» »

Katera klima

Katera klima

««
106 / 119
»»

darck ::

Imam tudi razvlažilnik posebej samo njega sem uporabljal pozimi in ja jaz če na klimi nastavim na 24 stopinj ni dobro je prav čudn vonj pa je klima lahko stokrat očiščena tudi ko je serviser naredil komplet čiščenje. Ko pa imam recimo sedaj imam nastavljeno na 22 stopinj in imam v sobi 22,1 stopinja in vlage 64% koliko bo višja temperatura toliko bo več vlage sploh čez dan ko otroci po sobi skačejo lahko na klimi spustim še za kako stopinjo dol da imam okrog 22 stopinj. Čez noč imam klimo ugasnjeno saj ni vroče za spanje vendar zjutraj ko se zbudim imam dobrih 24 stopinj in več in pa vlage je od 76%-80%. Dosti bolje bi bilo ko bi imel čez noč vsaj okno ali balkonska vrata nagnjena samo kaj ko ženski to ne odgovarja pa tudi rolete morajo biti dol spuščene tako,da že študiram na vgradnjo kakšne posebne prezračitve saj tudi pozimi bi to bilo idealno.

Utk ::

Ja madona,pa od kod tolk vlage?

darck ::

Polovica hiše do prve plate je v zemlji in izolirano je bilo samo z izotekom in to še tistim kateri se je v sodih grel in potem nametalo na stene. Včasih so pametnjakoviči govorili zemlja je izolator in ko bo hiša zasuta z zemljo vse super. Seveda sedaj pa vse to vleče po stenah pa še nobene zunajne izolacije ni pa še siporeks so zidovi in nova plastična okna.

Furbo ::

Morda bi bilo potem bolje to urediti pri vzroku, ne pa samo odpravljati posledice?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ecoo ::

Probaj lokalni/sobni izmenjevalc zraka, lahko ga tudi sam narediš, če je efekt pa potem nekaj resnega nabaviš.

darck ::

Evo sedaj je v sobi še malo manj kot poprej 21,4 stopinj a vlaga se je pa celo zdvignila točno na 70% s tem,da ni nobenega bilo v sobi. Seveda bo treba nekaj ukreniti in kot sam vem bi po pravem moral hišo celo odkopati kjer je z zemljo zasuta in pravilno jo izolirati,toplotno zaščiti narediti vse kot mora biti pa bi bilo nekaj bolje. Samo to potem tudi še ni rešitev saj sigurno je potrebno imeti po prostorih izmenjevalce zraka in nekaj teh je tudi že na trgu samo pozanimati se je potrebno. Soba je preveč nepropustna in zrak ne kroži in po stenah je verjetno dosti vlage in potem imaš kaos.

Opkow ::

Se mi zdi, da rabiš ogrevanje, ne hlajenje.
Preveri grafe za relativno vlažnost glede na temperaturo.
Če imaš hladno v prostoru, klima pri dodatnem hlajenju ne more ven vlečt toliko vlage.
Bi rekel, da rabiš ogrete prostore, če so zakopani v zemljo in na kip odprta okna ali zračnike, da vlaga, pri ogretem prostoru pobegne ven.

energetik ::

Rabi razvlažilnik, kot sem napisal. Ta malce ogreva in močno razvlažuje. V kombinaciji s klimo idealka za vlažen in ne preveč vroč prostor.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

Sem vedno mislil, da klima isto dobro razvlažuje kot razvlažilnik. Pa sedaj vidim, da tudi če imam na klimi nastavljeno razvlaževanje, ven piha zrak (merjeno, če dam merilec vlage tam kjer ven piha), ki ima še vedno več kot 55% vlage. Sem mislil, da bo ven pihal suh zrak z okoli 40% vlage.

So pri klimi programi dry/razvlaževanje sploh primerni za naše razmere in podnebje, kjer je v prostoru 60%-65% vlage ali so bolj primeri tam, kjer imajo res visoko vlago 80%+ (tropska klima)?

darck ::

Pri meni, če nastavim klimo na razvlažilev mi sigurno najbolj vlago zbija in imam v sobi lahko dobrih 50% manj ne pridem tudi z prenosnim razvlažilcem. Zvečer ob 23.uri sem imel 21,4 stopinje in 70% vlago in celo noč zaprto vse v sobi in danes zjutraj ob 7:30 sem imel 22,9 stopinj in 78% vlago. Še nazaj,ko nisem imel klime je bilo pa katastrofa vsaj poleti,ko je bilo vroče zunaj in nisi nikakor mogel kaj ohladiti in je v sobi popoldan ali zvečer bila temperatura od 26-28 in vlage izpod85% nikdar. To je bilo za nikamor si se ves čas potilk zmešan. Sam sem videl da pri meni se pozna vsaka nastavljena stopinja glede vlage in recimo pozimi,ko je mrzlo je res,da z prezračevanjem z odprtimi okni lahko pade vlaga trenutno izpod 50% samo to je trenutno in ko vse zaprem vlaga bo spet rasla navzgor do okrog 70%. Meni je čisto vse jasno zakaj so ti problemi in tisti kateri mi pravijo,da bi mi fasada pomagala sploh ne drži saj tako bi se vse čisto zaprlo in bi bilo kot v loncu.To ko hišo toplotno zaščitiš narediš,da ni nobenega pretoka več čez stene in da imaš potem v stenah še vlago si naredil samo še slabše. Vse hiše katere so toplotno zaščitene bi morale imeti neke prezračevalne naprave edino to je smiselno in ni zadosti samo parkrat na dan prezračevati treba imeti konstantno prezračevanje. Jaz sam že gledam,da bi moral nekaj v tem slogu poiskati pomoč sem videl da je pri nas kar dosti že teh monterjev pa tudi neki drugačni patenti od nekih kondenzatorjev katere si vgradi po stenah....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

energetik ::

Bellzmet je izjavil:

Sem vedno mislil, da klima isto dobro razvlažuje kot razvlažilnik. Pa sedaj vidim, da tudi če imam na klimi nastavljeno razvlaževanje, ven piha zrak (merjeno, če dam merilec vlage tam kjer ven piha), ki ima še vedno več kot 55% vlage. Sem mislil, da bo ven pihal suh zrak z okoli 40% vlage.

So pri klimi programi dry/razvlaževanje sploh primerni za naše razmere in podnebje, kjer je v prostoru 60%-65% vlage ali so bolj primeri tam, kjer imajo res visoko vlago 80%+ (tropska klima)?
Klima razvlažuje toliko, kolikor gre skoznjo zraka. Če je v prostoru hladno, jo bo termostat redno izklapljal, zato bo tudi razvlaževanja malo.
Glede zraka ki piha ven, si izmeril tudi temperaturo? Takoj na izhodu je relativna vlaga visoka, vendar je zrak absolutno zelo suh, ko se v prostoru ogreje, RH močno pade.

Dry mode je ena taka smešna zadeva, klima sušiti ne more brez učinka hlajenja. Razen če ima vgrajen še električni grelec. Kar bi bila izredna potrata. Po drugi strani razvlažilec ne more razvlaževati brez učinka gretja. Kombinacija obeh pa je odlična, ker lahko natančno držiš tako nastavljeno RH, kot temperaturo v prostoru. Seveda pri pregretih neizoliranih stanovanjih to nima smisla, tam je optimum samo klima. Pri starih kamnitih, vlažnih bajtah pa je dodatek razvlažilnika idealka.
vires in numeris

Ecoo ::

rini je izjavil:

Isti problem. Ruži kompresor zunanje enote, tako da vse resonira (železobetonski blok). Klima ima malo ur, a je iz l. 2010.

Še moje vprašanje. Imel bi v vsaki sobi talno klimo in skupno 1 zunanjo enoto. Ena soba ima 14,25 m2, druga soba pa dvakrat več. Katera klima bi bila primerna za malo sobo, če sploh glede na majhnost?


Za malo sobo in split klimo 2.6kw hladilne moči lahko povem: se čuti premikanje zraka na najnižji stopni ventilatorja in hlajenja, ni pa čutit sibirije kot je bilo na prenosni klimi z močjo 3.5kW hladilne moči, skratka 2.6kW split ali manj če obstaja.
Bom tole izkoristil še za nekaj misli, notranja enota na split klimi je postavljena pod strop, zato zajema toplejši zrak in se potem hladen zrak meša neposredno s toplejšim zrakom, sklepam, da se zaradi tega ne čuti sibirije, žal pa mi ni kapnlo opravit test, ko je bila v uporabi prenosna klima, lahko bi jo postavil v višino vrat ali višje, to bi znalo spremenit sibirijo v prijetno hlajenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ecoo ()

darck ::

Kaj naj rečem pri meni nastavitev na razvlazevanje je nekako najbolj stabilna za
temperaturo in vlažnost. Z nastavitvijo na vlažnost mi najbolj drži vlago in ne niha kot z nastavitvijo za hlajenje. Ko je klima nastavljena na 22 stopinj je potem nekaj časa temperatura fiksna in vlaga recimo okrog 60% samo po nekaj urih pa začne vlaga naraščati a temperatura ostaja ista. Z nastavitvijo na razvlaževanje pa vlaga ves čas nekako miruje in se nič ne zdviguje razen temperatura pa začne počasi padati in ni vredu pa imam na najmanjši nastavljeni hitrosti na nočni način. Zato je meni prvi glavni faktor,da se prilagajam na vlago in šele potem na temperaturo saj klima sama ne zmore tega oboje skupaj. Briga mene,če je v sobi 23 ali 21 stopinj v največji vročini, če koga zebe naj se pa obleče ampak jaz edino tako lahko vzdržujem neko konstantno vlago čez dan in ja zvečer ko spim pa mi ni važno čeprav vlaga prehaja preko 70% pa do 80%. Ko ne bo ponoči za zdržati bo pa sigurno tudi takrat klima delovala.

z3ro ::

darck je izjavil:

Kaj naj rečem pri meni nastavitev na razvlazevanje je nekako najbolj stabilna za
temperaturo in vlažnost. Z nastavitvijo na vlažnost mi najbolj drži vlago in ne niha kot z nastavitvijo za hlajenje. Ko je klima nastavljena na 22 stopinj je potem nekaj časa temperatura fiksna in vlaga recimo okrog 60% samo po nekaj urih pa začne vlaga naraščati a temperatura ostaja ista. Z nastavitvijo na razvlaževanje pa vlaga ves čas nekako miruje in se nič ne zdviguje razen temperatura pa začne počasi padati in ni vredu pa imam na najmanjši nastavljeni hitrosti na nočni način. Zato je meni prvi glavni faktor,da se prilagajam na vlago in šele potem na temperaturo saj klima sama ne zmore tega oboje skupaj. Briga mene,če je v sobi 23 ali 21 stopinj v največji vročini, če koga zebe naj se pa obleče ampak jaz edino tako lahko vzdržujem neko konstantno vlago čez dan in ja zvečer ko spim pa mi ni važno čeprav vlaga prehaja preko 70% pa do 80%. Ko ne bo ponoči za zdržati bo pa sigurno tudi takrat klima delovala.

Vlaga začne sčasoma naraščat ker klima doseže nastavljeno temperaturo in ne hladi več - torej tudi ne pobira vlage iz zraka več. Ko imaš nastavljeno na razvlaževanje pa očitno dela tako da vedno bolj hladi da lahko hkrati še malo razvlažuje. Edina cenejša opcija je še razvlaževalnik ampak vseeno to ne bo rešilo prvotnega problema.

darck ::

Imam prenosni Gorenje razvlažilnik samo sedaj poleti nisem ga še uporabljal čeprav moram probati v kombinaciji z klimo.Samo ta razvlažilnik ko ga nastaviš na recimo 50% vlažnosti se on ugaša in prižiga samo v sobi pa sploh ni prišlo do te vlažnosti in ne vem kje ima potem on tisti senzor kateri zazna vlažnost.

z3ro ::

Če ima razvlažilnik program Cont (moj Gorenje ima) bo razvlaževal vedno, ne glede na vlago v prostoru.

PINki ::

Koliko plačate za letni servis klime? Ga je potrebno vsako leto narediti ali je v redu tudi na dve leti?

Meni so ga opravili po dveh letih pa je rekel serviser, da je to ok, je pa bilo kar nekaj plesni notri. Zaradi tega razmisljam, da bi letno opravljal servis (ciscenje). Pozimi je ne uporabljam.

Ganon ::

Plesni? Nekaj ne počneš prav. Očistiš jo lahko tudi sam, ne čakaj serviserja.

darkolord ::

Na ventilatorju se nabere celo životinjsko carstvo. Pri nekaterih klimah ga je enostavno ven pobrat, pri nekaterih je pa cel f*k.

darck ::

Pri moji klimi se na ventilator nabere največ sranja ampak sem že orenk se navadil,da to enostavno očistim vsako leto. Točno že vse poznam kaj moram odvijačiti in razstaviti in potem ventilator stran vzeti in celo notranjo klimo očistiti s to peno v spreju katera je namenjena za čisščenje tako,da zame je to že enostavno delo vsaj na tej Mitshubishi klimi .

NejcSSD ::

Nikoli servis vse sam s čistilno peno
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

xseki ::

Jaz enkrat na mesec uporabim čistilno peno in sprej. Zaenkrat ni večjih težav.

mat xxl ::

Te pene so tak tak, za mazanje oči, morda ene 50% očisti, več pa žal ne.....

darck ::

Ja saj kot prvo treba je z peno naspricati uparjalnik pustiti nekaj minut in nato z ščetko najbolje kar z zobno očistiti uparjalnik. Na koncu pa vse to sprati z vodo z kako pumpico-razspršilko in to je to za konec pa prižgati klimo in nastaviti na kar se da orenk hlajenje,da vse odteče ven kar se je nabralo po kanalih od čiščenja.

NejcSSD ::

Tako je, pa na vrhu natočim še eno kanglo vode da preverim pretok kondenza, da ni kšno gnezdo od uzuni oziroma enkat se mi je snelo na pladnju in je teklo po fasadi :D

Čistilna pena je dovolj na začetku in koncu sezone, če se mene vpraša. Je pa res da gonim 2 mesca v letu, to je to. Filtre še nisem imel zabasane, enkrat letno operem in dobro posušim.
Je pa treba tam okoli rež tudi s kakšno ščetko umazanijo spucati ja...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Steinkauz ::

Dosti manj se nabira, če daš pred izklopom na ventilator za ene pol ure, da posuši kondenz.
Jst sm po treh letih prvič odprl klimo, razstavil in očistil vse, pol pa še z uno peno našprical.

energetik ::

darck je izjavil:

Imam prenosni Gorenje razvlažilnik samo sedaj poleti nisem ga še uporabljal čeprav moram probati v kombinaciji z klimo.Samo ta razvlažilnik ko ga nastaviš na recimo 50% vlažnosti se on ugaša in prižiga samo v sobi pa sploh ni prišlo do te vlažnosti in ne vem kje ima potem on tisti senzor kateri zazna vlažnost.
Uporabi ga, v kombinaciji s klimo! Senzor ima zadaj za filtrom, kjer vstopa zrak. Če v sobi ni bila dosežena želena vlaga, je lahko senzor sfaljen, pač nastavi na nižjo vlažnost, predvsem pa ga pusti da dela 24/7. V 10min ne bo kaj dosti naredil.
Pa preveri če ni zračni filter zapacan.
vires in numeris

energetik ::

PINki je izjavil:

Koliko plačate za letni servis klime? Ga je potrebno vsako leto narediti ali je v redu tudi na dve leti?

Meni so ga opravili po dveh letih pa je rekel serviser, da je to ok, je pa bilo kar nekaj plesni notri. Zaradi tega razmisljam, da bi letno opravljal servis (ciscenje). Pozimi je ne uporabljam.
Važno je samo čiščenje evaporatorja in kondenzatorja. Za kondenzator zunaj je dosti spiranje z šlaufom, morda greš še s ščetko čez. Evaporator notri je ptrebno odpreti pokrov, našpricati z namensko peno in sprati, če je možno še s ščetko spucat. Bolj je problem ventilator, če tam gor plesen, ga je precej težje dobro spucat.
Drugega vzrževanja klima ne rabi, hladilni krog je hermetično zaprt in če je bil pravilno zmontiran in testiran, ne sme niti malo puščat, prav tako se nima kaj vzdrževati.

Pri evaporatorju se plesen ne bo nabirala, če ~30min pred izklopom nastaviš samo pihanje ventilatorja oz. nastaviš na 30°, da se kompresor izklopi. Še hitreje - za ~2 min jo daš na gretje, ven dobesedno izpuhti ves kondenz, nato mirno ugasneš.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

darck ::

Moja Mitsubishi klima iz leta 2013 nima programa ali opcije,da se lahko samo ventilator vrti . Kot sem že povedal,da jo na čase nekaj nagaja saj takrat ne deluje pravilno in ne hladi pravilno pa sem lokalnega serviserja poklical,da mi preveri, če je plina dosti ali kje pušča kaj . Pa je takrat ko je prišel klima normalno hladila zato je rekel,d aje vse vredu a jaz vem da ni saj občasno pride ko ne hladi ampak piha mlačno in jaz ne morem vedeti kdaj se bo to zgodilo pač pride.Itak pa že gledam,da novo nabavim kakšno 2.0 Kw pa še eno novo za v jedilnico,kuhinjo in hodnik.

energetik ::

Najprej dobi dobrega serviserja, ki bo z manometri preveril ali klima res normalno deluje in ne bo samo dofilal plina. Serviser, ki samo z roko potipa, če piha hladno, ni kaj dosti vreden.

Če plina delno zmanjka, nekje pušča. Potrebno je izpumpat plin, nafilat z dušikom, najti in popraviti lokacijo puščanja, zvakumirat in na novo nafilat. Potem ti bo spet delovala za dolgo časa. Ni potrebe po novi, če se da popraviti, morda spuščajo le spoji na ceveh, ki se lahko hitro popravijo.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

darck ::

Ma ti serviserji so po večini vsi taki,da bi samo kasirali. Klimo sem kupil v Harvey normanu in doplačal tudi montažo in že takrat pri montaži sem jih vprašal ali ne mislijo nič stestirati ali vse drži in vakumirati. Pa ti nazaj pribije ni potrebe ker je to samo čez zid notranja enota. Potem pred lansko leto pokličem serviserja naj pogleda zakaj na čase klima ne hladi ampak mlačno piha in in gre komplet klimo očistiti in potem z termometrom meri koliko hladno piha in pravi klima dela BP in samo račun napiše za vse skupaj ko je očistil. Sem lansko leto jaz šel termometer postaviti pred klimo ko ni hladno pihalo in sem nameril 17 in več stopinje a vlago mi je kazalo pa 97%. Kakor je rečeno naj bi vsaj okrog 11 stopinj nekaj pihalo iz klime ven a pri meni je blizu 20 stopinj na čase a ko dela normalno je pa vse vredu in je okrog 11 stopinj temperatura ko piha ven.

energetik ::

Takega "monterja" bi samo nagnal. To, kar oni zmontirajo, lahko vsak sam.
Vsaj zvakumirat je nujno, če že ne gre delat testa z dušikom in milnico, ko spoji cevi.

Koliko piha iz klime je povsem odvisno od vstopne temp. v klimo in vlage v prostoru. Ne moreš glede na to sklepat. OK, če piha ven sobna temp, potem veš da ne dela prav nič.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

darck ::

Ah vsaka klima mora pihati ven okrog 11 stopinj, če nastaviš na maksimalno hlajenje tudi serviser je tako povedal. Saj pravim da meni dela klima ampak pride včasih,da pa ne hladi kot bi morala in sedaj vedet kaj je narobe ali kaj z plinom ali pa kak senzor. Pri sosedu so tudi montirali klimo in je serviser povedal,da oni tudi naredijo en krog zavit z cevmi za zunaj i klimo, če je kratka razdalja samo preko stene saj drugače ne deluje klima tako dobro kot bi morala. Ti monterji,ko so mi montirali klimo so samo malo pritegnili cevi zunaj in plin spustili,da je malo ven pihnilo in pravijo,da je to čisto dobro tako porine zrak ali vlago ven in ni potrebno vakumirati....To so zame pravi bebci ali lenuhi,da ne gredo vakumirati a ja ta servis ki mi je montirala klimo je pa KLIMAJ. Drugo klimo katero imam sem pa sam vse zmontiral samo kolega k se s tem ubada sem poklical,da mi je vse skupaj zvezal,vakumiral stestiral če vse skupaj drži in vse dela brez problema razen daje sama klima LG nek polovični drek al sem pa jaz na tako naletel.

energetik ::

Ni nujno, če imaš v sobi vroče in vlažno, bo temperatura izpuha precej višja, pa bo to še vedno pomenilo, da klima normalno deluje. Pri sodobnih inverterjih z EEV in akumulatorjem hladiva je sicer zelo težko ugotoviti, ali je napolnjena z ustrezno količino hladiva, razen ko ga že skoraj povsem zmanjka, potem se to vidi na manometru in tem, da začne zmrzovat tanka cev zunaj. V takem primeru je edino pravilno, da se izpumpa komplet plin, nafila z dušikom, preveri puščanje in popravi, zvakumira in nafila s tovarniško količino hladiva.

OK, če so vsaj porinili ven zrak s plinom, to še nekako gre skozi, pa vendar to ni ravno profesionalni način. Pač štepajo montaže eno za drugo in kasirajo.
vires in numeris

darck ::

Saj mogoče tudi tako šlampasto montiranje je še za silo za par let in morda se potem čez 7 ali več let pa že pozna,da ni nekaj konstantno v redu z hlajenjem. Evo poprej sem prišel iz službe in sem šel klimo vklopit in nastavil na hlajenje 16 stopinj kolikor je možno iti v skrajnost in ventilator dal na polno in postavil termometer pred izpih klime. V nekih 15 minutah je prišlo do 10,5 stopinj ampak je še kar padala temperatura dol me res zanima do kod bi se spustila,če bi pustil še dalj časa tako. Evo to pomeni,da klima hladi kot treba ampak kot pravim včasih kdaj pride ko pa ni tako z istimi nastavitvami in mlačno piha zato mislim,d aje kaj z plinom ali senzorji. Na sliki se slabše tudi vidi,ker imam termometer obrjen na pleksi steklo katerega imam pod klimo,da ne piha bolj dol in je tako zrak usmerjen vodoravno.

 Mitshubishi klima

Mitshubishi klima



Imam pa klimo Mitshubishi MSZ-GE25VA http://www.mitsubishitech.co.uk/Data/M-...
https://www.mitsubishi-electric.co.nz/p...

Ecoo ::

Preventivno, ča si kdaj vejpal v sobi, je možno, da si zapacal senzor.

rini ::

Katera je boljša

HITACHI KLIMATSKA NAPRAVA PREMIUM RAC-18WSC/RAK-18PSC - 1,8 KW
https://www.emundia.si/hitachi-klimatsk...

DAIKIN KLIMANTSKA NAPRAVA PERFERA RXM-FTXM20R 2,00 KW
https://www.emundia.si/daikin-klimantsk...

Daikin ima plin R32 in WiFi, medtem ko je zunanja enota HITACHI bolje dodelana

darck ::

rini je izjavil:

Katera je boljša

HITACHI KLIMATSKA NAPRAVA PREMIUM RAC-18WSC/RAK-18PSC - 1,8 KW
https://www.emundia.si/hitachi-klimatsk...

DAIKIN KLIMANTSKA NAPRAVA PERFERA RXM-FTXM20R 2,00 KW
https://www.emundia.si/daikin-klimantsk...

Daikin ima plin R32 in WiFi, medtem ko je zunanja enota HITACHI bolje dodelana


jaz bi sigurno raje Daikin nekako bolj se zanašam na to firmo kakor na Hitachi ali kako Toshibo.

Ganon ::

rini je izjavil:

Katera je boljša

HITACHI KLIMATSKA NAPRAVA PREMIUM RAC-18WSC/RAK-18PSC - 1,8 KW
https://www.emundia.si/hitachi-klimatsk...

DAIKIN KLIMANTSKA NAPRAVA PERFERA RXM-FTXM20R 2,00 KW
https://www.emundia.si/daikin-klimantsk...

Daikin ima plin R32 in WiFi, medtem ko je zunanja enota HITACHI bolje dodelana


Kaj drugega ne pride v poštev?

rini ::

Seveda, sem odprt za predloge. Katero klimo višjega razreda predlagaš za spalnico s 15 m2?

DarwiN ::

Samsungovih WIND-FREE klim pa nihče ne omenja? Brez pihanja, ampak zrak počasi spušča skozi več tisoč majhnih luknjic.

Tukaj jo imajo ugodno (899EUR z montažo), ampak je bolj vstopni model I guess in vprašanje, kako je z zalogo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Furbo ::

rini je izjavil:

Seveda, sem odprt za predloge. Katero klimo višjega razreda predlagaš za spalnico s 15 m2?

Najtišjo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darck ::

DarwiN je izjavil:

Samsungovih WIND-FREE klim pa nihče ne omenja? Brez pihanja, ampak zrak počasi spušča skozi več tisoč majhnih luknjic.

Tukaj jo imajo ugodno (899EUR z montažo), ampak je bolj vstopni model I guess in vprašanje, kako je z zalogo.



Ma to z temi luknjicami ni nič kaj posebnega in kot prvo je pri taki klimi sigurno manjši pretok zraka in lahko si sam doma postaviš tako rešetko pred klimo in ti bo razbijalo. Zame je to čisto brez veze kot ta samsung linija klim.

A ha pa še to od Samsunga ne maram imeti nobene stvari več saj čisto vsaka mi je preveč živcev spila nekatere sem celo od jeze razbil. Samsung bi lahko imel kak sekret papir

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Ganon ::

rini je izjavil:

Seveda, sem odprt za predloge. Katero klimo višjega razreda predlagaš za spalnico s 15 m2?


Gree.

rini ::

Zanima me tudi talna varianta Gree Console09, a nobenega pametnega podatka, še manj cene.

Gree AMBER NORDIC gwh09yd 2.7kW, je plus za zimsko obdobje. Ta je najmanjša moč, a bi rekel, da je že predimenzionirana za spalnico 15 m2.
https://www.pravaklima.si/izdelek/klima...

Gree SOYAL gwh09akc 2.7kW

Veliko zastopnikov, a večinoma pomankljivi podatki. Nikjer ni vse na enem mestu. Občutek imam, da jih veliko prodaja stare modele.

DarwiN ::

darck je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Samsungovih WIND-FREE klim pa nihče ne omenja? Brez pihanja, ampak zrak počasi spušča skozi več tisoč majhnih luknjic.

Tukaj jo imajo ugodno (899EUR z montažo), ampak je bolj vstopni model I guess in vprašanje, kako je z zalogo.



Ma to z temi luknjicami ni nič kaj posebnega in kot prvo je pri taki klimi sigurno manjši pretok zraka in lahko si sam doma postaviš tako rešetko pred klimo in ti bo razbijalo. Zame je to čisto brez veze kot ta samsung linija klim.

A ha pa še to od Samsunga ne maram imeti nobene stvari več saj čisto vsaka mi je preveč živcev spila nekatere sem celo od jeze razbil. Samsung bi lahko imel kak sekret papir

Baje ni zgolj nek gimmick.. Klima menda najprej temperaturo zniža na želeno vrednost tko kot vse ostale klime, potem pa skozi te luknjice samo ohranja želeno temperaturo, brez da bi se znova in znova vklapljala. Samo počasi dopihuje majhne količine hladnega zraka skozi luknjice. Najbrž je zato tudi tišja in bolj učinkovita.

Mogoče je ravno to prava rešitev za spalnico zaradi tihega delovanja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Ecoo ::

rini je izjavil:

Katera je boljša

HITACHI KLIMATSKA NAPRAVA PREMIUM RAC-18WSC/RAK-18PSC - 1,8 KW
https://www.emundia.si/hitachi-klimatsk...

DAIKIN KLIMANTSKA NAPRAVA PERFERA RXM-FTXM20R 2,00 KW
https://www.emundia.si/daikin-klimantsk...

Daikin ima plin R32 in WiFi, medtem ko je zunanja enota HITACHI bolje dodelana



Zgornja ima nizko spodnjo hladilno moč, če ni drugih klim z manjši močjo je to pomemben podatek za tak prostor.

darck ::

Recimo ta klima SAMSUNG KLIMATSKA NAPRAVA WIND-FREE COMFORT AR09TXFCAWKNEU 2,50 KW ima tako glasnost 19 decibelov v tihem načinu kakor moja skoraj 10-let stara Mitshubishi. A obstajajo še tišje notranje enote,ker vsaj jaz bi tako katera je še tišja in kako piha me sploh ne zanima. Zakaj ne naredijo take klime da bi se res ventilator komaj vrtel ali kako drugače saj ko klima doseže nastavljeno temperaturo potem sploh ne rabi kaj dosti še delati samo malenkost.

DarwiN ::

WIND-FREE Avant in Elite povzročata zgolj 16db v tihem načinu oz. pri ohranjanju želene temperature. To je takorekoč neslišno.

Skratka, ne vem.. Na papirju se sliši super.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Furbo ::

DarwiN je izjavil:


Baje ni zgolj nek gimmick.. Klima menda najprej temperaturo zniža na želeno vrednost tko kot vse ostale klime, potem pa skozi te luknjice samo ohranja želeno temperaturo, brez da bi se znova in znova vklapljala. Samo počasi dopihuje majhne količine hladnega zraka skozi luknjice. Najbrž je zato tudi tišja in bolj učinkovita.

Mogoče je ravno to prava rešitev za spalnico zaradi tihega delovanja.

Brez da bi bila vklopljena, ne bo pihala mrzlo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
106 / 119
»»