» »

računalniški serviser - kako ga testirat ?

računalniški serviser - kako ga testirat ?

Lith ::

no ja , en problem z računalnikom pa ne znajo pogruntat in je rekel da je vse teste dal skoz pa ni nič narobe

mene pa zanima, kaj bi lahko ti. računalniškim serviserjem dal testirat, da lahko preverim če sploh zna(m) prav diagnosticirat ?

Npr.: veliko se piše tu na forumu če RAM zajeb... potem uporabi MeMTest ipd..

Vsi pravi predlogi dobrodošli !

LP
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Utwig ::

Memtest86 za stabilnost RAMa

Prime95 za stabilnost sistema,...

Če kateri od gornjih javlja napake je lahko fuč plošča, RAM, procesor ali napajalnik.

Če ti sistem zmrzuje so lahko gonilniki, potegni zadnje.

Sicer pa vzemi plato ven, jo daj na neprevodno površino (najbolje škatla v kateri je prišla), vstavi procesor, hladilnik, 1 palčko RAMa, grafično kartico in priklopi monitor in tipkovnico.

Potem priključi floppy ali cdrom in poskusi z memtestom.

Potem priključi disk in instaliraj windowse na novo in testiraj s prime95. Potem začni dodajati ostale komponente, dokler se ne pojavi problem.

64202 ::

> Ce kateri od gornjih javlja napake je lahko fuč plošča, RAM, procesor ali napajalnik.

:D :D

To me spominja na error signal moje stare plate, ki sem jo ponesrec skuril. Se je ob butu zacel oglasat signal bipipbipipnekajnekaj in zadeva ni delovala. Sem pogledal na pejdzu proizvajalca kaj pomeni in je pisalo tocno to kar si omenil :D

Lith ::

no, meni nič ne piska in računalnik sicer deluje 'normalno' - vklop, zagon Win... ampak ko se naložijo win začne monitor slika utripat tako kot bi metal v standby ampak se potem spet prižge in tako ene 15x pol pa dela. Samo ko vse to naredi ne morem nobenga špila 3D zagnat ker vse zmrzne (ok , sound se sliši)
Zato pa sem preinstaliral drajverjev in win XP s SP2 zdaj že 4x, nForce od Nvidie od 4. neki do 5. neki drajverje, Forceware in ostale pa še kr utripa in zašteka v 3D.

ajd, hvala, lp
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

tec ::

poglej za hiren boot cd
to je en kewl iso, ki ima gor en fini meni z ful orodij za testirat diske, rame, plate, .....
Zlata vredno :-)

BigWhale ::

> Ce kateri od gornjih javlja napake je lahko fuč plošča, RAM,
> procesor ali napajalnik.

Dobra diagnostika...

"Nekaj je fuc!"

;>

Utwig ::

Jaz bi rekel, da napajalnik ali pa morda graficna kartica.

Poskusi z drugim napajalnikom, to kar omenjas je skoraj gotovo hardverski problem.

bobby ::

a lahko nekaj predlagam??? sicer se bo neumno mogoče slišal ampak probat ni greh,..

dej prestav kompletnen računalnik na neko drugo lokacijo sobe in tm sprobaj zadevo. ne nesi sabo zvočnikov in ostalega, samo kišto, miš, tipkovnico in monitor in tm sprobaj zadeve če isto dela. Obrazložitev: če imaš kje blizu kakšen "močan" izvor el nihanja je možno tudi zato, da ti zadeva umira. namreč v žicah in povezavah se inducira dodatna napetost in heca kompleten računalnik. tak problem sem imel jaz enkrat :D
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Lith ::

bobby:
to ti dam prav, ampak sem to izločil, ker sem računalnik imel v 'še bolj' EM obremenjenem okolju pa me je manj jeb... kot zdaj (heh, na mrežni razpaljotki, kje drugje), tak da bi res znal bit napaj. kar bo tudi enkrat ta teden prišel nov LC550W, sicer pa bomo vidl še kaj bo.

LP
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Utwig ::

LC = crap.

Izak ::

Moj zaden čuden problem pa je bil taki. Enmu prijatelju sm v novi hiši rihtu računalnik. Ko smo zmontirali je prednja plošča ohišja tresla. Kot statična elekrika. Pri meni je delalo okej. Kličemo enga frenda elektro inštalaterja in previri če je zemlja dobro ozemljena. Vse ok. Nadaljne zamenjamo faze v štekarju in dela. Čudo. Še posebi ker gre za izmečno napetost. :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

udar strele - vse uničeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
939702 (7147) gregor
»

Večina arhivov dobim CRC error!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101862 (1862) tsatthoggua
»

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
212629 (2292) 1309976
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312075 (11462) k0lar
»

Memtest86 pokaze napako.. Ali moram RAM vreci stran?

Oddelek: Strojna oprema
271931 (1409) Paramedic

Več podobnih tem