenutno procesor hladim s super orbom in mislim da bi s primernim hlajenjem z lahkoto presegel 1.5GHz ..kar pa s prejsnjim BIOSom nikakor ni bilo mogoce tam je zgornja meja bila 1.4GHz!

Mislim da je bios vec kot OK... motijo me le te spremembe temperatur.

piek ::

Kot po nakljucju.
Danes sem flash-al Abit KT7A-Raid z najnovejsim 3r biosom in lej ga zlomka... raid kontroller ni zaznal vec diskovja! No, da ne bom jokal in tezil tukaj brez potrebe, samo javim koncni rezultat. Flash-anje na prejsnji bios in ponovna nastavitev raid polja. -> podatki so sli rakom zvizgat ;( cel dan pa tudi
Tako, da malo previdnosti ne bo odvec.

LP

piek
--- Finish it off if you started it! ---

Paramedic ::

Sožalje :'(.
Ampak lahko bi vidu opozorilo pred tem pojavom. To piše v KT7 FAQ strani (viahardware.com -> kt7 faq).
End transmission.

AvAkI ::

Piek:

!!! Attention for upgrading KT7-RAID / KT7A-RAID BIOS to 3R !!!

When you upgrade bios from ZT to 3R, we highly recommend you backup your system and data to an independent storage device first. New HPT 1.11.0402 bios may corrupt original RAID configuration created on old bios occasionally. That means you may need to rebuild RAID configuration. If it happens, all the data on RAID-0 will be gone!
0:)

Malecky ::

Jap navodila obstajajo:D
Sam se jaz nima nič za zajebavat prele se mi je sesul kot strela z jasnega nič delovalo vse čudn polh črk je mankal najprej je pa tipkovnica nehala delat(postopoma) pol pa vse friznilo ipd......

Zdaj sem bios resetiral deluje spet nekako normalno razen da gledam vse na 256 barvah nastavljeno mam pa na 32bit true :D

Kera beda tale bios!

Ne vem a bo sam pri men tolk problemov al tud drugim sam jest še Kyrota 2 mal sumim sam zdele se nimam cajta s tem ubadat!

Joj joj Abit! A bo moja naslednja KG7 al ne:D

mortal ::

Bole: Kateri hladilnik pa uporabljaš na CPUju ???>:D

Bole ::

Super orb (2 ventilatorja)
...ali ima mogoce kdo kake izkusnje z DragonOrbom?

kaj se trenutno na nasem trgu najbolj splaca kupit?

AvAkI ::

Bole-Ti kolesariš?

malinavc ::

men je k sm mel ˝original˝ bios gor, delu ram na Turbo, zdej mam 3C gor pa mi ne več :((

3R pa sploh ne morm flashat, se komu sanja zakaj ne?Plata je kt7a
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Bole ::

AvAkl: Ne ne kolesarim :)

Alex ::

Telebajsek:
Res, da je mal verjetnosti, da nisi probal ampak vseeno.

Ali si izključil opcijo, da se ustavi če je proc navit?

lp Alex
Go AMD Go!

Malecky ::

Kaj ti misliš?

Zdaj mam gor 3c bios pa še zmeri ne morem navijat. Ko ga OC in restartam se monitor ugasne in je na splošnem tema.

Tako da še vedno ne morem navijat temperatura je pa zdaj 26 ful pa 36

Daishi ::

Abit je pri zadnjih BIOS-ih za KT7A ( Raid ) poleg posodobitve Raid BIOS-a spremenil tudi timinge za spomine ( ta star Turbo je sedaj Medium . . . sem zalozil mail teko da nisem 100% siguren ). Ce so problemi po flashanju probaj z dobrim starim " Load Optimized Defaults" in potem ponovno pocasi Tweak-aj. Cel dan veselja je pred tabo pa nobene komponente ni blo treba menjat ! ( ce tega stavka ne vzames ironicno si ze v napredni fazi Computer-Sraufarjeve bolezni )
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

Paramedic ::

A pol se splača updatat na 3R, recimo ko bom na XP migriral:D, pa še raid iz dveh diskov mam. Nevarno, ane?
Mam pa kt7raid.
End transmission.

Malecky ::

Zdele mi laufa na 700@840 pri 1,98V po MBM in 29 stopinj pri surfanju.

Če dam multiplijer na 7,5x100 dela na 750 če dam 8x100 dela na 700 če dam na 8,5X100 dela na 750!?!

Plus FSB-a se niti dotaknit ne smem če ne se bios sesuje in je treba jumpat! Sicer sem pa zdajle zadovoljen, upam da bom kmalu napral nekaj keša za 1,33Ghz:D

TuXterrestrial ::

Fantje!!!

Glede temperature vam povem tole>>
Bios 3R izključi CPU Idle v biosu, zato so temparature v Idle višje, ker proc skoz laufa. Nalož si en softrski hladilnik in bo takoj bolš. Kokr sem jaz nekje prebral, je to zato, ker je opcija CPU Idle v biosu poslabšala stabilnost procesorja.

Paramedic ::

Telebajsek: to je men tut delalo, pa sem zrihtu tako da sem na novo mostičke preštrihu. Probi kr vsepovprek pol pa z ostro konico spuč stran vmes med mostički. S kakim šestilom.
End transmission.

Malecky ::

Zdaj dela na 885mhz niso bli mostički sam jest ponavad uporabljam plus FSB zdaj pa to ne dela več niti malo in ko OC prek meje je treba Bios flashat;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neuradno kateri max CPU podpira ABIT KT7A?

Oddelek: Strojna oprema
251448 (1181) jest10
»

AMD XP proci,...

Oddelek: Kaj kupiti
432199 (1355) SlaveMaster
»

ABIT KT7 RAID-ATHLON1300

Oddelek: Strojna oprema
271451 (977) ijatebi
»

Tbird 1.2Ghz, napajalnik problemi?

Oddelek: Strojna oprema
101025 (878) ALiEN
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684280 (3321) rc-car

Več podobnih tem