» »

System zmeri na fullll Load-u?

System zmeri na fullll Load-u?

Malecky ::

Po ponovni inštalaciji windblows-ow zaradi očitnih vzrokov, mi zdaj system vedno deluje na FULL. Prej sem imel Idle 24°C recimo zjutraj ko je v prstoru okoli 20°C max temp je bla pa 38°C to je bla najvišja odčitana temp. ko je blo še zunaj zellllo vroče!

Zdaj je moja temperatura vedno od 35°C-38°C po MBM 5.

Problem mora biti softwarske napake ne najdem pa nobenega proggyja ki bi obremenjeval system!

Sem pa flashal Abitko z novim Biosom! In se je porodil še en problem, ki ga bom opisal v drugem forumu, je pa mogoče da bios kaj popravi Temperature Probe readout in je v bistvu bolj natančna meritev. Ker je drugače za 1,85V so bile moje temperature zelo nizke. Sam fora je da zdaj sploh nimam Idle tempa :-))

Moj sistem:
Athlon 700@870Mhz + Volcano 5
Abit KT7A
IC35 41,1GB 7200
Kyro 2
PSU 300W

Slide ::

Problem ni v softwareju, ampak v novem BIOSU. Če si flashow svojo plato z biosom verzija 3r, potem obstaja verjetnost, da se proc segreje tudi za 10 stopinj, tko piše na www.viahardware.com. Torej BIOS je tisti.

Slide

Malecky ::

O.K. Kul nisem nič tel slišat o Biosu, ker pač predvideva človek da je novejši boljši od prejšnega sam za tega to sploh ni res!

Bom pa spet Flashal:-)

Emmm pejd še v Overclockanje prebrat moj post, in napiš če je tam tudi bios kriv!

VASkO ::

v novem BIOSu je izklopljena funkcija za idlanje procesorja, ce hoces, jo lahko vklopis s programom wpcredit in wpcrset.

izklopljena pa je zato, ker je to po priporocilu AMDja in VIAe, zaradi idlanja so nekatere plate nestabilne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51167 (1045) sdolinsek
»

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
995498 (3745) Clemento
»

Prenizka temp

Oddelek: Navijanje
101129 (869) VASkO
»

Čudne gretje pocesorja po flashanju biosa !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7894 (773) VASkO
»

Novi Abit biosi izkušnje? Moje so zelo slabe:-(

Oddelek: Navijanje
251868 (1397) Malecky

Več podobnih tem