» »

tv izhod za compaq 6720s

tv izhod za compaq 6720s

nejchaf ::

Imam prenosnik HP Compaq 6720s. Ta prenosnik ne vsebuje tv-outa. Obstaja kakšna možnost, da bi jaz sliko iz prenosnika spravil na tv?
Kupil sem si Leadtekov WinFast PalmTop TV. Prodajalec mi je rekel, da se s tem tv tunerjem da prenesti sliko, vender mi nikakor ni uspelo. Zaćel sem dvomiti, da ta tuner tega sploh ne zmore.

zcetrt ::

Imam ta tuner in zadevica nima TV izhoda. Ima le antenski vhod, s-video vhod ter kompoziten vhod. Bojim se, da imaš bolj malo (vsaj ugodnih) možnosti. Mogoče če bi obstajala kakšna PCMCIA tv out razširitev...

edit: Če sem na hitro prav videl, ima tvoj prenosnik Express card razširitev in ne PCMCIA.
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

nejchaf ::

Tako je. Na HPjevi strani piše 1 reža ExpressCard/54. Malo sem brskal po spletnih prodajalnah in iskal tako kartico oz. tuner, ki bi pasala v to režo in hkrati imela tv-out izhod. Je veliko teh tunerjev, nikjer pa ne piše možnost izhoda. Mogoče kdo pozna kako tuner kartico z tem izhodom. Lahko ima tudi možnost priklopa na usb. Važno mi je, da nekako dobim tv izhod in da zagotovo dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejchaf ()

zcetrt ::

TV-ja z vga vhodom pa verjetno nimaš, kajne?

Tv kartice niso namenjene video izhodom. Žal.
4.

nejchaf ::

No malo sem pobrskal in našel nekaj potencialnih rešitev.
AverMedia AVerTV DVI Box7 (ima DVI izhod)
Pinnacle Studio MovieBox USB (IEEE 1394 izhod (6-pin)),
Leadtek WinFast TV Pro II (slika z izhodi)

Zanima me: ali deluje DVI -> Scart? Če ne dela VGA -> Scart, verjetno tud to ne bo, kajne?
Kakšen izhod je IEEE 1394? Se to da tko zvezat, da bi dobil sliko na tv?
Najbolj sem pa zainteresiran za Leadtekovega, ker ima S-Video izhod, če prav dojemam tisto sliko zgoraj. To bi se pa dalo zvezat BP? Pa še najcenejši je

zcetrt ::

IEEE 1394 je firewire. To je ponavadi vhod za digitalne video kamere. Tudi piše, da je vhod in ne izhod.

DVI ne bo šlo na scart. Vsaj enostavno ne. DVI je digitalen, S-video in kompozitni (to je vse na scartu) pa analogni.

Če ima tista slika Leadteka pravilno napisane oznake, je to to, kar ti rabiš. Le da ni S-video izhoda, ampak le kompozitni (nekoliko slabša kvaliteta slike).
4.

nejchaf ::

No usper. Hvala za kompleten odgovor.
Ampak Pinnacle Studio MovieBox USB ima tudi firewire izhod!
Kar se tiče pa Leadteka me pa še zanima koliko slabša je ta slika prek kompozitivnega izhoda v primerjavi z običajnim tv-outom iz grafične v namiznem računalniku?

zcetrt ::

Če nimaš zelo dobrega televizorja, je morda sploh ne boš opazil.

S-video pošilja posebej podatek o barvah in svetlobi (govorim na pamet), pri kompozitnem prenosu pa je to skupaj na eni signalni liniji (tako kot antenski od oka). Načeloma je scart pri videorekorderjih vedno kompozitni. Razen pri kakšnih bolj naprednih.

Jaz se ne bi sekiral in bi naročil Leadteka. Če boš pa razočaran nad kakovostjo prikaza, pa vrneš.

Glede FireWire izhoda - res sem spregledal tole. Ne vem pa, s čim je združljiv. Jaz ga uporabljam za zvočno kartico in diskovje... Tako da... ;)
4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VHS v Divx in podobno

Oddelek: Zvok in slika
425958 (3548) francek1
»

Adapter iz VGA na SCART

Oddelek: Zvok in slika
2713040 (6401) podtalje
»

Kartica za zajem videa iz zunanjih virov?

Oddelek: Kaj kupiti
62208 (2137) kurjač
»

Video-Out/Video-In (VIVO)

Oddelek: Strojna oprema
91658 (1421) Janes
»

Kako z DivX na VHS? kaj potrebujem?

Oddelek: Sedem umetnosti
132112 (1865) rc-car

Več podobnih tem