» »

Router Nakup

Router Nakup

m_a_t ::

Z nekaj kolegi smo si v studentskem domu priborili dostop do interneta prek adsl... no in sedaj me zanima, kateri ruter bi omogocal priklop od 7 do 8 comp s tem da bi imel ta ruter omogočal tudi omejevanje hitrosti posameznega prikljucka. Lahko je tudi wireless.

Najlepsa hvala za vase odgovore

Bakunin ::

mislim da imata vsaj novejsa AP od Linksys ter Asus moznost omejevanje (QoS). link

m_a_t ::

Aha tako se torej teji reči reče:) . Najlepša hvala.

mn ::

Mene pa zanima kateri routerji omogočajo omejevanje hitrosti posameznega priključka. Brezžični me ne zanimajo. Edini, ki sem ga našel je model od Linksys-a. Bi se našlo kaj cenejšega?

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Prav tako me zanima kako deluje to omejevanje. Kar bi jaz rad je, da bi mi router omogočil, da imata oba dva priključka zagotovljeno vsaj polovico pasovne sirine do interneta, vendar da če je drugi ne uporablja bi imel prvi na voljo celotno širino.

Bakunin ::

Uporabi Linux

wishmaster ::

Mene pa zanima kater router podpira več statičnih ipjev (pppoe),seveda za normalno ceno.Ne mi prosim svetovat ciscota ker stane 98.000 sit ,tulk pa za njega ne dam.Zanima če obstaja kak cenejši router z podporo več ipjev ?

Matri[X] ::

wishmaster: vsak? Drugace bos pa z linux routerjem mnogo lazje uporavljal s tistim IP rangom kot s kaksnim poceni komercialnim routerjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matri[X] ()

m_a_t ::

A torej tisti QoS pomeni to da bom lahko vsakemu uporabniku omejil hitrost glede na njegov delež? Ali še niže>:D

Cybernaut ::

Predlagam da si kupis ASUS-a WL-500g in si nalozis tazadnji firmware s te strani http://wl500g.dyndns.org/

cena okoli 20 000 sit pri glej - jae ali pa kako drugo trgovino.

Zadevca dela super. Tudi omejitve prometa se da lepo narest.

ce te se kaj zanima o teh routerjih me vprasi
I love Cyberspace and E-music :)

OldSkul ::

Ne kupit WL-500G ampak novejša verzijo, ki ima na koncu imena še Deluxe. Ta je precej boljša od prve verzije. Sem jo imel doma, da ne bo kdo kaj govoril.
Drugače pa ti preostane samo še Linksys WRT54g.

wishmaster ::

Matri[X],vsi ti ceneni routerji ne podpirajo več kot 1 ip (wan) prek pppoe.Usmerjat zna vsak router.Sam kok boš pa ti drug ip usmerjo če ti ga sploh ne zazna ,oz. nima podpore za 2 ipja. Če bi bil drugi ip namenjen klicnemu dostopu bi se dalo vse lepo in prav izvedit z enim najcenejšim routerjem.

m_a_t ::

hmnja... tale od asusa ne zgleda slabo.... a obstaja kaj podobnega z 8 porti??? Hvala za vse odgovore


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981349 (13110) brez-imenko
»

Linksys WRT160NL izkušnje

Oddelek: Strojna oprema
398694 (2890) fxman11
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415106 (12853) neres
»

WLAN in routerji

Oddelek: Omrežja in internet
223188 (2463) Spajky
»

QoS capable Linksys (wireless)?

Oddelek: Omrežja in internet
101607 (1442) buneech

Več podobnih tem