» »

Katera klima

Katera klima

««
119 / 119
»
»»

sbawe64 ::

Vzemi tišjo (predvsem notranja enota).

tisti senzorji, pametna, wifi... vse to je imaš ali ne, meni je to odveč (ena stavr več, ki lahko crkne).
Kakšnega avtomatskega delovanja nima ? A moraš vsakih 15 minut pritisniti na daljinca tipko X :D ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

heeroy ::

Nima gumba ki bi ga pritisnil in bi ventilator uravnavala avtomatika Imaš samo 4 stopnje hitrosti ventilatorja in to je to.Klima naj bi hladila dnevno ki ima 17m2,ideja je da ohladi še hodnik in kuhinjo,kar pa mislim da ne bo težava.Ni mi pa jasno ali bo dovolj 2.5kW

sbawe64 ::

Preko glave.
Monter te nateguje s 3.5 kW modeli.
Za tvoje potrebe bi zadoščal tudi 1 kW, samo takega modela ni.

Če seveda ne misliš vsake pol ure ugašati klime .oz. jo prižigati šele, ko bo notri 30C.


Najdi si 2.5 kw model; cooper & hunter, sinclair, gree.





----

slučajno opazil na MV:
SINCLAIR okenska klimatska naprava ASW-09BI 2,7 kW hlajenja 792,90 EUR
https://www.mimovrste.com/klimatske-nap...


SINCLAIR okenska klimatska naprava ASW-12BI 3,7 kW hlajenja 871,90 EUR
https://www.mimovrste.com/klimatske-nap...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

heeroy ::

Meni osebno so te okenske grde Vecinoma imamo vsi vgrajena nova okna,vecinoma imamo vsi betonske stene...Štemat da jo not dobiš,je kr nekaj dela...Lahk to Američani počnejo k imajo vse iz lesa ??

sbawe64 ::

heeroy

Link za okenske klime (OK) ni bil zate, pred par leti je bila debata o njih, a jih v Eu/slo ni bilo tako enostavno dobiti, če sploh, zato sem jih omenil.

Pri OK nič ne štemaš...in v Zda imajo drugačna okna, taka, ki se odpirajo od spodaj navzgor (drsna), zato lahko razmeroma enostavno, hitro in poceni vgradijo OK.
2020 is new 1984
Corona World order

heeroy ::

Sem pa starejša generacija,strojnik po izobrazbi.Ni bilo iz uradnih učbenikov,vem pa da je pokojni profesor za energetiko vedno govoril...Če ne veš kolikšna je moč kurilne naprave potrebna,vsak kvadrat površine množiš z 10 Stara kmečka logika brez preveč kompliciranja.Problem je ker takrat ni bilo klim,hlajenja nismo poznali in stari dobri profesor nas ni učil ali je formula za hlajenje ista ali je malo drugačna ker se hladni zrak obnaša drugače kot vroči...

Okapi ::

sbawe64 je izjavil:

heeroy

Link za okenske klime (OK) ni bil zate, pred par leti je bila debata o njih, a jih v Eu/slo ni bilo tako enostavno dobiti, če sploh, zato sem jih omenil.

Pri OK nič ne štemaš...in v Zda imajo drugačna okna, taka, ki se odpirajo od spodaj navzgor (drsna), zato lahko razmeroma enostavno, hitro in poceni vgradijo OK.

Pri nas moraš okno modificirati, ali zamenjati. Ampak je to pogosto edina rešitev, če zunanje enote ne moreš nikamor dati. Je pa tudi res, da tako, kot montiraš to okensko klimo, lahko v bistvu montiraš tudi samo zunanjo enoto, in si v bistvu na boljšem, ker lahko notranjo daš na bolj optimalno mesto. Pa še cenejše so te običajne dvodelne klime.

heeroy ::

heeroy je izjavil:

Sem pa starejša generacija,strojnik po izobrazbi.Ni bilo iz uradnih učbenikov,vem pa da je pokojni profesor za energetiko vedno govoril...Če ne veš kolikšna je moč kurilne naprave potrebna,vsak kvadrat površine množiš z 100 Stara kmečka logika brez preveč kompliciranja.Problem je ker takrat ni bilo klim,hlajenja nismo poznali in stari dobri profesor nas ni učil ali je formula za hlajenje ista ali je malo drugačna ker se hladni zrak obnaša drugače kot vroči...

1309976 ::

Iščem eno best buy varianto ...torej najboljše razmerje kvalitete in cene...pač kot verjetno vsak tule...in sem opazil spodnji dve klimi

https://www.aliansa.si/daikin-klimatska...

ter

https://www.aliansa.si/mitsubishi-klima...

Klima bo nameščena v dnevnem prostoru, ki je cca 32m2, zraven je še hodnik cca 15m2 (brez pregrade).

Sta zgornji klimi ok, ali bi bilo potrebno poseči po kakšni drazji varianti?...recimo:

mitsubishi msz-ap35vgk/muz-ap35vg

Pri izbiri sem se nekako orientiral po lanskem testu klim ZPS.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

tony1 ::

Za tako kvadraturo bo z jap. klimo dovolj najmanjša moč, kar se jo da kupiti.

easyrider3 ::

Ni klime na svetu katera bo tako delovala,da bo na drugem koncu stanovanja normalna temeratura katero hočeš sploh to,če imaš tako lego stanovanja,da sonce pripeka. v okolici klime bo toliko hladnješe kakor na drugi strani stanovanja kjer sonce pripeka in še nekaj sonce lahko pripeka po celi dolžini stanovanja-hiše in kaj boš potem?

Edina najboljša varianta za tak primer je kanalsko hlajenje in to je zame tudi najboljša varianta in nič drugega.

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Bo več kot dovolj

Bellzmet ::

Mrzel zrak se razporedi po prostorih, topel ne.

easyrider3 ::

Pridi ti k meni ali k bratu pa boš videl kako se kaj razporedi. Ima na hodniku Samsung 3.5k kWh klimo in v otroški sobi pa za crkniti zrak sploh ne pride v tisti prostor pa je vse odprto in zrak lahko kroži. Imam okna z trojno zasteklitvijo in toplotno zaščito pa sonce ko sije na njega vseeno toplota prihaja preko šip v prostor in je nekako kot radiator.

heeroy ::

Zdravo.
Sem že pri tem da kupim klimo,sem pa na razpotju.Ali Samsung Freewind,ali Gree Airy.Kar se tiče Samsunga,ni me prepričala,v bistvu težko najdem kaj pametnega napisanega ali posnetega o tej klimi.Moti me predvsem tisto pihanje skozi luknjice.Sedežno imam pod mestom kjer bi stala klima.Ko bo šla enkrat v Freewind mode,predvidevam da bi ves mrzel zrak pokasiral na glavo.Zaradi zmanjšanega pretoka zraka,bi po fiziki mrzlega zraka šel ves zrak iz teh luknjic in takoj dol.Tako si jaz predstavljam ta freewind.Mogoče obstaja nekdo ki jo ima in bi lahko povedal kaj več o tej tehnologiji.Po drugi strani pa čakam da pride ven GREE Airy.Neka nova zadeva z umetno inteligenco,z dobrim izkoristkom in 200 eur cenejša od Samsunga.
https://gree.pl/produkt/klimatyzator-sc...
Kaj pravite?

tony1 ::

Tole:

tony1 je izjavil:

Za tako kvadraturo bo z jap. klimo dovolj najmanjša moč, kar se jo da kupiti.


Če res moraš šparati pa seveda vzemi najcenejšo. Nekaj pihanja in ropotanja boš že preživel, in boš tudi vedel zakaj, ker ti je prav prišla ugodnejša cena.

Ampak ne počni pa tega zato, ker ne bi vedel, tako kot moji tastari, ki so kupili 3 Samsungove klime kot kruh v trgovini, sedaj pa je jasno, da so glasne in nič posebnega, niso bile pa nič kaj dosti cenejše od Micke. To bi bil pa zgrešen nakup.

energetik ::

easyrider3 je izjavil:

Pridi ti k meni ali k bratu pa boš videl kako se kaj razporedi. Ima na hodniku Samsung 3.5k kWh klimo in v otroški sobi pa za crkniti zrak sploh ne pride v tisti prostor pa je vse odprto in zrak lahko kroži. Imam okna z trojno zasteklitvijo in toplotno zaščito pa sonce ko sije na njega vseeno toplota prihaja preko šip v prostor in je nekako kot radiator.
To potem ni toplotna zaščita.
Edina pravilna zaščita okna je zunanja roleta ali krpanka, ki popolnoma prepreči vdor sončnega sevanja skozi okno. Meni sije na spalnično okno sonce cel dan, pa je okno in spalnica hladna kot špricar.
V spalnici na južni strani je povem ista temp kot v sobah na severni strani. Pomaga seveda tudi 15cm fasade.
Naročil sem 2,7kW Gree Fairy, ki bo v hodniku mansarde. Glede na izkušnje bo več kot dovolj za udobno temp. po celi bajti.
vires in numeris

energetik ::

heeroy je izjavil:

Sem pa starejša generacija,strojnik po izobrazbi.Ni bilo iz uradnih učbenikov,vem pa da je pokojni profesor za energetiko vedno govoril...Če ne veš kolikšna je moč kurilne naprave potrebna,vsak kvadrat površine množiš z 10 Stara kmečka logika brez preveč kompliciranja.Problem je ker takrat ni bilo klim,hlajenja nismo poznali in stari dobri profesor nas ni učil ali je formula za hlajenje ista ali je malo drugačna ker se hladni zrak obnaša drugače kot vroči...

To so neki hudi približki. Toplotni pribitki v bajti iste dimenzije so lahko tudi za faktor 10 ali več različni glede na (po pomembnosti) :
- zunanja senčila da/ne
- porabo štroma znotraj bajte
- število oseb
- izolacijo fasade
vires in numeris

sbawe64 ::

Tudi sama lega hiše je pomembna, lahko hiša nekje za hribom, je okoli visoko drevje, nekje v ozki dolini in posledično večje del dneva v senci.
2020 is new 1984
Corona World order

1309976 ::

Ima kdo kaj izkušenj z Daikinovo Comforo FTXP35-N9/RXP35-N? Je vredna cca 970eur (brez montaze) ali je bolje gledati za kakšno drugo zadevo?
Ja, še vedno nisem nabavil zadeve:)
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

OutOfTheBox ::

Bom podal verjetno malo kontroverzno mnenje, ker vsaj v Sloveniji prevladuje trg mitsubishijev in panasonicov, ampak ko sem jaz za lansko poletno sezono kupoval klimo sem gledal da dobim čim več za denar ker sem imel več zahtev, ki pa jih nobena klima v cenovnem razredu pod 1k, uspela zadovoljiti. (ok priznam, da rad razbijam tudi "stereotipe" in iščem nekonvencionalne stvari).

Zahteve:

- Tiho delovanje notranje in zunanje enote
- 3d zrak
- ionizator
- AAA energijski razred
- WIFI
- Možnost odčitavanja temperature z daljnica namesto z naprave (IFeel)
- Defrost zunanje enote (ene naj tega ne bi imele)
- garancija (več kot 2 leti je dodaten plus)
- Stil (polno je grdih klim ki res ne pašajo v prostor).

Tako sem delal research ene par mesecev pred sezono (spraševal sem tudi v to temo), na koncu sem dobil eno znamko, ki v Sloveniji ni uveljavljena ampak izpolnjuje vse zahteve v tem cenovnem razredu -> VIVAX klima.

Cena je bila slabih 800EUR z notranjo in zunanjo enoto, z montažo pa sem prišel nekaj EUR pod 1000EUR. Moram rečt da sem do danes prezadovoljen in zadeva deluje premium, če štejem naslednje parametre:

- Izgled notranje in zunanje enote ne deluje poceni na izgled
- Pogled na display
- Tišina hlajenja (neslišna, razen na turbo načinu).
- Tišina delovanja mehanskih delov
- Kvaliteten daljinec
- Občutek možnosti "velikega števila funkcij" na daljnicu

Poleti je laufala cel čas skozi vročinske vale (tudi ponoči), porabila je smešno nizko (60 kWh v celotnem mesecu).

Ogrevanje načeloma ni bilo potrebno letos (s klimo), smo se pa nekajkrat ogrevali, vse brez problema (topel zrak začne pihati v cca 2-3 minutah), enkrat se je zgodilo da je "defrostala" (cca 5-10min), zunaj je bilo -4.

Do danes izredno zadovoljen, bomo pa videli kako bo zadeva funkcionirala dolgoročno kar pa danes ne morem rečt, ampak ker ima 5 let garancije se ne sekiram preveč.

Zgodovina sprememb…

««
119 / 119
»
»»