» »

Kako overlockati P2-233

Kako overlockati P2-233

zavajon ::

Kje lahko najdem kakšna navodila za overlockanje?
Tega nisem še nikoli počel, vendar je enkrat treba začeti.

Hrček ::

no...glede na tvojo mašinco....ne vidm razloga zakaj bi sploh šu overklokat...k je bl tko...am...slaba.....če pa že...pa se to ponavad bl na hitr dela v biosu...al pa v kakih windows programčkih...kar pa ne dela vedno...


to v biosu ...odvisno kak bios in plato imaš....lahko spremeniš osnovno frekvenco procesorju...in ali...napetost na njem...ali pa pustiš avtomatsko...


0:)
!!! Minimal Rox !!!

Shadowman-x ::

3.5x75 ali morda z dobrim hlajenjem 4x75, če pa imaš 100 MHz ploščo, potem pa v vsakem primeru samo z dobro hlajenim L2 cachem 2.5x100 ali 3x100.

Hrček ::

ma ne splača se.... >:D
!!! Minimal Rox !!!

tec ::

Hrcek: In zakaj se ne bi splacalo? Men se splaca tud 486ko navit. Zakaj nebi dobil maximalno iz proca, ce lahko.

Simko ::

kolko vem mnozilnika ne mores spreminjati....tak, da ne bo slo. Razen s spreminjanjem FSB mogoce.

Shadowman-x ::

Simko nimaš prav. P-II 233 in 266 nimajo zaklenjenega množilnika, zato so glede tega raj za OC, ampak (ko le ne bi bilo te besede, kajne) problem je v tem, da delujejo na 2.8V in proizvajajo ogromno toplote. Kaj toplote - vročine.

Simko ::

Hm....vsi P2 233 nimajo zaklenjenega mnozilnika? Ker skoraj 100% sem, da mojemu P2 233 ni slo spremeniti frekvence z mnozilnikom...in vem, da sem takrat tukaj vprasal ,ce ga lahko navijem in odgovorili so mi, da ima zaklenjen mnozilnik....ma kaj pa vem....zdaj sem itak na duronu, heh

TESKAn ::

233 - ka ima ZAKLENJEN množilnik, vsaj moja. Gre pa brez problema na 3.5*83 Mhz, kar je 290 Mhz. Ni slabo, kaj:D?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

`ripper` ::

Okej, ne bom se utikov pa trdiv glede tehle mnozilnikov, samo vem, da moj Celeron266 ma zaklenjen faktor. Ce so P-II pa celeroni u tem kej drgacni, se opravicujem za utikanje ;). Drugac pa... jest mam tole 266 navit na 400 in mi tece use lepo, dela k navadn 400 skor in tud hlajenja nimam bohve kaj (navadn hladilnik pa fan). Mam sicer plato, k pozre marsikej vec k tole rahiticno 266, samo tale laufa na 4×100 in za 1x laufa cist solidno. Vem pa da hmal pride cajt za menjavo.... ;((
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pentium II

Oddelek: Navijanje
5877 (800) nicky
»

P166 navijanje

Oddelek: Navijanje
281526 (1015) Azrael
»

Overclockanje PII 300

Oddelek: Navijanje
191534 (1249) imott3791
»

Celeron 266 @ ???

Oddelek: Navijanje
151097 (974) webcreator
»

Množilnik

Oddelek: Navijanje
6883 (766) Dami

Več podobnih tem